999 rezultate për

luajtura

Manchester City mposht minimalisht Arsenalin (VIDEO) ‘Citizens’ kanë shënuar fitore minimale 1:0, në një ndeshje ku rastet për më shumë gola nuk munguan. Ishte Raheem Ste
"Më shumë skanime se ndeshje të luajtura", Costa mendon pensionin Anësori i Juventusit, Dogulas Costa ka thënë se ai e mendon të dalë në pension, si pasojë e lëndimeve të shumta që ka ma
Tottenham afër nënshkrimit me yllin e rivalëve Aventura e Willian te Chelsea duket se ka ardhur në fund. Sipas Daily Mail, braziliani ka arritur një marrëveshje me
Ibrahimovic bomber në SHBA, realizon dopietë (VIDEO) Fjalët e duhura për të përshkruar Zlatan Ibrahimovicin mungojnë. Suedezi vazhdon të magjepsë Amerikën me paraqitjen e ti
Vazques krenon Realin, asistuesi më i mirë me mesataren e minutave të luajtura Real Madridi e ka gjetur ritmin, dhe kjo meritë e madhe për Lucas Vazquez. Spanjolli ka qenë nga më të mirët e Realit
Nga një i dobet tek Inter, kthehet me statistika të frikshme tek Valencia Goeffrey Kondogbia duket se ka rilindur me rikthimin e tij në Spanjë. Francezi është një titullar fiks te Valencia d
Mbërrin për vizitat mjekësore blerja e madhe e Milanit Aventura si kuqezi e Andre Silvës tashmë ka nisur. 21-vjeçari, po zvhillon testet mjekësore në bazën në Milano, teksa pa
Finalet e Championsit mallkim për Juven, ka humbur 7 nga 9 luajtura (FOTO LAJM) Juventus mbretëron prej vitesh në Itali, por nuk arrin që të shfaqë të gjithë potencialin e saj në Europë, veçanërisht k
10 ndeshjet më të mëdha të luajtura në "Camp Nou" (FOTO) Ndeshja e të martës në mbrëmje, zhvilluar në Comp Nou, ishte një ndeshje historike, e cila do të mbahet mend gjatë nga s
Krahasimi Ter Stegen-Bravo, a ka pasur të drejtë Barça? (Statistikat) Gjatë merkatos së verës Barcelona ishte në një dilemë të madhe për të vendosur cilin prej portierëve do të mbante në sku
Balotelli vendos rekord, barazon Ibrahimovic Sulmuesi problematik Mario Balotelli po kalon një ndër sezonet më të mira të karrierës së tij. Me ekipin e ri, Nice,
Speciale/ Ja 10 rekordet që janë thyer në “Euro 2016” (FOTO LAJM) Europiani i Francës ka dhuruar shumë emocione në fazën e grupeve. Në ndeshjet e para që janë luajtura nuk kanë munguar a
Sfida me Francën/ Statistikat ogur i mirë për kuqezinjtë Mbrëmjen e sotme, Franca dhe Shqipëria do të përballen në Marsejë në kuadër të takimeve të dyta finaliste për “Euro 2016
Rezultatet e ndeshjeve miqësore të luajtura sonte Edhe sonte janë luajtur disa ndeshje miqësore përpara nisjes së Kampionatit Europian. Polonia u ndesh me Lituaninë dh
Rezultatet e ndeshjeve miqësore të luajtura sonte Sonte janë luajtur një sërë ndeshjes miqësore mes ekipesh të Europës përpara se të nisë "Euro 2016". Gjermania një ng
Zbulohet shkaku i humbjes së 2 ndeshjeve në tavolinë te Kombëtarja U 19 Dy humbje në tavolinë. Ky është vendimi i marrë nga UEFA për dy takimet e luajtura nga Kombëtarja Shqiptare e 19-vjeçarë
STATISTIKAT/ Inter me mbrojtjen më të mirë në Europë Interi i Mancinit vijon marshimin në krye të Serisë A italiane. 36 pikë të grumbulluara, pas 11 fitoreve, 3 barazimeve d
Skënderbeu sot përballë tabusë 17 vjeçare të ballshit Sot në orën 16:00, në stadiumin “Alush Muça” të Ballshit do të përballen Bylis-Skënderbeu: dy kampione, Bylisi i së Parë
Rezultatet e ndeshjeve të luajtura sonte në "Europa League" Sonte në mbrëmje janë luajtur disa sfida në kuadër të grupeve të Europa League. Kështu, në këto sfida ka rënë në sy h
Shqipëri-Portugali, në shifra dhe fakte Sonte do të jetë takimi i gjashtë midis këtyre dy ekipeve. Luzitanët kanë tri fitore kundër një të tillë të shqiptarëve.