999 rezultate për

luftĂn

Luftanijet amerikane lundrojnë në Detin e Zi, presion Rusisë Odesa përshëndet "Donald Cook". Luftanija amerikane, që ka qenë e stacionuar në Spanjë, e pajisur me sisteme mbrojtëse k
Pas SHBA-ve edhe Anglia dërgon anije luftarake kundër Putinit Sekretari i Mbrojtjes në qeverinë britanike, Gavin Williamson, ka thënë se luftanija e Ushtrisë Mbretërore e dërguar në
Dy luftanije ruse kalojnë pranë Bosforit Dy luftanije ruse të ngarkuara me pajisje luftarake u vunë re sot në Bosfor, shkruan “Daily Mail”. Sipas gazetës, thu
Do pushtojnë Sirinë? 12 anije gjigante amerikane nisen për mision Dymbëdhjetë luftanije gjigante janë duke lundruar drejt Sirisë, që konsiderohet si aksioni më i madh ushtarak i marinës
Spiunia ruse i kërkon Putinit që të nisë sulmin ndaj Britanisë së Madhe Spiunia ruse Anna Chapman e cila arriti të dal nga Britania si pjesë e shkëmbimit me një agjent të dyfisht, Sergei Skrip
Kush po e saboton Amerikën?! Një tjetër luftanije përplaset pranë Japonisë Luftanija amerikane "Benfold" është përplasur me një anije rimorkuese japoneze gjatë një stërvitjeje në ujërat e gjirit
Luftanija amerikane i afrohet gadishullit, “trembet” Koreja Veriore Koreja e Veriut ka bërë thirrje për një luftë mbarëkombëtare kundër SHBA-ve dhe "lëvizjeve të saj si gangster për domini
Luftanija ruse kalon për herë të parë nën harkun e urës së Krimesë (VIDEO) Luftanija ruse Azov ka kaluar për herë të parë nën harkun hekurudhor të urës masive Kerç Strait, aktualisht në ndërtim e
Rikthehet në ujë luftanija 220–vjeçare e marinës amerikane (VIDEO) Anija historike, e cila u përdorur në luftë 220 vjet më parë, në vitin 1797, është lëshuar sërish në det në Boston Harbo
Kina: Paraqitja e luftanijes amerikane, provokim serioz! Kina ka dënuar paraqitjen e një luftanijeje amerikane në ishullin e kontestuar në Detin Jugor Kinez, duke e vlerësuar si
Dronët iranianë mbi luftanijen amerikane acarojnë Pentagonin Disa dronë iranianë pa pilotë, të llojit “UAV”, thuhet se janë bërë të zakonshëm në hapësirën ajrore mbi luftanijen “USS
Rusët zbulojnë armën e tmerrshme që paralizoi luftanijen amerikane (FOTO & VIDEO) "Avionët rusë janë të pajisura me sisteme të avancuara elektronike që mund të neutralizojnë shumë lehtë anijet ushtarake
Këmbanat e luftës, Kina dhe Rusia dërgojnë luftanijet kundër flotës amerikane ne Kore Kina dhe Rusia kanë dërguar anije të inteligjencës për të “përgjuar” luftanijen e Donald Trump-it në ujërat e Korësë së
Dy anijet ushtarake të Putinit ngrenë në alarm Anglinë (FOTO & VIDEO) Luftanijet ruse do të shoqërohen sonte nëpër Kanalin Anglez nga Marina Mbretërore për herë të tretë radhazi në gjashtë m
Tensionet, SHBA nis luftanijet drejt Koresë së Veriut (FOTO LAJM) Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong-un, ka kërcënuar Shtetet e Bashkuara se do të sulmojë kryeqytetin e Koresë së Jugut,
Britania largon sërish luftanijen spanjolle nga ujërat e Gjibraltarit Një luftanije spanjolle është ndjekur jashtë ujërave të Spanjës për herë të dytë brenda muajit. Sipas Marinës Mbretër
Japonia dhe SHBA-të nisin luftanijet në Gadishullin Korean (FOTO LAJM) Tensionet mes Koresë së Veriut dhe aleatëve të Amerikës po vazhdojnë të pëshkallëzohen, ndërsa ushtria japoneze ka vendo
Prag lufte në gadishullin korean, SHBA dërgon luftanijet Kina kërcënon me 150 000 ushtarë (FOTO & VIDEO) Gjërat janë duke u bërë mjaft serioze në gadishullin korean këto ditët e fundit. Korea e Veriut kërcënoi drejtpërdrejt S
Rriten tensionet: Luftanijet amerikane nisen drejt gadishullit korean Ushtria amerikane ka urdhëruar marinën të drejtohet drejt gadishullit korean. Grupi me në krye aeroplanmbajtësen "Carl V
Luftanije, tanke, avionë, ja forca shkatërruese e tre gjigantëve të botës për vitin 2016 (FOTO LAJM) Global Firepower Index (Indeksi Fuqisë Luftarake) përpilon listën e fuqive më të mëdha ushtarake në botë, bazuar në 50 f