999 rezultate për

luftonin

Bosnja do të marrë nga kurdët dy shtetas të saj që luftonin për ISIS Autoritetet në Bosnje e Hercegovinë thonë se do të kthejnë dy persona që kanë luftuar për Shtetin Islamik ndërsa tani po
E pabesueshme, njerëzit-ujq luftonin për Hitlerin Adolf Hitleri ka deklaruar vazhdimisht se pjesë e ushtrisë së tij ishin edhe njerëzit ujq duke i bindur ushtarët të luft
Dalin të tjera përgjime, si luftonin Ndokajt me njëri-tjetrin për pasuri Në dosjen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për operacionin “Vol-Vo 4” ka përgjime të shumta të familjes së ish-deputeti
Haradinaj: 60 mijë luftëtarë janë në Dukagjin, unë i armatosa (VIDEO) Kryeministri i vendit është pyetur për listat e veteranëve. Në një emision televiziv, ai ka folur edhe për zonën e Du
Ushtarët e lirisë me këngë luftonin nga Kosharja (VIDEO) Beteja e Koshares është njëra ndër betejat më të përgjakshme dhe më heroike të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
E pabesueshme/ Filmohet me kamer një tornado zjarri (VIDEO) Zjarrfikësit në Britaninë e Madhe kapën pamjet e jashtëzakonshme të një tornadoje jashtëzakonisht të rrallë të zjarrit,
Kur futbollistët kroatë luftonin kundër ushtarëve serbë (VIDEO) Ekziston një njeri i cili dallon mbi pjesën tjetër kur vjen puna te ndjenja e pakëndshme e futbollit dhe politikës: Zvon
Dikur luftonin ashpër, sot shumë britanikë po marrin shtetësi gjermane pas Brexitit Të nxitur nga perspektiva e tërheqjes së Britanisë nga Bashkimi Evropian vitin e ardhshëm, numri i mbajtësve të pasaport
Fotot mahnitëse të dy leopardëve që përleshen për territorin (FOTO LAJM) Dy leopardë u fotografuan në një dyluftim te egër në shtratin e lumit Auob, në Parkun Ndërfisnik Kgalagadi në Afrikën e
U mendua se do të "luftonin" për Mourinhon, por PSG dhe United duan Pochettinon Mauricio Pochettino është arsyeja e një “lufte” në mes të Manchester Unitedit dhe PSG-së. Menaxheri i Tottenham Hotsp
Sa për qind e shqiptarëve do të luftonin për atdheun Gallup ka bërë në anketë me 62.398 veta nga e gjithë me pyetjen se a janë të gatshëm të luftojnë për atdheun e vet.
INTERVISTA/ Komandot shqiptare, dikur luftonin talebanët sot pastrojnë plehrat Kolonel Dritan Demiraj është nga ata ushtarakë që çdo ushtri kundërshtare do ta kishte frikë. I brumosur që 14 vjeç si u
Shqiptarët që luftojnë sot për ISIS, dje luftonin për UÇK-në Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka deklaruar shqiptarët që dje po luftonin për UÇK-në, sot janë du
"Isa Mustafa e ka zakon të tradhtojë" nga Erald Selca - E tërë karriera politike e Komunistit Jugosllavë antarit të devotshem të ish LKJ-së Titistit të përb
Vritet agjenti sekret kosovar në Siri Një bashkëpunëtor i Agjenicisë Kosovare të Inteligjencës është dekonspiruar dhe është ekzekutuar në Siri. Ai është vr
Gangsterët e vegjël shqiptarë që “luftonin” për pushtet në Itali (FOTO-LAJM) Policia italiane arreston anëtarët e 2 grupeve rivale mes të cilëve edhe shqiptare pas regjistrimit të dhjetra episodeve
Benitez: Të shpërqëndruar nga botërori Interi e ka kokën tashmë tek botërori I klubeve dhe këtë gjë e ka konfirmuar edhe vetë Brnitezi pas humbjes me Lazion 3-