999 rezultate për

luajt

Lajm i hidhur për futbollin, ndërron jetë legjenda e Manchester United Futbollisti legjendar i Manchester United, Maurice Setters ka vdekur në moshën 83-vjeç. Ai filloi karrierën në Exeter
Pirlo optimist: Mbaroi koha e përshtatjes, tani ka vetëm finale! Ja çfarë dua të shoh te djemtë! Kohë kampionatesh! Pasi kombëtaret kanë përdunduar ciklin e tyre të ndeshjeve, tani është koha e turit të forcës. Tra
Njihuni me basketbollistin e parë shqiptar në NBA Një basketbollist me origjinë shqiptare, në nivelin më të lartë të basketbollit në botë. Ndodh për herë të parë, prej kë
Egbo: Jam i pari afrikan që fitoj titull në Evropë Emanuel Egbo lavdëron të gjithë ata që e ndihmuan dhe thotë se askush nuk mund të fshijë historinë e sukseseve të tij te
Kujt do ti kalojnë pronat e paluajtshme të sekuestruara dhe për çfarë do të përdoren Qeveria parashikon që disa pasuri të paluajtshme të sekuestruara pasi janë vënë me aktivitet të paligjshëm, t’i kalojnë
Mascherano var këpucët në "gozhdë" në moshë 36-vjeçare Në moshën 36-vjeçare Javier Mascherano i ka dhënë fund futbollit të luajtur. Në një konferencë për shtyp të organizuar n
Ramadani: Jemi gati të fitojmë ndeshjet e radhës Ylber Ramadani ishte një tjetër futbollist që trajneri Reja i kishte besuar aktivizimin nga minuta e parë në ndeshjen e
Nuk po gjen hapësira te Interi, merret vendimi përfundimtar për Sensin Drejtuesit e Interit kanë marrë një vendim përfundimtar mbi të ardhmen e Stefano Sensit, raportojnë mediet në Itali.
Luajti 45 minuta me Covid-19, Vida zëvendësohet dhe futet në izolim pas pjesës së parë Domagoj Vida ka luajtur 45 minuta i infektuar me COVID-19 në miqësoren Turqi – Kroaci. Mbrojtësi ishte kapiten i Kroa
"Juventin deri në fund, e vetmja gjë që ka vlerë", Evra sulmon publikishit Vidalin (FOTO LAJM) Patris Evra ka lëshuar një thumbim për Arturo Vidal në rrjetet sociale. Të dy lojtarët kanë luajtur së bashku me fanellë
I vetmi që nuk ka luajtur asnjë minutë, Rrahmani shpreson të deputojë sonte me Napolin Amir Rrahmani është lojtari i vetëm i Napolit që nuk ka luajtur asnjë minutë në ndeshje zyrtare këtë sezon, megjithatë,
Pjanic ndjehet me fat që ka luajtur me Messin dhe Ronaldon: Do t'u them nipërve dhe mbesave Miralem Pjanic ka folur në prag të përballjes kundër ish skuadrës së tij, Juventusit. Sonte në Torino do të luhet nde
Çfarë ngjashmërie: Jonida Shehun e krahasojnë me aktoren ikonë amerikane (FOTO LAJM) Jonida Shehu është një nga moderatoret më simpatike të ekanit shqiptar, e së fundmi miqtë e saj kanë arritur t’i gjejnë
Vetëm barazim, Conte: Luajtëm mirë kundër një ekipi me potencial të madh Antonio Conte është deklaruar i kënaqur me performancën e Interit në barazimin 2:2 ndaj Borussia Monchengladbach. Tek
Wijnaldum: Everton luajti shumë ashpër ndaj nesh Emocione, por edhe dhimbje në derbin mes Everton dhe Liverpool, pasi edhe pse kanë kaluar disa ditë nga sfida që përfund
Myrto Uzuni humb ndeshjet e Champions Nëse fati shpeshherë të bën kapriço, padyshim që në rastin e Myrto Uzunit e ka tepruar tërësisht me mënyrën sesi ka luaj
74-vjeçari futet në librin Guinness, theu rekordin e futbollistit më të vjetër në botë Ezledin Bahader është mbajtësi i ri i rekordit! Ky egjiptian u bë futbollisti më i vjetër profesionist në botë në moshën
Manchester City mposht minimalisht Arsenalin (VIDEO) ‘Citizens’ kanë shënuar fitore minimale 1:0, në një ndeshje ku rastet për më shumë gola nuk munguan. Ishte Raheem Ste
"Roma apo Lazio? Roma", Kumbulla tregohet i sinqertë: Bëri mirë që më ndërroi trajneri Të pafatë! Kështu mund të quhen lojtarët e Kombëtares së Shqipërisë mbrëmjen e sotme. Grintë, ritëm, vrapime, vendos
Mungesat, Kombëtarja luajti pa 11 titullarë ndaj Kazakistanit Shqipëria luajti dje pa një ekip titullarësh, për arsye dëmtimi apo lojtarë që nuk erdhën si pasojë e pandemisë. Str