999 rezultate për

luftera

"Zot t’i dalim këtij vatani", Meta me mesazh të fortë nga Zall Dardha Kreu i vendit, Ilir Meta ka vizituar sëfundmi fshatin Zall Dardhë të Dibrës nga ku ka ndarë emocionet e tij. Në një
Shtatë luftërat, ku forcat guerile mposhtën ushtritë profesioniste Ushtritë e mëdha profesioniste, nuk i fitojnë gjithmonë luftërat ku angazhohen. Ndonjëherë ato që fitojnë janë njësitë l
As luftërat, as kolera nuk e ndalën sportin, por Koronavirusi po! Ç'do të ndodhë me kampionatet dhe miliardat që qarkullojnë ato Pjesa më e madhe e eventeve sportive, të vogla apo të mëdha janë anuluar, shtyrë, apo riskeduluar për shkak të pandemisë
Meta: Europa ka kaluar periudha shumë më të vështira se pandemia Teksa Shqipëria prej më shumë se dy javë po përballet me luftën ndaj pandemisë, Presidenti Ilir Meta e konsideroi “periu
"Drejtësia e nevojshme pas luftërave në ish-Jugosllavi" Zbardhja e drejtësisë po konsiderohet e nevojshme në transicionin pas luftërave në ish-Jugosllavi për të zbuluar të vërt
Fjalimi i çuditshëm i Cantonas i lë të habitur Messin e Ronaldon Eric Cantona i la të habitur shikuesit gjatë fjalimit të tij për Zotin, luftën dhe krimet, pasi u shpërblye me çmimin pr
21 vjet nga rënia e heroit të tri luftërave Bekim Berisha-Abeja Më 10 gusht të vitit 1998, Bekim Berisha i njohur me nofkën “Abeja” si njëri ndër luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Ko
Greqia kërkonte të përfitonte nga luftërat por nuk do të marrë asnjë cent nga Gjermania Gjermania e cilësoi sot një çështje të mbyllur problemin e dëmshpërblimeve për luftërat botërore, një ditë pas kërkesës
5 mijë euro gjobë nëse qeni juaj ndeshet me një qen tjetër Luftërat e qenve janë ende të pranishme në Kosovë, raste të ndryshme janë raportuar nga aktivistë që mbrojnë të drejtat
Tashmë pa pushtet, Tahiri sulmon Hashim Thaçin Ish-shefja e bisedimeve teknike me Serbinë, Edita Tahiri ka ripërsëritur qëndrimin e saj për ndryshimin e kufijve. Aj
Ushtari i tre luftërave po vuan 12 vjet burg, dëshmi për rast të pastër të montuar Ish-ushtari i tre luftërave të UÇK-së dhe UÇPMB-së, Rexhep Rexhepi, i njohur si komandant Çiçavica nga Kumanova që u dën
Nuk ka medalje për Akil Gjakovan Akil Gjakova nuk e ka pasuar dot Nora Gjakovës, Distria Krasniqit dhe Fjolla Kelmendit, pasi nuk arriti të fitonte medal
Dalin pamjet e tankeve që do të përdoren në luftërat e së ardhmes (FOTO LAJM) Kompania britanike e mbrojtjes “BAE Systems” ka publikuar pamje të konceptit të ri, të koduar me emrin “Ironclad”. Kë
Rabini që parashikoi tre luftëra, deklaroi se lufta me Korenë e Veriut do të jetë më e tmerrshmja (VIDEO) Rabini Levi Saadia Nahmani, qysh në vitin 1994 kishte parashikuar që lufta mes SHBA've dhe Koresë së Veriut do ta shtyjë
Grupi Bilderberg, të fshehtat e qeverisë që udhëheq botën Nga të gjithë teoritë e konspiracionit për Rendin e Ri Botëror, kjo tingëllon si më e pranueshmja. Ata janë një organiza
Hartat propagandistike që ndezën luftërat e shekullit të 20 (FOTO LAJM) Martat që realizohen për të bindur publikun në kohë konflikti mund të jenë të bukura, të tmerrshme, për të qeshur dhe in
Snajperisti, veteran i 5 luftërave që ka vrarë mbi 300 pjesëtarë të ISIS-it (FOTO & VIDEO) Abu Tahseen, 63 vjeçar, është vullnetar i njësiteve të Mobilizimit Popullor të Irakut. Snajperisti i qetë pretendon
Raporti/ Kosova, vatra e re e ISIS ushqen me rekrutë luftërat në Siri e Irak Instituti Amerikan i Paqes ka publikuar një raport special mbi dinamikën e radikalizmit dhe ekstremizmit të dhunshëm në
Kim Mehmeti: Shqiptarët e Maqedonisë, gjithnjë fitues të betejave, por humbës të luftërave Publicisti i njohur shqiptar nga Maqedonia Kim Mehmeti ka komentuar zhvillimet e fundit në vend lidhur me rezultatet e z
Ministri britanik "shuplakë" Arabise Saudite: Ju organizoni luftërat në Lindjen e Mesme Ministri i Jashtëm i Britanisë, Boris Johnson ka akuzuar Arabinë Saudite se është ajo që i ka angazhuar "luftërat" në Li