999 rezultate për

luftuan

I mënçuri i Haradinajt kërkon "haraç" nga qytetarët që nuk luftuan Këshilltari i kryeministrit Ramush Haradinaj, Valon Tolaj, thotë se të gjithë njerëzit që nuk kanë luftuar duhet t’u ven
Fjalët e Kitaroviç në Tiranë shokojnë serbët Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç, gjatë qëndrimit të saj në Shqipëri, e ka treguar edhe një herë miqësinë që
Historiani: Mijëra grekë dhe rumunë luftuan kundër shqiptarëve në Kosovë Historiani Safet Hasani ka treguar se ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, gjatë luftës në Kosovë, janë përballur
Daliç: Këta djem nuk janë normal Trajneri Zlatko Dalic u ka dhënë meritën futbollistëve të tij për atë që dhanë në fushën e lojës kundër Anglisë dhe për
Bashkëshortë dhe rivalë: Gazetarët që "luftuan" për lajmin e fundit gjatë protestës së opozitës (VIDEO) Ndërkohë që të shtunën e kaluar mijëra opozitarë ishin në shesh dhe kërkonin dorëheqjen e Fatmir Xhafajt, në media po zh
Luftuan me policinë gjatë grabitjes, detaje tronditëse nga ngjarja e rendë në Fier Detaje të tjera janë zbardhur në lidhje me ngjarjen e rende që ndodhi sot në mëngjes në Fier. Mësohet se kanë qenë ka
Kur atletët dhe tifozët e sportit luftuan kundër motit! (FOTO LAJM) Lojërat Olimpike në Pyeongchang ishin një nga lojërat më të ftohta gjatë viteve të fundit. Moti shkaktoi që zyrtarët
Kush ishin mercenarët rusë që luftuan kundër shqiptarë në Likovë? Filip Trajkovski ka falënderuar mercenarët rus të cilët ndihmuan Maqedoninë në luftën e vitit 2001 në rajonin e Likovës,
Mourinho për humbjen me Newcastle: Ata luftuan si kafshë Manchester Unite u mposht dje nga Newcastle në transfertë me shifrat 1-0. Skuadra e Mourinhos ishte inekzistente në f
Kroacia feston Ditën e Shqiptarëve që luftuan për mbrojtjen e saj Në luftën e vitit 1991 Kroacinë e mbrojtën 2579 vullnetarë shqiptarë nga të cilët 86 kanë rënë heroikisht, 37 janë të zh
Turp! Ja si "shpërblehen" ata që luftuan për Kosovën (FOTO LAJM) Eshte lapidar qe i kushtohet luftes dhe heroizmit te ushtareve te UCK-se, "Brigada 152 Shaban Shala", Zona Operative e L
Jashari: Mos e keqpërdorni luftën e UÇK-së Kryetari i Shoqatës së Familjeve të Dëshmorëve, Xhavit Jashari ka bërë thirrje që të mos përdoret lufta e UCK0së dhe e a
Havolli: Deklarata e Molliqajt ofendoi të gjithë, edhe ata që luftuan për Kosovën Shefi i kabinetit të kryeministrit të Kosovës, Sokol Havolli në një intervistë për Info Magazine ka deklaruar se opozita
Sa komandantë luftuan në Kosovë? Deputeti i lëvizjes Vetëvendosje Ilir Deda, ka deklaruar se në luftën e Kosovës kanë luftuar sinqerisht vetëm tre komand
Mitropoliti i Malit të Zi: Car Lazari dhe Skënderbeu luftuan për të njëjtin ideal Ka përfunduar festa e Vidovdanit në Gazimestan, ku morën pjesë në shumë se 1500 persona. I pranishëm në këtë aktivitet i
Robelli: Ata që luftuan në Kumanovë trafikantë droge dhe vjedhës votash Nga Enver Robelli - Në Kumanovë këta çlirimtarë të vetëshpallur i lanë pa shtëpi qindra banorë dhe rrezikuan qindra të t
NYT për kosovarët: Dje luftuan për tokën e tyre, sot largohen Edhe gazeta prestigjoze amerikane, "New York Times", i kushton jo pak hapësirë largimit të kosovarëve nga vendi i tyre.
Demaçi: Disa luftuan për karrigë e interesa personale Viti qe e lamë pas, është vlerësuar të ketë qenë vit i vështirë për Kosovën, marrë parasysh krijimin e ngërçit politik,
Serbët që luftuan në Kosovë: Ja çfarë krimesh të tmerrshme bënë kolegët tanë! Slobodan Stojanoviç dhe Jovan Golluboviç kanë qenë pjesë e Policisë së Serbisë dhe u dërguan në Kosovë për të luftuar në
Basha: Ne do t'i japim Shqipërisë të ardhmen që meriton Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, me anë të një postimi në Facebook ka shprehur mirënjohjen për ata që luftuan dhe dhanë j