999 rezultate për

lufta

"Nga Putin!", Rusia i dhuron 6 avionë luftarakë dhe 30 tanke Serbisë (FOTO LAJM) Rusia i ka bërë dhuratë Serbisë gjashtë avionë luftarakë të avancuar "MiG-29" dhe 30 tanke "T-72". Lajmin e kanë bërë të
Lufta ndaj kanabisit, përplasje mes Policisë dhe vendorëve në Shkodër Në një takim mes krerëve të Policisë së Shkodrës me drejtues të pushtetit vendor, drejtori i Policisë së Shkodrës deklar
A rrezikohet Ballkani nga lufta? Ja përgjigja (FOTO LAJM) Ish-ministri i Mbrojtjes dhe ish-ambasadori në Rusi, Shaqir Vukaj, duke folur në një analizë realiste dhe largpamëse për
ALARMI/ Lufta e Tretë Botërore nuk ka përfunduar, 54 milionë njerëz vdiqën vjet Këshilltari i Këshillit për të drejtat e njeriut të Kombeve të Bashkuara, Zhan Cigler, ka tronditur mediet pas një inter
Ministri Xhafaj: Lufta kundër korrupsionit dhe krimit do të jetë prioriteti ynë Kryeministri Edi Rama ka prezantuar para drejtuesve të Policisë, ministrin e ri të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, për të cili
MANASTIR/ Gjendet një granatë e pashpërthyer nga Lufta e Parë Botërore Një granatë e pashpërthyer e cila mendohet se i përket Lustës së Parë Botërore, është gjetur në Manastir. Nga Minist
Vuajtjet e refugjatëve kosovarë gjatë marsit të vitit 1999 (FOTO LAJM) Fotografja nga Spanja, Cristina Garcia Rodera ka realizuar gjatë vitit 1999 një set fotografish që kanë në fokus refug
LUFTA/ Ja fjalimi i Bill Clintonit natën kur filluan sulmet ajrore kundër Serbisë (VIDEO) Kanë kaluar 18 vjet që nga koha kur SHBA-të së bashku me aleatët e NATO-s, filluan ndërhyrjen ushtarake në Serbi përmes
Këta janë aeroplanët më të mirë luftarakë të shekullit 21 (FOTO LAJM) Që nga vitet ’40 të shekullit të kaluar, aviacioni ushtarak ka arritur të prodhojë katër gjenerata të aeroplanëve lufta
Zbulohen fotot e rralla nga tmerri i Luftës së Parë Botërore (FOTO LAJM) Artisti dhe fotografi francez Frederic Duriez, ka publikuar së fundmi disa foto të shkrepura nga llogoret franceze të ci
Rebelët nisin sulm të befasishëm në Damask, plas lufta civile Forcat siriane të sigurisë janë angazhuar në luftime të ashpra me rebelët, në rrethinat lindore të kryeqytetit, Damask.
Luftanije, tanke, avionë, ja forca shkatërruese e tre gjigantëve të botës për vitin 2016 (FOTO LAJM) Global Firepower Index (Indeksi Fuqisë Luftarake) përpilon listën e fuqive më të mëdha ushtarake në botë, bazuar në 50 f
Viti 1997, pamje të rëndë nga lufta mes bandave në Vlorë (VIDEO) “Associated Press” ka hapur arkivat mbi ngjarjet e ’97 në Shqipëri. Ditën e sotme AS ka publikuar një video të regji
Lufta e dëshpëruar e gruas së zhytur në baltën e lumit të rrëmbyer (VIDEO) Një video e shpërndarë së fundmi tregon përpjekjen dramatike të një gruaje për të shpëtuar, ndërsa ka përfunduar në mate
Publikohen të tjera pamje tmerruese nga krimet e ISIS-it në Mosul (FOTO LAJM) Pamjet e mësipërme tregojnë momentin pikëllues kur një ushtar irakian kishte shpërthyer në lot pasi kishte zbuluar trupi
PAMJE TË RRALLA/ Flasin komandant "Sokoli" dhe Xhezair Shaqiri. Si filloi lufta e 2001 në Maqedoni (VIDEO) "Asociated Press" ka publikuar një video ku tregohen pamjet e lëvizjes, krismat dhe luftimet e ushtarëve në fshatrat e K
SHËNIM/ "Shah-u" ndaj Metës dhe "lufta" në horizont që e bën Ramën të rrethohet me besnikë Nga Albeu.com Edhe pse nuk ka ende reagime në nivele të larta drejtuese, përveç disa "thumbave" në rrjetet socia
Ja surpriza e Jozefina Topallit në "Luftën e Nuseve" (FOTO LAJM) Episodi i dytë i këtij sezoni të ri të “Lufta e Nuseve”, që transmetohet në ekranin e Televizionit Klan vuri përballë tr
Lufta kundër drogës, Ministri Tahiri takohet me shefin e Guardia di Finanza-s Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri, bashkë me Drejtorin e Policisë së Shtetit Haki Çako ka zhvilluar një takim
“Lufta” Topi-Berisha, akuzat e ashpra nga Drejtësia tek Presidenca Ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-presidenti Bamir Topi vazhdojnë përplasjet e tyre në distancë me akuza dhe kundër
 

"Lumturi dhe krenari, mes arbëreshevë që ruajtën gjuhën dhe kulturën për më shumë se 5 shekuj dhe me fëmijë Të mrekulluëshëm!" {Lorik Cana}