999 rezultate për

lufte

Reagimi i Avdullah Hotit pas kërcënimit për luftë nga Aleksandër Vuçiç Kryeministri Avdullah Hoti në një konferencë shtypi i ka quajtur jo adeukaute deklarimet e presidentit të Serbisë, Aleks
Ia doli! Pacienti mposht koronavirusin pas nga 7 muajsh qëndrimi në spital (FOTO LAJM) Një rast mjaft shpresëdhënës na vjen nga Anglia. Pacienti që ka vuajtur më gjatë nga koronavirusi në Britaninë e Madhe k
Kërcënimi i Vuçiç për luftë, Beogradi: Reagimet në Prishtinë histerike Zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë i cilësoi si “histerike” reagimet e autoriteteve të Kosovës ndaj presidentit të S
​Osmani bën deklaratën e fortë: Vuçiç po kërcënon me luftë të dhunshme Ushtruesja e detyrës së presidentit, Vjosa Osmani, ka reaguar pas deklarimeve të presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiç
Klopp dhe Guardiola, luftë për yllin 15-vjeçar Klubet e mëdha në Evropë po shikojnë gjithnjë e më shumë nga futbollistët e rinj. Çështja e Zion Atta, vetëm 15 vjeç, nu
Zyrtarizohet përjashtimi i Luftëtarit nga Kategoria e Parë Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit zyrtarizon përjashtimin e Luftëtarit, sikurse pritej, nga Kat
Selimi: Luftën e nisëm me Adem Jasharin dhe e përfunduam me Wesley Clark-un Ish-anëtari i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Rexhep Selimi është paraqitur sot për herë të p
Marcelo me valixhet gati, Juventus dhe Inter nisin luftën për shërbimet e brazilianit “Juventus ose Inter në të ardhmen e afërt të Marcelos”. Ky është lajmi i bujshëm që raporton portali spanjoll “Todofi
Kryeministri paralajmëron shpërthimin e Luftës së Tretë Botërore Konflikti në Kaukaz mund të prekë pjesën tjetër të botës. Kryeministri armen, Nicole Pashinyan pretendon se Turqia rekru
MONSTRA/ Serbët "luftë" të hapur ndaj UÇK-së, kopertina e sotme shokon publikun Ndërkohë që liderët e UÇK-së janë në Hagë për t'u gjykuar për akuzat për krime lufte, serbët kanë nisur një fushatë tota
"Luftëtari" shqiptar në UFC mposhtet nga Griffin (VIDEO) Luftëtari shqiptar i UFC-së, Ramiz Brahimaj u mposht nga Griffin pas disa goditjeve të fortë që e detyruan gjyqtarin ta
Fillimi i procesit në Hagë, shansi për ndryshim në Kosovë Ndoshta moralisht nuk është krejt në rregull, por disa duhet të jenë gëzuar për lajmin, edhe sepse largimi i Thaçit nga
Haradinaj: Besoj në drejtësinë e bashkëluftëtarëve të mi Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë një interviste në Euronews Albania se beson tek pafajësia e bashkëlu
E moshuara mposht Covid-19: Erdha e sëmurë, dola vetë! (VIDEO) Ndërkohë që COVID-19 duket se ka marrë përmasa të frikshme në Shqipëri ku vetëm sot u shënuan gati 500 të prekur,vjen nj
Ushtari katolik i UÇK: S'më kapnin dot se isha duke luftuar në mal përkrah myslimanëve (FOTO LAJM) Ish-ushtari i UÇK-së, që i takon besim katolik, Pren Marashi ka reaguar pas publikimit të aktakuzës së Zyrës të Prokuror
Aktakuzat për krime lufte, reagon Meta: Jam takuar me Thaçin në shtëpinë time Presidenti Ilir Meta ka zbuluar se është takuar në shtëpinë e tij me Hashim Thaçin dhe kanë diskutuar për akuzat e ngrit
Twitter i shpall "luftë" Trump, i fshin postin ku ai akuzon Biden për mashtrim (FOTO LAJM) Trump vazhdon me akuzat ndaj Biden për mashtrime dhe manipulime në procesin e numërimit. Pak më parë në një postim në
Ali Ahmeti i del në mbrojtje krerëve të Kosovës: Ishte luftë për liri! Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti i ka dalë në mbrojtje luftës që UCK ka bërë për liri, duke i kthyer kështu përgjigje akuza
Berella "luftëtari" i vërtetë e Contes, Interi i ofron rinovimin Arturo Vidali i vërtetë i Antonio Contes në këtë fillim sezoni ka qenë Nicolo Barrela. Italiani i talentuar është shndër
Aktakuzat nga Specialja, reagon Qeveria e Kosovës Për aktakuzat e ngritura gjatë ditës së djeshme dhe të sotme ka reaguar Qeveria e Kosovës. Në reagim thuhet se “Qever