999 rezultate për

luajti

Njihuni me stadiumin më famëkeq në botë, Leo Messi pati çrregullime të pazakonta kur luajti këtu “Estadio Hernando Siles, La Paz” në Bolivi është stadiumi i Kombëtares dhe klubeve më të mëdha rivale në ligë, Bolivar d
Leipzig luajti mbrëmë me fanella të ndryshme, zbulohet arsyeja Trajneri i Leipzig, Julian Nagelsman shpjegoi arsyen pse skuadra e tij kishte vesur ato fenalla për herë të parë në ndes
Ronaldo nuk luajti në miqësoren e Juventusit, kompania e biletave dëmshpërblen tifozët Juventusi zhvilloi një miqësore në verë me yjet e kampionatit të Koresë së Jugut, në një stadium që ishte mbushur në kap
Marcelo shkruan historinë me Realin, luajtin ndeshjen e 500 me Zaragozën Nuk ishte paraqitja më e mirë e tij në fanellën e Real Madridit, por Marcelo luajti ndeshjen e tij të 500-të për Los Bla
Ndërron jetë një prej sulmuesve më të mirë italian të viteve 70' Ka ndërruar jetë në moshën 71 vjeçare një prej sulmuesve më të mirë në vitet 70’. Pietro Anastasi u nda nga jeta pas një
Arrestohet aktori i famshëm që luajti "Joker" (FOTO LAJM) Aktori i famshëm Joaquin Phoenix është arresuar së fundmi nga policia. Shkak për këtë është bërë pjesëmarrja e aktori
Genc Pollo thirrje Metës: Rama luajti "Pons Pilatin'" me dëbimin e mësuesit turk Rrit madhesinë e shkrimit Zvogëlo madhesinë e shkrimit Dëbimi i mësuesit turk, Harun Çelik, drejt Turqisë mbrëmjen e 1
Luajti në filmin "Kapedani", ndahet nga jeta aktorja Eva Pëllumbi Aktorja e njohur shqiptare Eva Pëllumbi ka ndërruar jetë ditën e sotme. P ër publikuan shqiptar ajo është e njohur pë
Juventusi mposht me përmbysje Atalantën e Gjimshitit (VIDEO) Atalanta kaloi në epërsi në pjesën e dytë në minutën e 56’ me golin e shënuar nga Gosens. Mirëpo ishte Higuain ai që
Cagliari surpriza e këtij sezoni në Seria A, mposht Atalantën e Gjimshitit (VIDEO) Cagliarit mposhti Atalantën me rezultatin 2-0 në transfertë. Sardët me fitoren e sotme arritën në kuotën e 21 pikëve dhe
Ibrahimovic kalon tek skuadra legjendare, i befason të gjithë Flamengo i është bashkuar garës për të nënshkruar me Zlatan Ibrahimovic. kontrata e të cilit me Los Angelos Galaxy sk
Kjo është arsyeja pse Sadiku nuk luajti me Kombëtaren në ndeshjet e tetorit Armando Sadiku, doli ditën e sotme në një konferencë për shtyp, para ndeshjes që Malaga e tij luan në udhëtim këtë fundj
Ndërron jetë Agim Mujo, roli në film që luajti me të motrën (FOTO LAJM) Ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme nga një atak kardiak, Agim Mujo, vëllai i aktores Yllka Mujo. Ai u shua në moshë
Luajti kundër Milanit, mbrojtësi shqiptar më i miri i Veronës Marash Kumbulla, mbrojtësi i Kombëtares dhe Veronës, ka qenë titullar ndeshjen e mbrëmshme ndaj Milanit. Skuadra e Ve
Luajti disa minuta, kjo është nota e Shaqirit në suksesin e Liverpoolit (FOTO LAJM) Liverpooli ka regjistruar sot fitoren e 5 radhazi në Premier League duke mposhtur 3-1 në "Anfield Road" Newcastle. Në
Zbulohet enigma, pse Gjasula luajti me maskë kundër Islandës Kombëtarja shqiptare ka pësuar një formatim për sa i përket skuadrës dhe lojtarët, krahasuar me europianin e 2016. Në
Babai i Lozanos: Jemi të entuziazmuar që djali do të luajë në ekipin që luajti Maradona Babai i Hirving Lozano ka thënë se djali i tij është i entuziazmuar të ndjekë gjurmët e legjendës Diego Maradona duke u
Vdes Kampioni i Botës në futboll (FOTO LAJM) Heroi i Kupës së Botës 1986 Jose Luis “Tata” Broën ka ndërruar jetë në moshën 62 vjeçare në vendin e tij të lindjes, La
Vdes aktori i njohur në moshën 75 vjeçare (FOTO LAJM) Aktori i njohur Rutger Hauer, i cili luajti në “Blade Runner” të vitit 1982, ka vdekur në moshën 75 vjeçare. Ylli vdiq n
7 yjet botërorë që nuk e fituan kurrë Ligën e Kampioneve Këta janë 7 lojtarët më të mirë që kurr nuk fituan Ligën e Kampionëve: 7. Romario Lojtari i dytë më i mirë në këtë