999 rezultate për

luftuar

"Ende s’e kam takuar ndonjë si Floriani", Sam Jones i befasuar me vullnetin e shqiptarit Promotori i Florian Markut, Sam Jones është i befasuar nga vullneti i boksierit shqiptar. Florian Marku arrti të fito
Kurti: Do zhdukim varfërinë ekstreme duke luftuar korrupsionin Albin Kurti, ka premtuar eliminimin e varfërisë ekstreme në Kosovë, përgjatë kohës së qeverisjes së tij. Kurti thotë
Ish ylli i Playboy-t heq dorë nga modelingu: Bëhet mjeke për të luftuar koronavirusin (FOTO LAJM) Ish-modelja e Playboy ka marrë një vendim "drastik" duke hequr dorë nga modelingu e duke marrë një tjetër drejtim, atë t
Nga Candida tek krimbat e zorrëve, bimët dhe erëzat që vrasin natyrshëm parazitët e trupit Prania e parazitëve në trup mund të shkaktojë infeksione që ditë pas dite kthehen në sëmundje serioze për organizmin. Pë
Një aktivitet i sigurt fizik për të luftuar ankthin Kur simptomat e ankthit bëhen pjesë e juaja, ideja për të bërë ushtrime fizike duket e paimagjinueshme. Pse duhet ta ven
U zotua se do të merrte masa të ashpra, zbulohet plani i Biden për të luftuar COVID-19 Presidenti Joe Biden dhe Nënpresidentja Kamala Harris po i kushtojnë një vëmendje të madhe përgjigjes të qeverisë federa
Mandzukic "prezantohet" me fjalë të mëdha: Gati për të luftuar Mario Mandzukic u zyrtarizua sot si futbollisti i ri i Milait dhe përmes profilit të tij në Instagram, Mario Mandzukic f
Prej ditësh duke luftuar me COVID-19, ndërron jetë anestezisti i njohur shqiptar Anestezisti kosovar, Afrim Tasholli, nuk ka mundur dot ta fitoj betejën me virusin Covid-19, duke ndërruar jetë ditën e
Franca u jep nënshtetësinë qindra emigrantëve që mposhtën koronavirusin Qindra migrantëve në Francë, të cilët kanë qenë në vijën e parë të frontit kundër koronavirusit, u është njohur shërbimi
Mesazhi i koduar që Adem Jashari e përdori për thirrjen e shokëve që ishin në perëndim për të luftuar në Kosovë Sanie Rexha, ka treguar për mënyrën se si Adem Jashari, ftonte ushtarët e tij në perëndim për t’ju bashkuar luftës së UÇ
Mourinho si rrallë herë modest: Nuk jemi duke luftuar për titull Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho ka befasuar të gjithë duke thënë se nuk janë duke luftuar për titullin e Premierli
Ky është vendi i parë në botë që fut robotët për të luftuar pandeminë India, vendi i dytë me më shumë raste nga COVID-19 në gjithë po bën pjesë të luftës ndaj COVID-19 edhe robotët. ‘Invento
Ushtari katolik i UÇK: S'më kapnin dot se isha duke luftuar në mal përkrah myslimanëve (FOTO LAJM) Ish-ushtari i UÇK-së, që i takon besim katolik, Pren Marashi ka reaguar pas publikimit të aktakuzës së Zyrës të Prokuror
Bylis dhe Laçi ndajnë pikët (VIDEO) Bylis dhe Laçi janë ndarën në “paqe” në javën e parë të Kategorisë Superiore, në duelin e zhvilluar në stadiumin “Adush
Kjo është kosovarja pjesë e policisë austriake që luftoi mbrëmë terroristët Ambasadori i Kosovës në Gjermani, Beqë Cufaj ka njoftuar se mbesa e tij është njëra nga policet që mbrëmë në Vjenë kanë
Nëntë mënyrat më të mira për të luftuar strijat nga shtëpia Strijat formohen kur lëkura zgjerohet shumë shpejtë, në raste të tilla si shtim peshe në kohë të shkurtër, shtatzëni ose
"Po përballemi me një armik", Osmani: Duhet të bashkojmë forcat kundër antisemitizmit Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, tha në Forumin e Antisemitizmit se të gjithë vendet e botës duhet të bash
Të gjitha cilësitë shëndetësore dhe vlerat dietike të kungullit të vjeshtës Ashtu si të gjithë të perimet me ngjyrë të verdhë dhe portokalli, kungulli është i pasur në vitaminë A. Është veçanërish
Një krah robotik për të luftuar koronavirusin Një kompani bioteknologjike në Tajvan ka prodhuar një robot, që ka aftësinë të kryejë brenda një dite më shumë se 2 mijë
Ushqimet që duhet të konsumoni për të luftuar simptomat e gripit Në rast gripi, ilaçet e ndryshme natyrore mund të ndihmojnë në përmirësimin e gjendjes së përgjithshme duke kundërveprua