999 rezultate për

luftes

"Jam Veteran i Luftës", 91 vjeçari kërkon të vaksinohet: Edhe unë personalitet jam Personalitete të njohur mbi moshën 80 vjeçare po vaksinohen sot në stadiumin Air Albania ndaj koronavirusit. Pranë am
"Këto imazhe i shihja çdo ditë", Emina kujton periudhën e vështirë të luftës (FOTO LAJM) Modelja shqiptare me famë ndërkombëtare, Emina Çunmulaj ka kujtuar periudhën e vështirë të luftës në Kosovë dhe përmes p
Pipero rikthehet pas luftës me COVID-19 dhe zbulon simptomat: Kisha ankth e pagjumësi! Mjeku i njohur Pëllumb Pipero është i ftuar sonte në Open pas fitores së betejës me covid. Mjeku Pipero ishte i pari ras
TABELA/ Turqia apo Greqia, cili shtet është më i fuqishëm ushtarakisht? Turqia dhe Greqia janë në një rivalitet të gjatë që prej themelimit të shtetit grek në fillim të shekullit XIX. Mes
Meta i shtohet luftës për mbrojtjen e Vjosës, i bën apelin e fortë Qeverisë Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ka bërë thirrje qeverisë ta shpallë Park Kombëtar të gjithë hapësirën e Lumit Vjosa
Veterani i luftës nxjerr shtëpinë në shitje për të ndihmuar Thaçin, çmimi që i ofruan Një banor i fshatit Bare të Shalës së Bajgorës, ka nxjerrë në shitje shtëpinë me 1 hektar tokë për të ndihmuar mbrojten
Ndërron jetë diplomati i SHBA-ve, gjatë luftës së Kosovës këshilloi Clintonin të bombardonte Serbinë George P. Shultz, ish-Sekretar amerikan i Shtetit për 6 vjet gjatë mandatit të Ronald Reaganit, i cili më 1993 e kishte
Masakra e 4 shkurtit, Meta: U rreshtuam në anën e duhur të historisë 4 shkurti i vitit 1944 është kujtuar nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i cili e ka konsideruar këtë ngjarje një ng
Osmani: Skënderbeu është frymëzim i rezistencës dhe i luftës për liri Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka përkujtuar heroin tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënde
Humbi të atin, Gentian Zenelaj publikon foto nga spitali gjatë luftës me Covid-19 (FOTO LAJM) Pasi humbi të atin para pak ditësh, Gentian Zenelaj ka njoftuar se dhe ai është prekur nga koronavirusi. Përmes një
Vodhi 155 milion lekë të "pagës së luftës", merret vendimi për hakerin nga Durrësi Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Denis Trungun. Ky i fundit u arrestua për mashtrim kompjuterik dhe dyshohet se ka përf
Zbulohet skema: Si i zhvati hakeri nga Durrësi 155 milion lekë Zbardhen detaje të reja nga arrestimi i 32-vjeçarit nga Durrësi, Denis Trungu, i cili kishte përfituar një shumë të kons
Gjendet bomba 500 kg e Luftës së Dytë Botërore në mes të Tiranës Një bombë 500 kg është gjetur në ish-Fushën e Aviacionit në Tiranë. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Mbrojtjes, Olt
Shpërblimi i pensionistëve për festat e fundvitit, cilat kategori përfitojnë Pas miratimit të shpërblimit të pensionistëve nga ana e qeverisë, drejtori i Institutit të Sigurimeve Shoqërore Astrit H
Zhbllokohen përfundimet e BE-së me kompromis që i kënaq kërkesat bullgare (VIDEO) Bullgaria ka pranuar të debllokojë procesin e negociatave të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, njofton Rad
Të mërzitshme? Do mahniteni sa bukur dukeshin "gjyshet tona" në lule të rinisë (FOTO LAJM) Disa mund të mendojnë se gjyshërit tanë kishin një jetë mjaft të mërzitshme, ndoshta sepse nuk kishin internet, media so
7 ish-oficerë serbë arrestohen për krime gjatë luftës së Bosnjës Shtatë ish-oficerë të policisë dhe ushtrisë serbe të Bosnjës u arrestuan të martën nën dyshimet se kanë kryer krime gjat
Haradinaj: Në kohën e UÇK, kam qënë një ëngjëll për shqiptarët e Kosovës Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj thotë se para luftës ka qenë engjëll ndërsa thotë se pas luftës ka bërë gabime në po
Shqiptari nga Kosova rrëfen torturat: Pija ujë nga tualeti Kur lufta në Kosovë kishte arritur kulmin e saj në vitin 1999, një i ri nga një fshat i Kosovës së bashku me gra dhe bur
Dikur shiste qumësht, sot me famë botërore/ Sopranoja shqiptare rrëfen historinë prekëse Elbenita Kajtazi është një ndër sopranot më të njohura shqiptare dhe falë vokalit të saj të fuqishëm ka arritur të depër