999 rezultate për

lufte

"Këtu është luftë", zbardhet mesazhi i fundit i biznesmenit italian të zhdukur në Shqipëri Detaje të reja bëhen me dije nga zhdukja misterioze e biznesmeni Davide Pecorelli pak ditë më parë në Shqipëri. Pecor
Supersfida McGregor-Poirier, sa do të përfitojnë dy luftëtarët? Conor McGregor do të rikthehet sërish në kafaz për të luftuar, teksa përballë do të ketë Dustin Poirier, të cilin gjasht
Osmani: Skënderbeu është frymëzim i rezistencës dhe i luftës për liri Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka përkujtuar heroin tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skënde
Lajmi i divorcit po bën bujë, Kim dhe Kanye "në luftë" për shtëpinë 60 milion dollarëshe (FOTO LAJM) Gjatë gjithë verës Kim Kardashian dhe Kanye West ishin në qendër të vëmendjes duke u përfolur për ndarje e ribashkime. M
Humbi të atin, Gentian Zenelaj publikon foto nga spitali gjatë luftës me Covid-19 (FOTO LAJM) Pasi humbi të atin para pak ditësh, Gentian Zenelaj ka njoftuar se dhe ai është prekur nga koronavirusi. Përmes një
Ish-luftëtari i UÇK-së pret 2021 me breshëri dhe ka një mesazh për shokët në Hagë (VIDEO) Një “breshëri kallashi” i ka paraprirë më pas festës së fishekzjarreve. Kjo ishte mënyra me të cilën ish-ushtari i UÇK-s
24 ditë luftë me COVID-19, ndërron jetë babai i avokatit të njohur shqiptar COVID-19 i ka marrë jetën babait të avokatit Altin Goxhaj. Enver Gjoxhaj i cili ishte infektuar nga Covid-19 dhe nuk
Skandaloze! Drejtoresha i shpall "luftë" vartëses: Unë jam armikja numër 1! Fiks Fare solli rastin e një drejtoreshe të një shkolle 9- vjeçare në Elbasan e cila e quan veten ‘armiken’ numër një të
Vodhi 155 milion lekë të "pagës së luftës", merret vendimi për hakerin nga Durrësi Gjykata e Tiranës ka lënë në burg Denis Trungun. Ky i fundit u arrestua për mashtrim kompjuterik dhe dyshohet se ka përf
PD për ndryshimet në qeveri: Ka vetëm riciklim, luftë brenda klaneve Partia Demokratike përmes sekretarit të përgjithshëm të saj Gazment Bardhi ka reaguar për ndryshimet që bëri kryeministr
61 ditë në luftë me koronavirusin, deputeti bën dedikimin emocionues për bashkëshorten (FOTO LAJM) Deputeti Andi Përmeti, ka arritur të mposhtë koronavirusin pas 61 ditësh të vështira. Së fundm, deputeti shkruan në prof
Zbulohet skema: Si i zhvati hakeri nga Durrësi 155 milion lekë Zbardhen detaje të reja nga arrestimi i 32-vjeçarit nga Durrësi, Denis Trungu, i cili kishte përfituar një shumë të kons
Vodhi 150 milion lekë përmes kompjuterit, arrestohet i riu që zhvati "36 paga lufte" Një 32 vjeçar është arrestuar pasi ka përfituar mbi 150 milionë lekë përmes mashtrimit kompjuterik. I riu me preceden
Luftë me banorët e policinë, gjykata merr vendimin për Josif Kavajën Gjykata e Elbasanit ka dhënë masën e sigurisë Arrest me burg për 45 vjeçarin Josif Kavaja. Në seancën gjyqësore të zh
Gjendet bomba 500 kg e Luftës së Dytë Botërore në mes të Tiranës Një bombë 500 kg është gjetur në ish-Fushën e Aviacionit në Tiranë. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Mbrojtjes, Olt
Lanë armët e festuan, si Krishtlindja zbuti ushtarët në Luftën e parë Botërore Si çdo festë tjetër, edhe kjo e Krishtlindjeve është një festë e veçantë dhe të tillë e bën fakti se ajo përjetohet nga
Kjo është shuma që u shpenzua botërisht në luftën kundër Covid-19 Ekonomia e gjithë botës është goditur fuqishëm nga pandemia e Covid-19. Qeveritë rreth gjithë botës kanë përdorur thu
Hearn me dyshime: Joshua – Fury, mund të ndodhë në maj por ka disa pengesa Anthony Joshua dhe Tyson Fury duan të luftojnë në Britaninë e Madhe, por ka çështje të mëdha logjistike, thotë Eddie Hea
Shpërblimi i pensionistëve për festat e fundvitit, cilat kategori përfitojnë Pas miratimit të shpërblimit të pensionistëve nga ana e qeverisë, drejtori i Institutit të Sigurimeve Shoqërore Astrit H
Zhbllokohen përfundimet e BE-së me kompromis që i kënaq kërkesat bullgare (VIDEO) Bullgaria ka pranuar të debllokojë procesin e negociatave të BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe me Shqipërinë, njofton Rad