999 rezultate për

luftar

Avionë luftarakë rusë shkelin hapësirën ajrore të Suedisë Mediat evropiane kanë raportuar se avionë luftarakë rusë kanë shkelur hapësirën ajrore të Suedisë. Zëdhënësi i for
Kapet 30 vjeçari në Fier, në kërkim prej dy vitesh Një i shpallur në kërkim prej vitit 2013 është vënë në pranga nga policia e Fierit. Bledar Ndreka 30-vjeç, banues në fsh
100 shtetas maqedonas pjesë e aksioneve luftarake në Siri Rreth 100 shtetas maqedonas dyshohet se janë pjesë e aksionëve luftarake në Siri dhe Irak në radhët Shtetit Islamik ISIS
ISIS rrëzoi një aeroplan luftarak jordanez (FOTO LAJM) Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut ka raportuar se ISIS ka rrëzuar një aeroplan luftarak Jordanez si pjesë e ko
Rusia po bëhet gati për luftë? (VIDEO) Ministria e Mbrjtjes e Rusisë ka njoftuar sot se gjatë periudhës 5-10 dhjetor në Kaliningrad është mbajtur një stërvitje
Arrestohen dy persona të shpallur në kërkim për drogë dhe armë në Lazarat Policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga dy persona, të cilët ishin shpallur në kërkim pasi posedonin armë dhe drogë.
Rusia shfaq imazhet satelitore: MH17 u godit nga avion luftarak (FOTO LAJM) Rusia vijon të këmbëngulë se nuk është e përfshirë në rrëzimin e avionit Malaysia Airlines në korrikun e këtij viti në U
Shpartallohet banda në Shijak, trafikonte armë nga Serbia drejt Sirisë Forcat e Policisë gjatë një operacioni të realizuar mbrëmjen e sotme në Shijak kanë finalizuar me sukses sekuestrimin e
Beogradi në shtetrrethim, serbët frikësojnë me avionë MIG (FOTO LAJM) Forca të shumta policore nisën pak pas mesditës rrethimin e stadiumit të Partizanit, ndërkohë që në ndihmë të tyre janë
Qëllon me armë në mes të fshatit, kapet 47 vjeçari i dehur Policia ka arrestuar sot një 47 vjeçar, pasi në gjëndje të dehur ka shtënë në ajër në mes të fshatit. Burime zyrtare nga
Përplasen dy Tornado luftarakë në Itali (FOTO-LAJM) Dy avionë luftarakë janë përplasur sot në Itali gjatë një stërviteje. Sipas mediave italiane besohet se avionët janë për
ARM ekspozon forcën e saj ushtarake Në stadiumin ushtarak në Parkun e Qytetit në Shkup, sot nga ora 09:00 deri në orën 17:00 do të ekspozohen mjetet e tekni
Çmenduria e radhës, “selfie” në 11 mijë metra lartësi (FOTO LAJM) Shumë persona kanë vënë edhe jetën në rrezik për shkak të një "selfie", e ndërsa disa të tjerë nuk janë vënë aspak në vë
“Banda C4”, ja cili ishte ndërmjetësi me grupet kriminale Një 46-vjeçar nga Kruja, ishte personi që luante rolin kryesor në funksionimin e “Bandës C4”. Pëllumb Daci kishte njohje
Trafiku armëve luftarake drejtë Kosovës, 2 të arrestuar në Kukës Policia e Kukësit arreston dy persona të cilët u kapen me një arsenal armësh. Mësohet se në banesën e Abdi dhe Riza Lles
Ushtria e Ukrainës është në gatishmëri të plotë luftarake Presidenti i përkoheshëm i Ukrainës Oleksandr Turchinov është shprehur sot se ushtria e Ukrainës është në gadishmëri të
Kujdes, një avion luftarak në autostradë (VIDEO) Një pasion për avionët luftarakë apo një automjet për të tërhequr vemendjen? Kjo "makinë" që shihni në një autostradë në
Dukesha Kate, pilotja luftarake më e bukur që keni parë (FOTO LAJM) Çifti mbretëror britanik Princ William dhe Dukesha e Cambridge Kate Middleton vijojnë turin e suksesshëm në Australi ku
Sekuestrohet një sasi municioni luftarak në Krujë Një sasi municionesh luftarake janë sekuestruar gjatë një operacioni të policisë së Krujës. Gjatë kontrolleve të ushtrua
Certifikohen 28 kadetë të FSK-së për lider luftarak Në ambientet e Kazermës “Skënderbeu” të FSK-së, në Ferizaj, sot është mbajtur ceremonia për certifikimin e 28 pjesëtarëv