999 rezultate për

lufte

Roma le të qetë ekipet e Milanos (VIDEO) Roma ka pësuar një goditje të rëndë në luftën për një vend mes katër më të mirëve pasi është mposhtur 2-1 nga SPAL, që k
Shuhet pas 15 ditësh "luftë me vdekjen" shqiptari në Itali Ditën e sotme 45-vjeçari shqiptar, Marko Xhurxhi ka humbur jetën në spital. Ai prej 15 ditësh ishte në "luftë me vde
10 padi do të dorëzohen nesër në Prishtinë ndaj serbëve të dyshuar për krime lufte Zyra për mbledhjen dhe dokumentimin e krimeve të kryera gjatë luftës së fundit me seli në Gjakovë, nesër do t’i dorëzojë
Gjimshiti flet pas fitores ndaj Sampdorias:'Lluftën’ për garat evropiane Berat Gjimshiti me Atalantën e tij ka vazhduar shkëlqimin në Serie A. Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë ka bërë pa
Këngëtarët shqiptarë në luftë për fronin e Game of Thrones (FOTO LAJM) Kushdo që është ndjekës i zjarrtë i një prej prodhimeve më të suksesshme kinematografike të kohëve të fundit, e kupton s
UÇK reagon për agjentin rus që ishte në Prishtinë Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (OVL-UÇK) ka reaguar ndaj veprimeve të Graham Willia
Fiton më i forti, momente gjatë luftës për mbijetesë (FOTO LAJM) Këto fotografi të pabesueshme tregojnë momente të mrekullueshme akrobatike të çitave për të kapur një impala "fluturuese
Luftë e ashpër, tigri dhe luani sulmojnë kalin në cirk (VIDEO) Pamje tronditëse janë filmuar gjatë provave në një cirk në veri të Kinës. Drejtuesit e cirkut kishin futur njëkohësis
Ekspertët amerikanë: Rusia po fut në luftë Serbinë me Kosovën Shteti që udhëhiqet nga presidenti Vladimir Putin po shpenzon miliarda rubla në shtetet e Ballkanit, duke tentuar ta pen
Antropologia angleze rrëfen masakrat serbe, fëmijët janë vrarë para nënave (FOTO LAJM) Daily Mirror në një artikull për eksperten angleze të forenzikes, Dame Sue Black ka përmendur krimet e luftës në Kosovë.
“Nuk përdoret as në luftë”, mjeku tregon të vërtetat e errëta për gazin lotsjellës Ka shkaktuar shumë debate në publik përdorimi i gazi lotsjellës forcat e rendit në protestën e opozitës. Për këtë m
Ish-luftëtari i UÇK-së niset për në Hagë Ismet Tara, i njohur si komandant ‘Hoxha’ po përcjellët nga qytetarët e Rahovecit para nisjes për në Hagël, shkruan Albe
Kukësi nuk i ndahet Partizanit, thyen Luftëtarin (VIDEO) Kukësi nuk dorëzohet që tani për titullin duke mos iu ndarë Partizani. Verilindorët mposhtën 3-0 në Elbasan Arena Luftët
"Ka filluar një luftë civile", Presidenti i PE reagon për Shqipërinë Presidenti i Parlamentit Europian, Antonio Tajani në kuadër të një vizite në OKB e quajti situatën në Shqipëri shumë të
Dalin pamjet e luftës në ajër të avionëve indian dhe pakistanezë (VIDEO) Një gazetar indian ka publikuar një video të shkurtër në rrjetet sociale, sipas të cilit tregon luftimet midis ushtarëve
Ky është plaku që ka 152 nipër dhe mbesa por nuk ua di emrat Plaku 95-vjeçar është me origjinë nga ish-Jugosllavia dhe pjesëmarrës në Luftën e Dytë Botërore. Mulayim Can nga Ineg
Juventus dhe Chelsea në luftë për Zidane Chelsea nis sfidën për Juventusin për Zinedine Zidane. Tabloidi anglez "The Sun" raporton se Blutë kanë vendosur të pë
Serbia nuk e ndal luftën ndaj Kosovës, veprimi i radhës Qeveritarë serbë po vazhdojnë lobimet për ta penguar Kosovën që të anëtarësohet në organizatat ndërkombëtare. Pas Minist
Triliona metër kub gaz që mund të sjellin luftën në Mesdhe Turqia, Greqia, Qiproja, Izraeli, Siria në veri-lindje si edhe Egjipti janë nën ethet e gazit në hapësirën detare në Mes
Ish-udhëheqësi i UÇK-së udhëton të dielën për në Hagë Një nga ish-udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në rajonin e Rahovecit, Ismet Tara, do të udhëtojë këtë të diel