999 rezultate për

lufte

Konfirmohen aktakuzat për krime lufte ndaj Kadri Veselit Aktakuzat për krime lufte ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit janë konfirmuar ditën e sotme.
Vizioni i Trump në këto zgjedhje: Luftë ndaj "lumit" të politikës dhe korrupsionit Demokrati, Xho Bajden, zotëron pushtet politik prej 47 vitesh, me një eksperiencë të gjatë si senator por edhe 8 vite si
I propozuan pjesëmarrjen në Sanremo, Adelina Ismaili tregon pse refuzoi (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur shqiptare Adelina Ismaili ka zbuluar për publikun një detaj nga fillimet e karrierës së saj muzikore
Gjirokastra pa futboll elitar! Shkrihet Luftëtari Fund aspak bukur për një skuadër me histori në futbollin shqiptar dhe që në 5 sezonet e fundit la shenjë në Superiore, t
"Merimanga", një nga më të mëdhenjtë e UFC-së e mbyll karrierën me humbje Legjendari Anderson Silva nuk arriti ta përfundonte karrierën e tij në artet marciale me një fitore, pasi u mund nga Uri
Juventus-Barcelona në "luftë" për talentin e Ajax-it Juventi dhe Barcelona janë të gatshëm të sfidohen jo vetëm në fushë (nesër përplasen në Champions League në "Allianz Sta
Pamjet që tregojnë se Khabib luftoi me këmbë të thyer (FOTO LAJM) Khabib Nurmagomedov përsëri la publikun sportiv pa koment pasi mposhti me lehtësi Justin Gaethje. Ai i dha fund Gaeth
Karriera e një legjende, si u shndërrua në mit luftëtari nga Dagestani (FOTO LAJM) Khabib Nurmagomedov përmirësoi rekordin e tij perfekt, duke rimarrë titullin në peshën e lehtë në artet marciale të përz
Blendi Mane shkon si ushtar në emision: Jam gati të luftoj kundër Greqisë(VIDEO) Bledi Mane, ishte i veshur me xhaketë, mbathje e çorape ushtarake gjatë debatit në “Rrethin Katror”, në “E Diell” në Top
Ky është luftëtari i UFC-së që mund të thyejë rekordin e Khabib (FOTO LAJM) Khabib Nurmagomedov arriti rekordin e tij më të lartë personal, pasi mposhti "luftëtarin" amerikan, Gaethje. Kampioni
I mbijetoi luftës me COVID-19, Silva Bino mesazh qytetarëve (VIDEO) Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino e cila i mbijetoi betejës me COVID-19, ka reaguar me
Në luftë me COVID-19, rajoni i Alpeve gjermane futet në izolim total Një zonë e Alpeve në jug të Gjermanisë është futur në izolim total, për të frenuar përhapjen e koronavirusit. Landi B
Në një mendje me Ramën për detin, Basha- ministrit grek: Të hiqet ligji i luftës! Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias kishte rezervuar një takim edhe me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim B
Rama i përgjigjet Metës: Ti je thjesht Komandant i LSI-së, Shqipëria nuk është në kohë lufte Pas deklaratës së presidentit Meta, i cili tha se është peng, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Rama shkruan se Meta
Instagram i shpall "luftë" Rita Orës, nuk ka deklaruar shumat e fituara Instagram do të marrë masa të forta kundrejt të gjithë përdoruesve të rrjetit social, që nuk kanë deklaruar shumat e fit
S'do ketë robër, vetëm të vrarë: Gazetari paralajmëron luftën e madhe në Shqipëri Teksa nuk jemi shumë larg fushatës së zgjedhjeve vendore 2021, gazetari, Neritan Sejamini ka paralajmëruar një luftë të
Një shembull! Miss-i la kurorën dhe iu bashkua mjekëve në luftën kundër Covid-19! (FOTO LAJM) Bhasha Mukherjee e shpallur “Miss Anglia” në vitin 2019 ka lënë luksin dhe komoditetin që i është ofruar dhe i është bas
Dy javë "luftë" me COVID-19: Ndërron jetë në Turqi efektivi i Policisë së Shkodrës Pavarësisht "luftës", COVID-19 i ka marrë jetën një efektivi të Policisë Kufitare Shkodër. Hydajet Nehani para disa d
KMLDNJ ngre akuzën: Lajçak nxit luftë në Kosovë Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMLDNJ) ka reaguar ndaj deklaratave të fundit të dërguarit t
Britania e Madhe vendos karantinë, Sllovenia mbyll 12 rajone: Rregullat e reja në luftën ndaj COVID-19 Shtimi i ndjeshëm i rasteve të reja me koronavirus ka detyruar Britaninë e Madhe të rikthejë karantinën dy javore për çd