999 rezultate për

lsdm-se

Heqja e PCR testeve në kufi, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit
Ali Ahmeti i "rrëmben" LSDM-së ministritë më kryesore (VIDEO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka prezantuar këtë të mërkurë emrat e disa prej ministrave në q
Ahmeti: Koalicionin BDI-LSDM do të çojë përpara proceset integruese (VIDEO) Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti pas takimit me liderin e Lidhjen Social Demokratike, Zoran Zaev,
Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re Presidenti i Maqedonisë, Stevo Pendarovski i ka dorëzuar pak minuta më parë mandatin kreut të LSDM-së, Zoran Zaev për fo
LSDM: Me BDI-në kemi rënë dakord për disa pika LSDM ka deklaruar se nga bisedimet e zhvilluara me BDI-në për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë s
LSDM: Qytetarët zgjodhën rrugën evropiane, ne do udhëheqim me vendin për 4 vite të tjera Nëpërmjet një njoftimi të LSDM-së thuhet se “me fitoren e LSDM-së në këto zgjedhje, qytetarët e zgjodhën rrugën në të ci
Zaev me porosi për Ahmetin: Mandati i takon partisë së parë fituese të zgjedhjeve dhe jo asaj të tretë Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev hedh poshtë pritjet e BDI-së se mandati për formimin e shumicës mund t’i takojë partisë së
Zaev tregon kur do formohet Qeveria e re Muaji gusht do të jetë një muaj politik shumë aktiv kur vendi do të përfundojë procesin zgjedhor dhe do të vihet në funk
Musliu: LSDM dhe BDI kanë lënë hapësirë për kompromis Pritjet janë që një qeveri me siguri do të formohet, ndërsa opsioni teorikisht më i pamundur është një përsëritje e zgje
Maqedoni e Veriut: Intesifikohet fushata në përmbyllje Partitë politike intensivisht po zhvillojnë tubimet, takime dhe prezantime me qytetarët ku po shpalosin platformat e pro
Publikohen "bomba" të reja për kreun e LSDM-së, Zoran Zaev Prokuroria Speciale, rastet dhe hetimet e tyre, janë pjesë e një "bombe" të re të publikuar. Dëgjohet zëri i Zoran Zaevi
Analisti politik i drejtohet LSDM-së: E treguat sa humbës jeni Pak para zgjedhjeve akoma ziejnë sulmet politike. Përmendim këtu se idea e një kryeministri shqiptar është piketuar s
Kapet "hajduti" i LSDM-së, Den Doncev (VIDEO) Një video në të cilën ish-drejtori i Fondit të Shëndetit, Den Donçev, është filmuar me një grumbull parash në duar në nj
Këshilltari i LSDM-së, kërkon vrasjen e shqiptarëve dhe i ofendon LSDM po shfaq shenja nervozizmi dhe fjalor të pakursyer ndaj shqiptarëve në një fushatë nacionaliste kur edhe përfaqësue
Deputeti shqiptar me koronavirus, infektohet bashkëshortja dhe vajza 3 muajshe (FOTO LAJM) Deputeti shqiptar infektohet me koronavirus, ai ka një porosi për të gjithë. Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri njoft
Zgjedhje më 14 qershor, qëndrim i koalicionit "Mundemi" Të shfrytëzohet momenti i zbehjes së koronavirusit dhe të shkohet në zgjedhje kah mesi i qershorit, më saktë më 14 qersh
Zaev: Në zgjedhjet e ardhshme presim deri 100 mijë vota nga shqiptarët Kryetari i LSDM-së thotë se në zgjedhjet e ardhshme parlamentare pritjet janë që të sigurojnë nga 70 deri 100 mijë vota
Zaev: Në momentin e parë vendi duhet të shkojë në zgjedhje “Maqedonia e Veriut i ndërpreu veprimet zgjedhore për shkak të koronës. Më i rëndësishëm është shëndeti i qytetarëve, nu
Nesër përfundon izolimi për Zaevin dhe Mickoskin Dy liderët e partive më të mëdha politike, Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski, nesër përfundojnë periudhën 7 ditore të iz
Zaev: Shkurtimi i rrogave, i patjetërsueshëm Kreditë dhe shkurtimet nga harxhimet joproduktive nuk janë të mjaftueshme, do të duhet të shkurtojmë edhe nga rrogat e a