999 rezultate për

luajme

Vdekja e Maradonës, reagon Pele: Shpresoj që një ditë do të bashkohemi mbi qiell dhe do të luajmë prap me top Legjenda e futbollit brazilian, Pele është shprehur i shokuar me lajmin për vdekjen e Diego Maradonës. "Çfarë lajmi i
Humbja ndaj Milanit, Sarri: Po luajmë në temperatura të çmendura Maurizio Sarri as që ka dashur të ndalet gjatë për gazetarët, pas një shuplake të rëndë si ajo e djeshmja, aq më tepër d
Ndeshjet në orar të vonë, Zidane nuk ankohet Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, e ka bërë të qartë se nuk do të ankohet për faktin se ekipi i tij do t’i zhvi
Daja: Shpresojmë të luajmë në Europa League, presim përgjigje pozitive nga Zvicra Ilir Daja nuk e fshehu keqardhjen për rrëzimin e Flamurtarit një kategori më poshtë. Ish-trajneri i vlonjatëve në int
Presidenti i UEFA-s: Duhet të mbyllim sezonin, jemi gati të luajmë pa tifozë Ndërkohë që shumë liga po nisin përgatitjet për vazhdimin e sezonit, presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka dhënë nj
Flasin Roshi dhe Balaj: Nëse kthehemi në Shqipëri duam të luajmë te ky ekip Odise Roshi dhe Bekim Balaj janë dy miq shumë të mirë, teksa kanë kaluar shumë kohë bashkë. Pikërisht edhe tani, ndonëse
Presidenti i Brescias i shtang të gjithë: Ne nuk do të luajmë më këtë sezon Presidenti i skuadrës së Brescia, Massimo Cellino, i ka befasuar të githë me deklaratën e fundit. Cellino, presidneti
Futbollisti gjerman bën të ditur kur do rikthehet të luhet futboll në Bundesligë Lojtari i Frankfurt, Gelson Fernandes ka thënë se Bundesliga pritet të rikthehet në fund të muajit maj. "Kur ne të kt
Tonali rrëfen tmerrin nga Brescia: Këtu është si fushëbeteje Sandro Tonali është një nga lojtarët më të kërkuar italianë. Mesfushori, të cilin e krahasojnë me Andrea Pirlo, ka dhënë
Ish ylli i Partizanit flet nga Suedia: Jemi mërzitur që nuk po luajmë Asani flet nga Suedia: Jemi mërzitur që nuk po luajmë, AIK-u ka objektiva të mëdha Ish-futbollisti i Partianit Jasir As
Lukaku rrëfehet i tmerruar: Nuk luajmë pa pasur siguri Sulmuesi i Interit, Romelu Lukaku, në një intervistë për sajtin amerikan “Bleacher Report”, ka treguar momentin e vështi
Klopp: Nuk duam të luajmë me stadiume bosh, sot futbolli dhe ndeshjet nuk kanë rëndësi fare Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka shkruar një letër për tifozët e skuadrës së tij pas situatës së vështirë të krij
Bardhi flet për ndeshjen e 26 marsit: Edhe pse jam nip Kosove, do mundohem ti mund dajtë Në intervistën për emisionin “Ich bin Albaner“, futbollisti i Levantes dhe i kombëtares së Maqedonisë së Veriut, Enis Ba
Prag derbi, flet Conte: Mezi po presim ta luajmë këtë ndeshje Trajneri i Interit, Antonio Conte, ka dal në konferencë për shtyp ku ka folur për ndeshjen e ditës së nesërme përballë J
Trajneri i Celta-s paralajmëron Realin: Vijmë për fitore në "Bernabeu" Trajneri i Celta Vigos, Oscar Garcia, ka paralajmëruar kryesuesit e La Ligas se në këtë ndeshje do të hyjnë vetëm për ta
Gatusso dëshiron që Napoli të luaj si Interi Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso, dëshiron që ekipi i tij ta rizbulojë entuziazmin brenda dhe jashtë fushës, por po a
Shorti i "EURO 2020", reagon Challandes: Për mua nuk është problem në cilin grup luajmë Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka dhënë komentet e tij lidhur me shortin e tërhequr në Buk
Simeone: Ronaldo më i miri, por ne kemi ardhur të luajmë ndaj Juventusit Atletico Madrid është e vendosur të kalojë tutje edhe pse përballë do ta ketë armikun e tyre të vjetër Cristiano Ronaldo
Challandes: Shpresoj të luajmë finalen në Prishtinë Challandes ishte skeptik kur nënshkroi me Kosovën, por brenda pak më shumë se një viti, ai u befasua për të mirë nga për
Ndeshja përballë Dortmundit, Conte: Luajmë vetëm për fitore Ditën e mërkurë, Interi do të luajë përballë Dortmundit në Ligën e Kampionëve, aty ku trepikëshi është e vetmja rrugë pë