999 rezultate për

luftimet

25 ushtritë më të fuqishme të botës, si renditen Turqia dhe Italia (FOTO LAJM) Një luftë botërore ndoshta është e vetmja rrugë për të matur forcën reale ushtarake, por fatmirësisht bota nuk ka pasur
Uashingtoni: Kemi arritur armëpushim mes forcave turke dhe kurde në Siri SHBA-ja ka konfirmuar se Turqia dhe kurdët kanë një ndërprerje të luftimeve në Siri, por Ankaraja nuk e ka konfirmuar en
Rusia merr nën kontroll Aleppon Aleppo është rrënuar nga luftimet e muajve të fundit dhe Rusia është ndër të parat vende që ka vendosur të marrë në dorë
Luftimet në Siri: Rritet numri i kosovarëve të vrarë Deri tani është raportuar se ka shkuar në 50 numri i shtetasve të Kosovës që janë vrarë në luftimet në Siri. Së fundm
Nis një tjetër luftë, ushtritë e Armenisë dhe Azerbajxhanit hapin zjarr (VIDEO) Luftime të ashpra në rajonin Nagorni-Karabah, brenda Azerbajxhanit. Ushtria e Armenisë i ka akuzuar forcat e Azerbajx
NATO urdhër Rusisë: Ndali luftimet në Siri NATO i ka kërkuar Rusisë që ti japë fund ofensivës ushtarake në Siri, edhe kundër opozitës, si dhe Ushtrisë së Liri Siri
Pamje nga luftimet e 2001-shit në Tetovë (VIDEO) Agjencia prestigjoze e lajmeve Associated Press ka ndjekur nga afër luftën e Kosovës në vitet 1998-99 dhe atë të Maqedon
Tre muaj nga luftimet e Kumanovës, ende shumë pyetje pa përgjigje Sot mbushen plot 3 muaj nga ngjarjet në Lagjen e Trimave në Kumanovë, ku pas disa orë përplasjesh të armatosura mbetën t
Video e rrallë / Luftimet e UÇK-së me serbët në Prishtinë (VIDEO) Lufta e Kosovës ka 16 vjet që ka mbaruar, por disa episode vështirë të hiqen nga kujtesa, përcjell Albeu.com. Një pre
Edhe "Ballistët" janë me Kumanovën (FOTO LAJM) Patriotë në futboll, por patriotë edhe kur vëllezërit janë në nevojë. Këta janë "Ballistët", tifogrupi më i famshëm në M
I jepet lamtumira Nusret Kaloshit, i vrarë në luftimet e Kumanovës (FOTO LAJM) Iu dha lamtumira e fundit Nusret Kaloshit, i cili u vra në aksionin e Kumanovës nga forcat policore maqedonase. Kalos
Policia e Kosovës kontroll në banesat e luftëtarëve të Kumanovës Sot në mëngjes policia e Kosovës ka kryet kontrolle në banesat e luftëtarëve që morën pjesën në përleshjet me forcat pol
Ku ndodhen Beg Riza dhe Mirsad Ndrecaj? Për dy personat që u përfolën si të përfshirë në luftimet e Kumanvoës, Beg Rizajn dhe Mirsad Ndrecajn, ende nuk ka asnjë
Luftime mëngjesin e sotëm në Kumanovë, një polic humb jetën UPDATE - Kanë rifilluar mëngjesin e sotëm luftimet në Kumanovë. Gazetari i Portalit Albeu.com nga Kumanova konfirmon se
Pamje të orës 21:39 nga Kumanova, luftimet vazhdojnë (VIDEO) Duket se Kumanova sonte nuk do të jetë e qetë. Videot e dërguara nga lexues nga Kumanova në adresën e redaksisë së Porta
Arrestimet në Kumanovë, mes tyre gra, fëmijë e pleq (FOTO LAJM) Update - Mësohen të arrestuarit në Kumanovë. Bëhet fjalë për Besnik Ajdini, së bashku me nënën, gruan dhe fëmijët e tij.
Ndërpriten luftimet në Ukrainë E enjtja që lamë pas ka shërbyer për arritjen e një marrëveshje paqeje mes forcave shtetërore ukrainase dhe forcave sepa
Ukrainë, 30 të vdekur nga luftimet në Mariupol 30 vetë kanë mbetur të vdekur në qytetin lindor Ukrainas, Mariupol, si pasojë e disa sulmeve me armatime të rënda. Forca
Nxehet beteja për aeroportin e Donjeckut Forcat qeveritare të Ukrainës janë duke vazhduar betejën me rebelët pro-rusë për kontrollin e aeroportit të Donjeckut. P
Mori pjesë në luftimet e ISIS, ja çfarë dënimi i japin Dënimi me kusht i një personi nga kantoni Vaud është rasti i parë që në Zvicër gjykohet dhe dënohet një person për pjesë
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}