E FUNDIT/ Zyrtare!Joe Biden betohet si President i SHBA
999 rezultate për

luajten

Gentian Mezani: Gjilani e Ballkani luajtën me nder, për tjerat ka punë prokuroria Trajneri i Gjilanit, Gentjan Mezani, ka “shpërthyer” pas barazimit me Ballkanin në shtëpi. Ai e quajti Gjilanin si sk
Historia: Si u dashuruan Rikard e Marjeta Ljarja gjatë filmit që luajtën së bashku Para dyzet vitesh, në Bizë të Martaneshit u realizuan xhirimet e filmit artistik shqiptar “Në pyjet me borë ka jetë”, ku
"Luajtën si të ishin bërë synet", batuta të shumta në "Pressing" Milaim Zeka, politikani i njohur shqiptar nga Kosova, është i ftuar special në emisionin “Pressing” në ABC News. “P
Luajtën bashkë te Stoke, Crouch: Shaqiri është shumë i talentuar, por Klopp nuk i beson Ish-sulmuesi anglez i Liverpoolit, Peter Crouch ka thënë se ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri mund të jetë “i talentuar nga
Nuk përmbahen, Neymar dhe Mbappe festojnë në tribunë triumfin ndaj Realit (VIDEO) PSG ka mposhtur Realin me rezultat 3-0 në ndeshjen e parë të fazës së grupeve të Ligës së Kampioneve. Francezët në kë
Franca dhe Turqia marrin fitoret e radhës, Ronaldo shënon "poker" golash Në mbrëmjen e sotme u luajtën edhe sfidat e tjera kualifikuese për Euro 2020, teksa Franca e cila është edhe në grupin e
Valverde sulmon Barcelonën pas ndeshjes me amatorët e Leonesas Trajneri i skuadrës së Barcelonës, Ernesto Valverde tha pas fitoren në ndeshjen e kupës ndaj Leonesa se ishte gabimi i
Barça-Inter, kush janë 8 futbollistët që luajtën me të dyja ekipet? Sonte në mbrëmje do të përballen me njëra tjetrën dy gjigandët e futbollit europian, Barcelona-Inter. Dy skuadrat ku në
Daliç: Luajtën me gjysmë këmbe por askush nuk dilte nga fusha Kroacia siguroi finalen e Botërorit mbrëmjen e djeshme duke mundur Anglinë me një rezultat 2-1. Por përveç lojës së m
Çifti rrihet publikisht pasi luajtën një lojë fëmijësh Dy të krishterë indonezianë u dënuan publikisht me rrahje me kamxhik në provincën Banda Aceh të martën, pasi ata kishin
10 aktorë të cilët luajtën me mjeshtëri rolet në gjininë e kundërt (FOTO LAJM) Edhe pse duket e vështirë, ka aktorë që në fakt kanë luajtur gjininë e kundër të tyrë vec për hir të një roli. Madje
Insigne flet për herë të parë pas eliminimit të Italisë dhe lënjes së tij në stol Lorenzo Insigne ka menduar të shuajë polemikat mbi lënien jashtë të tij, nga ana e trajnerit Ventura, në sfidën e djeshm
Aktorët fëmijë që luajtën në filmat e hollivudit, por që vështirë t’i njihni sot (FOTO LAJM) Koha kalon çuditërisht shpejt, duket sikur ne së pari i kemi parë këta fëmijë në TV dje, por rezulton se ata tashmë janë
Këto janë 10 legjendat që nuk luajtën në Kupën e Botës Alfredo di Stefano. Dëmtimet e kanë penguar të luante me Spanjën në 1962-in Hugo Sanchez. FIFA ka ndëshkuar Meksikën
Festa e "çmendur" e kuqezinjve në dhomat e zhveshjes Kombëtarja kuqezi mposhti Izraelin ditën e sotme në Haifa, duke marrë një fitore mjaft të rëndësishme jashtë fushe me re
Real Madrid -Bayern, Ronaldo: Luajtën mirë, por pas penalltisë e dija… Cristiano Ronaldo ka deklaruar se e dinte shumë mirë që skuadra e tij do të reagonte pozitivisht pas humbjes së penallti
Arsenal kalon në gjysmëfinale (VIDEO) Arsenal ka kaluar në gjysmëfinale të FA Cup, pasi ka mposhtur me rezultat të thellë 5:0 skuadrën gjysmë amatore, Lincoln
10 yjet që asnjëherë nuk luajtën në Kupën e Botës (FOTO) Pjesëmarrja në një kompeticion si Kupa e Botës është ëndërr për çdo futbollistë. Shumë prej tyre kanë arritur që të shkë
Juve thyet nga penalltitë në miqësoren e parë (VIDEO) Juventus nuk shkon më shumë se një barazim 1-1 ndaj Melburne City-it në sfidën e parë miqësore, por humbasin nga pika e
Ja kush janë lojtarët e Kombëtares që nuk luajtën në "Euro 2016" Trajneri Gianni de Biasi aktivizoi 20 lojtarë nga 23 të cilët morën pjesë dhe u ftuan për në "Euro 2016". Në mesin e