999 rezultate për

luftojne

Talebanët thonë se luftojnë për të drejtat grave Talibanët kanë thënë se janë të përkushtuar për mbrojtjen e të drejtave legjitime të grave, ndërsa i kanë akuzuar aktivi
Metoda mizore e Serbisë, dërgon vajza te "zezakët" që të luftojnë Kosovën (FOTO LAJM) Për më shumë se katër orë, ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, u është përgjigjur pyetjeve të deputetëve të Ko
Njihuni me 300 luftëtarët serbë që po luftojnë jashtë Serbisë Ambasadori i Ukrainës në Serbi Oleksandr Aleksandrovich ka deklaruar se që nga prilli i vitit 2014 deri më tash në anën
Supersfida Liverpool-Manchester United, të kuqtë luftojnë për kreun, United për Champios Ndeshja më e rëndësishme e futbollit anglez, është padyshim ajo midis Liverpool dhe Manchester United. Dy klubet m
Edhe ministri boshnjak propogandon për taksën, nuk kërkon falje që e luftojnë Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme i Bosnjës, Igor Crnadak, ka thënë se vendosja e taksës nga Republika e Kosovës për produkte
Pafytyrësia e Bosnjes, edhe e luftojnë Kosovën edhe duan të përfitojnë Futja e taksave prej 100% ndaj mallrave që vijnë nga Bosnjë-Hercegovina në Kosovë është një masë më shumë me karakter po
Ortodoksët e Konicës heqin maskën për Halloween, kërkojnë të luftojnë me Shqipërinë Mitropoliti i Konicës, Kosnantinos Andreas, e ka shprehure hapur urrejtjen ndaj Shqipërisë dhe shqiptarëve, pasi në letr
Pastori gjerman hyn në trupin e pronarit dhe luftojnë kundër armikut (VIDEO) Qentë janë kafshë të pabesueshme. Ata janë me të vërtetë miqtë më të mirë të njerëzve, miqësi kjo që është kultivuar për
Habit trajneri i PSV-së: Mjafton të fitojmë, me Messin të bëjnë ç'të duan PSV do të përballet me Barcelonën për të debutuar në sezonin e ri të Champions League. Edhe pse kjo duket një ndeshj
Komandantët po luftojnë me njëri-tjetrin për të zotëruar KEK-un “Luftë e madhe” është duke u bërë nga njerëzit e politikës për ta marrë kontrollin në Korporatën Energjetike të Kosovës,
Dy të rinj luftojnë me armë si në filmat aksion (VIDEO) Kjo është përplasja mes dy të rinjve në Filipine të cilët janë filmuar nga kamerat e sigurisë në momentin kur hapnin zja
Diabeti, ushqimet dhe perimet që e luftojnë Në mbarë botën po jepet alarmi se diabetikët po shtohen në masë. Edhe Shqipëria, pavarësisht shifrave të deritanishme, d
Snajperistë shqiptarë luftojnë krah Al Nusra-s në Siri Snajperistëve shqiptarë që luftojnë në krah të frontit As -Nusra në Siri u është kushtuar një reportazh nga mediat e xhi
Brazili nuk ja del dot ndaj Meksikës, "luftojnë" si të barabartë Pjesa e dytë e ndeshjes mes Brazilit dhe Meksikës është mbyllur me rrjeta të pa prekuara nga asnjëra palë. Tashmë gj
Skuadrat do të luftojnë për humbje, a është kjo ndeshja më e çuditshme e Botërorit? Kjo pritet të jetë ndeshja më e mërzitshme e këtij Botërori. Bëhet fjalë për ndeshjen e mbrëmjes së sotme, mes Belgjikës
Diabeti, ushqimet që e luftojnë Në mbarë botën po jepet alarmi se diabetikët po shtohen në masë. Edhe Shqipëria, pavarësisht shifrave të deritanishme, d
Këto ushqime luftojnë depresionin! Të gjithë personat duhet të tregohen shumë të kujdesshëm përsa i përket shëndetit mendor, pasi nëse lihet pa trajtuar mu
Zbardhet skema, një gjerman dhe një amerikan do të luftojnë krimin ekonomik Qeveria shqiptare, me mungesa në burime, ka nënshkruar një marrëveshje me kompaninë Ernst&Young; për të marrë ndihmë në
Diabeti, ushqimet dhe perimet që e luftojnë Në mbarë botën po jepet alarmi se diabetikët po shtohen në masë. Edhe Shqipëria, pavarësisht shifrave të deritanishme, d
Ushqimet që luftojnë celulitin Duke qenë se vera është shumë pranë të gjithë po mendojnë për plazhin. Dhe një prej shqetësimeve kryesore të verës është