999 rezultate për

luftarake

Pas kërcënimeve ndaj Greqisë, Turqia nis tërheqjen e anijeve luftarake nga Egjeu? Duket se Turqia ka vendosur të ndryshojë pozicionin e saj në Egje, përkundër retorikës së Rexhep Tajip Erdogan. Nga m
Kishte fshehur drogë dhe municione luftarake në depot e një kompanie, si u kap shqiptari Një operacion antidrogë në Itali ka sjellë arrestimin e një shqiptari 43-vjeçar dhe një italiani 57-vjeçar. Nga media
Me armë dhe municione luftarake në shtëpi, si u ndalua burri që po dhunonte gruan dhe vajzën Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar nga policia në një familje në Kurbin. Sipas policisë, kur ata kanë m
Anije luftarake e ndërthurur me atë kozmike, njihuni me "bishën" që pritet të pushtojë oqeanet (FOTO LAJM) Vetëm pak ditë pasi arkitektja italiane e mjeteve lundruese, Elena Nappi, zbuloi projektin e saj të një jahti që shndërr
Municione luftarake e hashash, burg për infermierin "gangster" në Tepelenë Gjykata ka dhënë masën e sigurisë "burg pa afat" për infermierin Dine Kika, i cili u arrestua para tre ditësh për armëmb
Sekuestrohet arsenal municionesh në Elbasan Policia e Shtetit ka finalizuar një operacion të rëndësishëm në Elbasan. Policia e Elbasanit ka sekuestruar arsenal a
Fishekë luftarakë e radio policie, pse ra brenda tironsi anos një shtetas, vihet në pranga nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2. Gjatë kontrollit të ushtruar në ban
Gati për luftë! Pistoleta, tritol dhe fishekë: Kapen një arsenal luftarak në Elbasan (VIDEO) Policia ka arrestuar një shqiptar të Kosovës në Elbasan pasi në makinën e tij u kapën 19 pistoleta, 1.6 kilogram tritol
Policia zbardh detaje të reja nga ngjarja që tronditi mbrëmë Laçin, shpallen në kërkim autorët Mbrëmjen e djeshme u plagos me armë zjarri kushëriri i Ervis Martinaj, Edon Martinaj në lagjen numër 1 të qytetit të Laç
Të akuzuar për vrasje, arrestohen 2 persona në Tiranë Policia ka vënë në pranga dy persona të dyshuar për veprimtari kriminale. Gjatë kapjes dhe ndalimit të tyre, janë sekue
U testua me plumba luftarakë, si duket sot makina e blinduar e diktatorit Hoxha (FOTO LAJM) Në vitet e shkëlqimit historik do ishte ëndërr t’i qëndronim pranë këtij prototipi të “Skodes”, ndërsa sot ajo gjendet m
DOKUMENTI/ Ushtria serbe përdori helme luftarake kundër UÇK-së në Koshare (FOTO LAJM) Mjeku Haxhi Kamberi nga Gjakova ka publikuar një raport me të cilin dokumentohet se ushtria serbe kishte përdorur armë k
Nesër qielli i Tiranës mbushet me avionët luftarakë të NATO-s Viti 2019 përkon me 10 vjetorin e anëtarësimit të vendit tonë në NATO (data zyrtare 1 Prill 2009). Nën kujdesin e Minist
Rusia dërgon avionë luftarakë dhe ushtarë te Maduro, përplasje me SHBA? Dy aeroplanë ushtarakë rusë kanë arritur në aeroportin kryesor të Venezuelës, bashkë me dhjetëra trupa dhe një numër të
Ushtritë më të fuqishme të globit për 2019, ku renditen Shqipëria, Turqia, Greqia dhe Serbia (FOTO LAJM) Global Firepower Index (Indeksi Fuqisë Luftarake) përpiloi edhe për 2019 listën e fuqive më të mëdha ushtarake të botës
Armatoset frikshëm Serbia, mbërrijnë katër avionët luftarakë Kanë mbërritur në Serbi avionët luftarakë që Serbia i bleu vitin e kaluar nga Bjellorusia. Forca ajrore serbe ka marr
Rama sulmoi protestuesit me granata luftarake serbe? Protesta e sotme e organizuar nga opozita nisi paqësisht por përfundoi në dhunë. Qindra protestues çanë kordonin e p
LISTA/ Armë moderne amerikane, çfarë u vodh në bazën e Pashalimanit Zbulohen disa të dhëna nga dosja hetimore për vjedhjen e armëve në bazën e Pashalimanit. Mes armatimit të vjedhur ës
Tensione lufte, Rusia dërgon aeroplanë luftarakë pranë Ukrainës Më shumë se dhjetë aeroplanë luftarakë rusë janë vendosur në një bazë ushtarake në rajonin e Krimeas, të cilin Rusia e k
Pas SHBA-ve edhe Anglia dërgon anije luftarake kundër Putinit Sekretari i Mbrojtjes në qeverinë britanike, Gavin Williamson, ka thënë se luftanija e Ushtrisë Mbretërore e dërguar në