999 rezultate për

luften

Pirlo nuk dorëzohet në luftën për titull Andrea Pirlo ka thënë të premten se ai ende beson se Juve mund ta fitojë titullin në Serie A. “Është brenda objektiv
Pakistani dhe India ndalojnë luftën në Kashmir Pakistani dhe India janë zotuar që të ndalojnë luftën në pikën kufitare të diskutueshme në Kashmir. Ata janë zotuar q
Mesazh Metës? DASH shpall Dvoranin kampion në luftën kundër korrupsionit Departamenti Amerikan i Shtetit e rendit ish-kreun e KED Ardian Dvoranin mes 12 kampionëve kundër korrupsionit. Ambas
"Luftën" mes Shqipes dhe Elvisit të "Përputhen" e deklarojmë të hapur (FOTO LAJM) Mes ish-konkurrentes së "Përputhen", Shqipes dhe një prej djemve aktual në program, Elvisit kanë nisur thumbat e kunjat
Ndërhyrje nga Agnelli? Pirlo: Kam ngritur zërin kundër Portos Juventus është gati të kthehet në fushë pas një jave makthi. Bardhezinjtë vijnë pas dy humbjes radhazi kundër Napoli-
Kosova i jep ndihmën e madhe Shqipërisë në luftën kundër COVID-19 Dhjetëra pacientë të infektuar me COVID-19 nga bashkitë veriore të Hasit, Kukësit dhe Tropojës janë kuruar me sukses në
SPAK nis "luftën" pak para zgjedhjeve, paralajmërohet operacioni që mund të arrestojë politikanë Pas operacionit të djeshëm në Krujë, kanë filluar paralajmërime të tjera për luftën e SPAK. Gazetari LisI Myrta ka d
Përgjimet e Ndraghetas, reagon ambasadori italian Ambasadori italian, Fabrizio Bucci, ka reaguar lidhur me përgjimet e antimafias italiane për grupin mafioz të Ndraghetas
Ndrangheta në Shqipëri, reagon ambasadori italian në Shqipëri (FOTO LAJM) Ambasadori italian në Shqipëri, Fabrizio Bucci ka reaguar për herë të parë në lidhje me përgjimet e antimafias italiane,
Lanë armët e festuan, si Krishtlindja zbuti ushtarët në Luftën e parë Botërore Si çdo festë tjetër, edhe kjo e Krishtlindjeve është një festë e veçantë dhe të tillë e bën fakti se ajo përjetohet nga
Kjo është shuma që u shpenzua botërisht në luftën kundër Covid-19 Ekonomia e gjithë botës është goditur fuqishëm nga pandemia e Covid-19. Qeveritë rreth gjithë botës kanë përdorur thu
Manastirliu për vdekjen e mjekut Kerci: Mjekësia humbi një prej profesionistëve më të zotë Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka shprehur ngushëllimet e saj për ndarjen nga jeta të mjekut Mihal Kerci.
90-vjeçarja bëhet personi i parë në botë që merr vaksinën e Covid-19 Një 90-vjeçare nga Irlanda e Veriut është bërë personi i parë në botë që ka marrë vaksinën e Pfizer/BioNTech për COVID-1
Atalanta mposht Liverpoolin në "Anfield" dhe rihap "luftën" për kualifikim (VIDEO) Atalanta ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme në ‘Anfield Road’, duke e mundur 0-2 me Liverpoolin, për të hapur ga
Rama thumbon opozitën: Edhe të vdekurit i trazojnë me luftën e tyre qorre për pushtet Nuk kanë të sosur sulmet dhe thumbet mes kryeministrit Edi Rama dhe opozitës. Sot, Rama i është drejtuar sërish opozitës
Voltana Ademi prek me fjalët për efektivin që ndërroi jetë: Nuk e fitove luftën me COVID-19 "Fitove çdo betejë në radhet Policisë Bashkiake, por nuk ia dole me gjithë përpjekjet në luftën me Covid19..." Kryeta
Kërcënimi i Vuçiç, ish-komandanti i UÇK: Jemi gati të vdesim për vendin Ish-komandant i UÇK-së dhe nënkryetar i PDK-së, Sami Lushtaku ka folur në lidhje me luftën çlirimtare, gjykatën e Hagë.
Ia doli! Pacienti mposht koronavirusin pas nga 7 muajsh qëndrimi në spital (FOTO LAJM) Një rast mjaft shpresëdhënës na vjen nga Anglia. Pacienti që ka vuajtur më gjatë nga koronavirusi në Britaninë e Madhe k
Selimi: Luftën e nisëm me Adem Jasharin dhe e përfunduam me Wesley Clark-un Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi është paraqitur sot për herë të p
Marcelo me valixhet gati, Juventus dhe Inter nisin luftën për shërbimet e brazilianit “Juventus ose Inter në të ardhmen e afërt të Marcelos”. Ky është lajmi i bujshëm që raporton portali spanjoll “Todofi