Vetëvritet me armë 57-vjeçari në Tiranë
999 rezultate për

luftĂ

"Lufta" e ajrit, kompania ajrore me të cilën fluturuan më shumë shqiptarë (FOTO LAJM) Në vitin 2002, rreth 50% të tregut të fluturimeve, sipas numrit të pasagjerëve, e zinte kompania Belle Air, që kishte fl
Pamjet nga lufta e fundit mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut (FOTO LAJM) Teksa raportet mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Koresë së Veriut vazhdojnë të tensionohen, një koleksion fotogr
"Lufta" në Kuvendin e Maqedonisë, 8 të arrestuar dhe mbi 83 të lënduar (FOTO LAJM) Policia e Maqedonisë ka arrestuar tetë persona si të dyshuait kryesorë për dhunën ndaj depuetetëve të Parlamentit, ndërs
Emocionet e Anita Haradinaj: U lodhëm, por ia vlejti Bashkëshortja e ish kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt, Anita Haradinaj, menjëherë pas vendimit të Gjykatës së
“Shi” bombash amerikane, a është kjo dëshmi se po përgatitet lufta e madhe? (VIDEO) Ushtria e Shteteve të Bashkuara ka vendosur forcat e saja në Korenë e Jugut, në afërsi të kufirit të fqinjit të saj të t
E frikshme, Lufta e 3-të Botërore është shumë afër Idetë konspirative të disa nga njerëzve "të çuditshëm" kanë paralajmëruar disa herë fatin e botës. Por, gazeta britanike
Avionët luftarakë të SHBA-ve tregojnë fuqinë në kufi me Rusinë (FOTO LAJM) Dy nga aeroplanët luftarakë më të rinj dhe më të avancuar të Forcës Ajrore të SHBA-ve kanë zbarkuar sot në Estoni për he
66 vjet nga themelimi i aviacionit shqiptar, ja ku u shkolluan pilotët e parë Forcat Ajrore Shqiptare janë një nga tre armët e Forcave të Armatosura Shqiptare e cila përbëhet nga Komanda dhe Shtabi
Nuk arriti të ulej, avioni luftarak amerikan rrëzohet në det Një avion luftarak amerikan F-18 është rrëzuar në një det në jug të Filipineve, gjatë përpjekjeve për t’u ulur në avion
Lufta ndaj kanabisit, Llalla: Pse përjashtohen prokurorët? Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ditën e sotme ka reaguar në lidhje me mosthirrjen e prokurorëve në asgjësimin
Super avionët ushtarakë me të cilët Rusia po furnizon Emiratet e Bashkuara Arabe (FOTO LAJM) Rusia është në negociata me Emiratet e Bashkuara Arabe për ta furnizuar këtë të fundit me dhjetëra aeroplanë luftarakë “
“Shkatërrim dhe vdekje..”, njeriu mistik parashikon se kur do të nisë Lufta e Tretë Botërore Enigmatiku i cili e parashikoi zgjedhjen e Trump si president, pretendon të dijë datën e fillimit të Luftës së tretë bot
Rusët zbulojnë armën e tmerrshme që paralizoi luftanijen amerikane (FOTO & VIDEO) "Avionët rusë janë të pajisura me sisteme të avancuara elektronike që mund të neutralizojnë shumë lehtë anijet ushtarake
PAMJE TE RRALLA/ Ja si duket jeta gjatë Luftës së Dytë Botërore përmes ngjyrave (FOTO LAJM) Lufta e Dytë Botërore e cila filloi më 1939 deri në vitin 1945, ishte një nga luftërat më madhore e cila la pasoja shkat
Çfarë do ndodhë në Kosovë nëse nis Lufta e Tretë Botërore? Zhvillimet e fundit në botë flasin se jemi në prag të fillimit të një lufte bërthamore. Si pasojë e bombardimit të SH
Durimit i vjen fundi, a po nis lufta SHBA-Kore e Veriut? (FOTO LAJM) Zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence, tha se "koha e durimit strategjik ndaj Koresë së Veriut ka marrë fund", ndërsa,
Këmbanat e luftës, Kina dhe Rusia dërgojnë luftanijet kundër flotës amerikane ne Kore Kina dhe Rusia kanë dërguar anije të inteligjencës për të “përgjuar” luftanijen e Donald Trump-it në ujërat e Korësë së
Lufta për jetë a vdekje, aligatori sulmon elefantin e vogël pak metra larg turistëve (VIDEO) Disa turistë të cilët kishin ndaluar për të pirë diçka në parkun Kombëtar në Malavi, kur janë përballur me një ngjarje a
Dy anijet ushtarake të Putinit ngrenë në alarm Anglinë (FOTO & VIDEO) Luftanijet ruse do të shoqërohen sonte nëpër Kanalin Anglez nga Marina Mbretërore për herë të tretë radhazi në gjashtë m
Bota nën ethet e luftës, çfarë po kërkohet më shumë në Google Kriza mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut si edhe kërcënimet e diktatorit Kim Jong Un për përdorimin e armëve bërthamore e
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së