999 rezultate për

luajti

Luajti disa minuta, kjo është nota e Shaqirit në suksesin e Liverpoolit (FOTO LAJM) Liverpooli ka regjistruar sot fitoren e 5 radhazi në Premier League duke mposhtur 3-1 në "Anfield Road" Newcastle. Në
Zbulohet enigma, pse Gjasula luajti me maskë kundër Islandës Kombëtarja shqiptare ka pësuar një formatim për sa i përket skuadrës dhe lojtarët, krahasuar me europianin e 2016. Në
Babai i Lozanos: Jemi të entuziazmuar që djali do të luajë në ekipin që luajti Maradona Babai i Hirving Lozano ka thënë se djali i tij është i entuziazmuar të ndjekë gjurmët e legjendës Diego Maradona duke u
Vdes Kampioni i Botës në futboll (FOTO LAJM) Heroi i Kupës së Botës 1986 Jose Luis “Tata” Broën ka ndërruar jetë në moshën 62 vjeçare në vendin e tij të lindjes, La
Vdes aktori i njohur në moshën 75 vjeçare (FOTO LAJM) Aktori i njohur Rutger Hauer, i cili luajti në “Blade Runner” të vitit 1982, ka vdekur në moshën 75 vjeçare. Ylli vdiq n
7 yjet botërorë që nuk e fituan kurrë Ligën e Kampioneve Këta janë 7 lojtarët më të mirë që kurr nuk fituan Ligën e Kampionëve: 7. Romario Lojtari i dytë më i mirë në këtë
De Ligt te Juventusi, por kur zyrtarizohet holandezi? Klubi i Juventusit ka një marrëveshje tashmë me Me De Ligt, ndërsa tani po negocion me Ajax. "TuttoSport" bën të di
Zyrtare/ Ish-ylli i Real Madridit "var këpucët në gozhdë" Julio Baptista ka njoftuar pensionimin e tij në moshën 37-vjeçare. Ish-ylli i Real Madridit, Sevillës, Arsenalit e Ro
Feyenoord, ceremoni fantastike për lamtumirën e Van Persie (VIDEO) Robin van Persi e ka mbyllur me futbollin e luajtur dhe sot kundër Den Haag luajti ndeshjen e fundit të karrierës, në sf
"Shpërthejnë" tifozët e Liverpoolit ndaj Klopp: Përse luajti Origi para Shaqirit? Tifozët e Liverpoolit kanë shpërthyer ndaj Jurgen Klopp duke e akuzuar atë pas futjes në lojë të Origi dhe jo të ksovari
"Luajti dhe shënoi pas vdekjes së nënës", njihuni me 10 faktet interesante të ish-bomberit të Përtizanit Goli në kualifikueset e Kupës së Afrikës e ka kthyer Caleb Ekuban në njeriun e momentit në futbollit botëror. Ish-su
Mema: Ekipi luajti mirë, por nuk patëm fat Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, ka folur pas barazimit 0-0 të marrë në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë në
Guiness, 74-vjeçari thyen rekordin e futbollistit më të vjetër në botë Një izraelit ka thyer rekordin si futbollisti më i vjetër në botë që merr pjesë në një lojë profesionale në moshën 73-vj
Trondit ish-presidenti i Deportivo La Coruna: Mourinho e vodhi Championsin në 2004, e fitoi me arbitra Augusto Sezar Lendoiro, ish-presidenti i Deportivo La Coruna i është kthyer ndeshjes gjysmëfinale të Championsit të viti
Rekord botëror i Totenhemit, fitoi 113 milionë paund Totenhemi është klubi anglez që ka fituar gjatë sezonit 2017-18 shifrën e 113 milionë paundëve (rekord botëror), duke mp
Ndodh në Venezuelë: Luajti 2 ndeshje për 6 orë, ekipi i fitoi të dyja sfidat Deportivo Lara, klub nga Venezuela, që në korrik feston 10-vjetorin e themelimit, ka përfunduar në qendër të vëmendjes a
Portieri i Danimarkës: Kosova luajti shumë mirë, ishte e rëndësishme të mos humbnim Portieri Danimarkës, Kasper Schmeichel, ka bërë të ditur se synimi i skuadrës së tij ishte që të mos e humbnim ndeshjen
Allegri: Kemi luajtur me shpirtin e duhur sonte Massimiliano Allegri, trajneri i Juventus, ka vlerësuar paraqitjen e bërë nga skuadra e tij në ndeshjen e fituar 3-0 kun
Xhaka nuk luajti ndaj Burenemouth, Emery tregon arsyen Arsenali shkatërroi dje në shtëpi 5-1 Burnemouth por në këtë takim nuk luajti Granit Xhaka. Për këtë ka folur vetë ta
Vdes aktori i njohur që luajti rolin e famshëm të Hilterit (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta në moshën 77-vjeçare aktori Bruno Ganz. Ai e ka luajtur rolin e Hitlerit në filmin “Downfall” të vi