999 rezultate për

lsi-se

Ndryshime në qeveri, largohet edhe zv.ministri i Brendshëm Ilir Marko është liruar nga detyra e zv.ministrit të Brendshëm me urdhër të Këshillit të Ministrave. Marko përfaqësonte
Pas betimit të qeverisë "Rama 2", ikin dy drejtorë të tjerë të LSI-së Vjen dorëheqja e radhës nga rradhët e drejtorëve të LSI. Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Dashamir Xhika ka p
Gati për opozitë të fortë, PD-LSI arrijnë paktin e parë në Kuvend Pas votimit të qeverisë së re të Ramës, PD dhe LSI janë gati për opozitë duke arritur edhe paktin e parë mes tyre në Kuv
DOKUMENTI/ Edi Rama bën gati arrestimin e zyrtarëve të LSI-së Qeveria e Kryeministrit Edi Rama përgatit ofensivën e arrestimit të zyrtarëve të LSI. Ministria e Financave po përpilon
Këshilltari i LSI-së shpërthen ndaj deklaratave të PD-së: Takimi i fshehtë… Këshilltari i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Bashki, Eltjon Halimi ka reaguar ndaj statusit të kolegut të tij të dj
SHËNIM/ "Lufta" për opozitën, PD dhe dezertorët e LSI-së Nga Albeu.com Dy këshilltarë të LSI-së iu bashkuan votave pro në Këshillin Bashkiak të Tiranës për të dhënë votë
Reagon anëtari i LSI-së që dha votën pro rritjes së çmimit të ujit: Ja arsyet Anëtari i LSI në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Agim Kraja përmes një reagimi në rrjetet sociale ka sqaruar arsyen se pë
Rritja e çmimit të ujit të pijshëm në Tiranë, si do e votojë LSI propozimin e Veliajt? Demokratet ne Keshillin Bashkiak te Tiranes kundershtuan sot rritjen e tarifes per ujin e pijshem, duke akuzuar Veliajn
Djali i Naços dhe vajza e Haxhinastos publikojnë foto nga pushimet (FOTO LAJM) Fundjavat janë çlodhëse për të gjithë. Por, ajo që bie në sy është se edhe fëmijët e politikanëve kane zgjedhur që kët
Ilir Meta divorcohet përfundimisht nga LSI, ja çfarë ndodhi sonte Ilir Meta është larguar përfundimisht nga Lëvizja Socialiste për Integrim. Mesohet se mbrëmjen e sotme, Meta ka vizit
Rama në Jalë falenderoi deputeten e LSI-së, por gafa që beri shkaktoi të qeshura (VIDEO) Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit që pati me të rinjtë e Internacionales Socialiste në Jalë, në mënyrë të veçante ka
Ky është kandidati për deputet i LSI-së, që Rama përfshiu në “listën e zezë” Mes 100 emrave të publikuar sot nga kryeministri Edi Rama, të cilët janë denoncuar nga qytetarët se kanë abuzuar me post
Deputeti i LSI-së sulmon Eduart Shalsin: Kutërbon si plehrat Akoma pa u formuar parlamenti i ri, LSI është hedhur në lëvizje. Vetëm një ditë pasi Eduard Shalsi, deputeti i PS-së
Kryemadhi flet si kryetare e LSI-së, ja mesazhi goditës për Ramën Në mbledhjen e Konventës së LSI-së, është zgjedhua në krye të kësaj force politike Monika Kryemadhi. Gjatë fjalës së saj
A do të "rrëzohet" Meta? LSI servir këtë shpjegim për mediat Pas përfundimit të zgjedhjeve, në të cilat u shënua një përplasje e fortë mes PS-së dhe LSI-së, ndërkohë që rezultati dë
Ilir Meta kërcënon hapur: Shumë shpejt do të zbardhet e vërteta e zgjedhjeve Ish-kreu i LSI-së, Ilir Meta ka folur për herë të parë për zgjedhjet e 25 Qershorit. Duke folur në një takim në Durrës,
Kryemadhi merr në dorë frenat e LSI-së: Do të jemi opozita e vërtetë Vetëm një ditë më parë ish-kreu i LSI Petrit Vasili dha dorëheqjen nga drejtimi i partisë. Në fund të fjalës së tij
"Presidenti kapet mat në krevat me kryetaren e LSI-së", rrjeti nuk përmbahet ndaj LSI (FOTO LAJM) LSI është futur në një fazë të thellë ndryshimesh tashmë pas dorëheqjes së Petrit Vasilit dhe propozimit për kalimin në
"Tërmeti" në LSI: Ikën Vasili, vjen Kryemadhi. Ja ndryshimet e mëdha (VIDEO) Petrit Vasili ka konfirmuar dorëheqjen nga drejtimi i LSI-së dhe propozimin e Monika Kryemadhit në krye të partisë.
Iku Vasili, zbulohet kryetari i ri i LSI-së? Menjëherë pas dorëheqjes së kreut të LSI Petrit Vasili nga drejtimi i kësaj forcë politike, ëshët zbuluar emri i ri i kr