999 rezultate për

luftime

Të dhëna tronditëse: Ka gra kosovare dhe maqedonase që janë aktive në luftime krah ISISI-t Në Open sonte po diskutohet për kthimin e fëmijëve nga Siria, ku një nga çështjet për të cilat u debatua ishte se pse di
Luftimet vazhdojnë, Pompeo takon ministrat e Jashtëm të Azerbejxhanit dhe Armenisë Forcat e Azerbajxhanit dhe armenëve vazhduan luftimet në Nagorno-Karabak më 24 tetor, një ditë pasi ministrat e Jashtëm
Dëshmia e rëndë, ministri në atë kohë kishte dijeni para luftimeve në Kumanovë Ismajl Zekaj, babai i luftëtarit Val Zekajt, në Rubikon të KTV-së është shprehur i sigurt se ministri i Punëve të Brends
Sot bëhen 3 vjet nga luftimet në Kumanovë, ende mister ngjarja (VIDEO) “Lagjja e Trimave” është një nga rastet më të mëdha të historisë moderne të Maqedonisë që është kualifikuar nga Gjykata
Media spanjolle: Rrjeti mafioz shqiptar, pjesëmarrës i luftimeve në Ballkan Radio spanjolle “Caracol” ka publikuar detaje nga raporti i Interpol për mafien shqiptare që solli drogën nga Kolumbia n
Luftëtare e ISIS-it, vritet në Siri vajza shqiptare Një vajzë shqiptarë është vrarë në Siri. Vajza ishte pjesë e ISIS-t dhe ka humbur jetën gjatë luftimeve të ashpra në Sir
Siri, ashpërsohen luftimet para takimit në Soçi Numri i viktimave civile në rajonin veriperëndimor të Sirisë po shtohet ndërsa vazhdojnë luftimet e ashpra mes fraksione
Dokumentari i ri për "Grupin e Kumanovës" që zbulon informacione tronditëse për luftimet dyditore Emisioni ”Kod” i gazetares Snezhana Lupevska ka ngritur dilema të reja për ngjarjet që pëfunduan me dënime drakonike për
Bajram Elshani i "Lagjes së Trimave": Nuk ka gjykatë që na ndal për ta fitue lirinë e Iliridës! Edhe pse është dënuar me 40 vite, Bajram Elshani nga Grupi i Kumanovës nuk duket as i thyer e as i frikësuar. "Nuk k
Pamje të rënda, dyluftimi i vdekjes midis qenit dhe derrit të egër (FOTO & VIDEO) Megjithëse aktivistët e të drejtave të kafshëve mund të protestojnë, organizimi i luftimeve midis qenve dhe derrave të e
Rinisin luftimet në Siri pak pas hyrjes në fuqi të armëpushimit Forcat qeveritare siriane dhe rebelët kanë zhvilluar luftime ditën e sotme, vetëm pak kohë pasi marrëveshja e armëpushim
25 ushtritë më të fuqishme të botës, si renditen Turqia dhe Italia (FOTO LAJM) Një luftë botërore ndoshta është e vetmja rrugë për të matur forcën reale ushtarake, por fatmirësisht bota nuk ka pasur
Civilët fillojnë largimin masiv nga Mosuli perëndimor për t’iu shmangur konfliktit Qindra civilë janë larguar sot nga shtëpitë e tyre në periferi të Mosulit perëndimor, për t’iu shpëtuar luftimeve që po
Putin akuzon ukrainasit për nxitjen e luftimeve në lindje të Ukrainës Presidenti i Rus, Vladimir Putin, ka akuzuar sot Kievin për nxitjen e luftimeve gjatë fundjavës në lindje të Ukrainës.
BE, thirrje Rusisë t'i japë fund luftimeve në lindje të Ukrainës (FOTO LAJM) Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, i cili është duke i udhëhequr takimet e liderëve të BE-së, sot i ka bërë t
Momenti kur kamikazi hedh veten në erë gjatë luftimeve në Mosul (VIDEO,+18) Një kamikaz ka hedhur veten në erë gjatë luftimeve për rimarrjen e Mosulit, qytetit të dytë më të madh të Irakut. "CN
“Angelina Jolie” e Kurdistanit humb jetën gjatë luftimeve kundër ISIS-it Një luftëtare 22 vjeçare e cila kishte ngjashmëri shumë të mëdha me yllin e Hollywood-it Jolie ka humbur jetën teksa luf
Uashingtoni: Kemi arritur armëpushim mes forcave turke dhe kurde në Siri SHBA-ja ka konfirmuar se Turqia dhe kurdët kanë një ndërprerje të luftimeve në Siri, por Ankaraja nuk e ka konfirmuar en
Aleppo/ Më shumë se 300 civilë të vrarë në tre jave luftime Më shumë se 300 civilë janë vrarë në tre javë luftime mes regjimit dhe kryengritësve për të kontrolluar Alepon, sipas Ob
ISIS kryen 9 sulme vetëvrasëse në Libi Forcat libiane të qeverisë së unionit kombëtar njoftuan sot se grupi Shteti Islamik (ISIS) ka zhvilluar, vetëm ditën e