999 rezultate për

lugano

Një shqiptar në La Liga, Granada blen mesfushorin te Lugano Eris Abedini është zyrtarisht pjesë e Granada në La Liga. Mesfushori i Kosovës U21 ka nënshkruar një kontratë “1+2” dhe
Conte e nis me fitore te Interi (VIDEO) Brozovic dhe Sensi kanë shënuar në fitoren e parë parasezonale të Interit, që e mposhti 2-1 Luganon. Antonio Conte e
Nuk ka qetësi për Icardin, sulmuesi nuk stërvitet me grupin në Lugano Mauro Icardi ende është pjesë e zikaltërve, megjithatë kjo duket të jetë thjesht çështje ditësh. Të dyja palët kërkojnë
"Të qi*sha robt...", trajneri i Luganos i habit të gjithë pas sharjes nga Sadiku (VIDEO) Armando Sadiku mbrëmjen e djeshme shënoi një gol spektakolar nga një largësi afro 40 metra kundër Baselit të Taulant Xha
Fantastik Sadiku, dhuron asist vendimtar për Luganon (VIDEO) Armando Sadiku, sapo kalojnë javët po bëhet shumë deçiziv për skuadrën e tij. Në ndeshjen e sotme kundër ish-ekipit të t
Armando Sadiku shënon golin e parë te skuadra e Luganos (VIDEO) Armando Sadiku shënoi gol ka shënuar golin e parë të ndeshjes mes Luganos dhe Luzernin, pasi i dha fitoren skuadrës së t
Lenjani shënon gol ndaj Luganos të Sadiikut (VIDEO) Futbollisti i Kombëtares, Ermir Lenjani ka gjetur rrugën e rrjetës me Sionin në derbin ndaj Luganos të Armando Sadikut.
Armando Sadiku debuton me skuadrën e Luganos Armando Sadiku ka bërë debutimin e tij me skuadrën zvicerane, Lugano. Sulmuesi i transferuar me huazim nga Levante,
Presidenti i Luganos: Me Sadikun jemi në Europë Armando Sadiku është transferuar në Zvicër te Lugano dhe ka entuziasmuar tërë stafin e skuadrës. Trajneri ishte i par
Sadiku: Do të jap më të mirën për Luganon Edhe pse për rreth 1 vit e gjysmë, e ka kaluar tek Legia e Varshavës në Poloni, dhe tek Levante në Spanjë, Armando Sadik
Sadiku: Jam i lumtur të rikthehem tek Lugano Në një intervistë për mediat zviceranë, sulmuesi shqiptar, Armando Sadiku shprehet mëse i lumtur për transferimin te Lua
Ish-trajneri lavdëron Sadikun: Lugano do ketë një tredhëmbësh mjaft të mirë në sulm Rikthimi i Armando Sadikut, i njoftuar sot nga Lugano, nuk ka kaluar pa një deklaratë nga Livio Bordoli, trajneri që e s
Zyrtare: Armando Sadiku transfrohet në Zvicër Armando Sadiku është zyrtarisht pjesë e Luganos. Klubi zvicerian ka prezantuar para pak minutash bomberin shqiptar, i ci
Armando Sadiku rikthehet te Lugano Armando Sadiku kthehet te Lugano në Superligën e Zvicrës, ekip ku luajti për herë të fundit në elitën e futbollit helvet
Ka shpresë për Sadikun, Lugano kërkon rikthimin e bomberit Mediat zviceriane raportojnë se Lugano, ish- skuadra e Sadikut kërkon kthimin e bomberit. Pas një viti të vështirë në Sp
Sadiku në bisedime me skuadrën e Luganos Aventura e Arando Sadikut nuk nisi ashtu sic duhet te klubi spanjoll i Levantes, dëmtimi rënë i shqiptarit në gju, dhe
Sadiku kthehet te Lugano ? Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat zvicerane. Bëhet fjalë për sulmuesin Armando Sadiku. Sipas “Corriere
Shqiptarët përgjakin rrugët e Luganos, 4 të plagosur me thikë Një përleshje ka ndodhur mes shqiptarëve dhe italianë në Lugano ku janë përfshirë dhjetra persona dhe pas perdorimit te
Albian Ajeti gjen golin me Baselin (VIDEO) Sulmuesi shqiptar, Albian Ajeti ka realizuar golin e parë me skuadrën e Bazelit menjëherë pas rikthimit te kampionët e Z
Rrëfimi prekës i Armando Sadikut: U largova duke qarë Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Sadiku, ka treguar se Legia e Varshavës e ka kërkuar me ngulm në mënyrë që ai t