999 rezultate për

luftetare

Brenda kampit të ISIS, disa fëmijë flasin shqip (VIDEO) Në një kamp në veri të Sirisë po strehon të afërmit e luftëtarëve famëkeq të ISIS’it, pas humbjes që pësoi para disa jav
Ministri Trajanov: Pritet kthimi i shtetasëve maqedonas që janë pjestarë të ISIS Pritet riatdhesim i shtetasve të Maqedonisë të robëruar si luftëtarë në radhët e të ashtuquajturit Shteti Islamik (ISIS)
Maqedonia rrezikohet nga ISIS Kordinatori kombëtar për zbatimin e platformës kombëtare për uljen e rreziqeve dhe katastrofave dhe ish ministër i Punëv
Rikthehen 70 luftëtarë të ISIS në Maqedoninë e Veriut Institucionet e sigurisë në Maqedoninë e Veriut janë vënë në alarm pasi 70 shtetas që ishin bashkangjitur ISIS-it në luf
Kryetari i OVL të UÇK-së tregon numrin e luftëtarëve të thirrur nga Specialja Kryetari i OVL- UÇK, Hysni Gucati ka treguar se sipas listës që posedon ai, 11 pjesëtarë të UÇK-së, janë thirrur nga Gjy
Tre aeroplanë të mbushur me luftëtarë të lirisë udhëtuan për në Hagë Tre aeroplanë të vegjël kanë fluturuar dje gjatë ditës nga pjesa ushtarake e aeroportit të Sllatinës drejt Hagës, njofto
Limaj i kërkon luftëtarëve të UÇK-së të paraqiten tek Gjykata Speciale Zv.kryeministri i Kosovës, komandant Fatmir Limaj u ka bërë thirrje të gjithë luftetarëve që janë thirrur nga Gjykata Sp
Kjo është oferta marramendëse për Khabibin që të ndeshet përsëri me McGregor Një ofertë marramendëse ka ardhur në drejtim të Khabib Nurmagomedov për të zhvilluar një ndeshje tjetër me Conor McGrego
Njihuni me 300 luftëtarët serbë që po luftojnë jashtë Serbisë Ambasadori i Ukrainës në Serbi Oleksandr Aleksandrovich ka deklaruar se që nga prilli i vitit 2014 deri më tash në anën
Haradinaj: Kudo ku ishte Muja, të gjithë bëheshin luftëtarë Nën patronatin e Qeverisë së Kosovës dhe shoqatave të dala nga lufta është mbajtur sot akademi përkujtimore në 20-vjetor
Çfarë ka ndodhur me luftëtarët e ISIS-it që janë rikthyer në Evropë? Mediat kanë prirjen të mbulojë shumë pak gjërat që nuk ndodhin. Për shembull, mbetet ende një mister mbi atë që ka ndodh
Shkaktuan kaos, UFC ndëshkon Khabibin dhe McGregorin Pak ditë më parë u zhvillua dueli më i madh i UFC-së, mes irlandezit Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov. Përballja
Njihuni me luftëtaret guerile palestineze gjatë shfaqjes së forcës në Rripin e Gazës (VIDEO) Luftëtaret palestineze të guerrilasve të cilat janë anëtarë të grupit të Brigadave të Al-Quds treguan aftësitë e tyre lu
Veteranët dalin në protesta Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK në Dukagjin, ka njoftuar se të mërkurën do të mbajë një protestë në mbrojtje të
Dikur u zu me Ramën në Kuvend, çfarë bëri sot Majko për të mos votuar shembjen e Teatrit (VIDEO) Ndryshe nga hera që shkoi në sesionin e kaluar parlamentar duke shkaktuar edhe reagimin nervoz të Ramës, kësaj radhe Pan
Mësoni si u shpreh Veseli për heronjtë e Drenasit Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Fehmi dhe Xhevë Lladrovci, nuk patën fatin të ke
Haradinaj: 60 mijë luftëtarë janë në Dukagjin, unë i armatosa (VIDEO) Kryeministri i vendit është pyetur për listat e veteranëve. Në një emision televiziv, ai ka folur edhe për zonën e Du
Reagon prokuroria: Pse në listat e veteranëve të rrejshëm figurojnë edhe luftëtarë të vërtetë Prokurori i Shtetit ka dalë me sqarim lidhur me listën e publikuar të ‘veteranëve të rrejshëm’, sipas aktakuzës për këtë
OVL-UÇK e Dukagjinit shpërthen në reagim ndaj aktakuzës së veteranëve Organizata e Veteranëve të Luftës së UCK-së, degët e Dukagjinit kanë reaguar pas aktakuzës së Prokurorisë dhe emrat që u
Thaçi ia kujton nënën luftëtarit të UÇK-së, a ka ndonjë qëllim tjetër? Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka kujtuar në 1-vjetorin e saj, Azë Thaçi- Ferizin, nëna e Xhavit Ferizit, njëri ndër