999 rezultate për

lsdm-ja

VMRO: Zaev s'do ketë sukses me Platformën Shqiptare VMRO-DPMNE-ja në një deklaratë për medie ka thënë se Zoran Zaev nuk do të ketë sukses në realizimin e Platformës Shqipta
LSDM-ja po përgatit spastrim partiak në institucione shtetërore Petar Goshev ka thënë se Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë po përgatit spastrim partiak nga institucionet shtetërore
VMRO: Po ta donte Maqedoninë, Zaevi nuk do e pranonte Deklaratën Shqiptare! VMRO-DPMNE-ja me anë të një deklarate për medie, ka akuzuar Lidhjen Social-demokrate se kjo e fundit po punon kundër vul
LSDM: E vërteta për "Lagjen e Trimave" do të zbardhet Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për shtyp, ka bërë me dije se e vërteta për zbardhjen e ng
LSDM-ja të tërheqë kryetarin e ri të Kuvendit? VMRO-DPME-ja, përmes një deklarate për shtyp, i ka bërë thirrje Lëvizjes Social-demokrate që të tërheqë emërimin e Talat
Gjorçev: LSDM-ja tentoi të realizojë grusht-shtet Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllatko Gjorçev, në konferencë për shtyp deklaroi se me tentimin që Talat Xhaferi të jetë krye
VMRO: LSDM-ja t'i kërkojë falje qytetarëve VMRO-DPMNE-ja me anë të një deklarate për medie, i ka bërë thirrje LSDM-së që t'i kërkojë falje qytetarëve, se duke shpe
Dorëzohet Dimovski: Pa shqiptarët nuk ka qeveri Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski, gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka thënë se pa deputetët shqiptarë LSDM-ja nuk
Zaev kërkon ndërhyrjen e BE-së, paralajmëron forcimin e ndikimit rus në vend (VIDEO) Kreu i Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, ka paralajmëruar forcimin e ndikimit rus në vend, ndaj dhe si
VMRO-ja akuzon Zaevin për ngritjen e flamurit shqiptar në Kumanovë VMRO-DPMNE-ja me anë të një deklarate për medie, ka akuzuar kreun e Lidhjes Socail-demokrate për ngritjen e flamurit shq
A do zgjidhet sot kreu i ri i Kuvendit të Maqedonisë? Deputetët në Kuvendin e Maqedonisë do të vazhdojnë sot debatin për zgjedhje të Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe
VMRO kërkon takim me Zaevin, LSDM-ja e refuzon Nga VMRO-ja këmbëngulin se kriza politike në Maqedoni do të përfundojë vetëm me mbajtjen e zgjedhjeve të reja, dhe se pë
VMRO: LSDM-ja po nxit oreksin e shqiptarëve për "Shqipërinë Etnike" VMRO-ja me anë të një deklarate për medie, ka deklaruar se Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë po nxit "oreksin e shqip
VMRO: LSDM-ja kriminele po pengon zgjedhjet e reja VMRO-ja, me anë të një deklarate për shtyp mëngjesin e sotëm, ka akuzuar Lidhjen Social-demokrate duke e quajtur krimine
Vazhdojnë replikat në Kuvendin e Maqedonisë Është planifikuar të vazhdojë edhe sot seanca konstitutive në të cilën debatohet për zgjedhje të Komisionit për çështje
Publikohen emrat që lagohen nga VMRO dhe LSDM-ja për komunat e Shkupit Edhe pse afatet për zgjedhjet lokale kanë tejkaluar ende nuk dihet se kur do mbahen ato. Sipas kombinatorikave për k
Selmani: Ka dy mënyra si LSDM-ja të marrë dorë pushtetin Pedagogu Bashkim Selmani, ka thënë për "TVM2" se LSDM-ja ka dy mënyra se si të marrë në dorë pushtetin. "Në këtë ras
VMRO: Zgjedhjet e reja na shpëtojnë nga "Platforma e Tiranës" VMRO-ja këmbëngul për mbajtjen e zgjedhjeve të reja, sipas së cilës janë e vetmja mënyrë për daljen nga kiza. Sipas
VMRO: LSDM-ja i quan armiq ata që e duan popullin Kanë vazhduar replikat e VMRO-së ndaj Lidhjes Social-demokrate të Maqedonisë për tentativën për krijimin e qeverisë së r
VMRO i përgjigjjet Edi Ramës: Ke ofenduar Maqedoninë, po harron turqit... VMRO-DPMNE-ja, me anë të një njoftimi për shtyp ka deklaruar se ofendimet e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Ramës, nuk