999 rezultate për

lsdm-ja

Strugë, koalicioni midis LSDM-së dhe BDI-së në fije të perit LSDM-ja dhe Aleanca për Shqiptarët thonë se nuk do të mbështesin projekte që do të çonin në një kaos ndërtimor në bregun
LSDM-ja do ta marrë Ministrinë e Drejtësisë, flet kryeministri Zaev Informatat se Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë do ta marrë Ministrinë e Drejtësisë e kurse partitë shqiptare Ministr
VMRO-DPMNE: Ligji për dygjuhësi do të ketë implikime të mëdha financiare Ligji për dygjuhësi, kështu siç është, nuk guxon të hyjë në fuqi. Përveç asaj që është “jokushtetues dhe i pazbatueshëm”
Reagon LSDM-ja: Mickoski të heqë dorë nga ndarjet dhe konfliktet VMRO-DPMNE dhe Hristijan Mickoski ta lënë të kaluarën dhe politikat e ndarjeve dhe konflikteve që qytetarët i mundën në
LSDM-ja kërkon dialog për Ligjin e gjuhëve, VMRO-DPMNE e quan jo kushtetues Grupi i deputetëve i LSDM-së i jep shans dialogut në lidhje me Ligjin për përdorimin e gjuhëve. Besojmë se përmes bisedi
VMRO kërkon nga LSDM-ja ta tërheqë Ligjin për gjuhët VMRO-DPMNE-ja kundërshton m ashpër miratimin e propozim ligjit për përdorimin e gjuhëve. Nga kjo parti i bëjnë thirrj
VMRO-DPMNE: LSDM-ja po e dërgon në kaos qytetin e Ohrit me kuadro jokompetent VMRO-DPMNE-ja në Ohër përmes një konference për shtyp ka akuzuar LSDM-në dhe kuadrin e saj në këtë qytetet. Sipas saj, v
Gruevski: Akuzohemi për diçka që ka bërë edhe LSDM-ja Seancës e sotme për rastin e PSP-së "Trajektorja", është anuluar pasi të akuzuarit deshën që gjykimi të incizohet, ish k
Ligji për gjuhët përplas mazhorancën dhe opozitën Edhe pas propozimit të amendamenteve, VMRO-DPMNE-ja vazhdon të akuzojë shumicën parlamentare se po sjell ligj i cili Maq
Gjithçka që duhet të dini për rezultatet e zgjedhjeve në Maqedoni Nga 98,22 për qind të votave të përpunuara ose nga 3.418 gjithsej 3.480 vendvotime kandidatët për kryetar komune nga LSD
LSDM përkrah Zhernovskin për Komunën Qendër Mësohet se LSDM-ja do ta përkrahë kryetarin aktual të komunës Qendër, Andrej Zhernovski në garën për mandatin e tij të d
Gjorçev: LSDM-ja fitoi pushtetin, por tani nuk di ç’farë të bëjë me atë Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Vllatko Gjorçev, në emisionin “Top Tema” në TV Telma tha se VMRO-DPMNE-ja ka qëndrime të qëndr
Këmbëngul VMRO: Xhaferi u zgjodh në mënyrë të paligjshme VMRO-DPMNE-ja përmes një deklarate me shkrim, ka thënë se kreu i parlamentit Talat Xhaferi është zgjedhur në mënyrë të p
Ivanovi i dorëzon mandatin, por ja çfarë po bën Gruevski Presidenti i Maqedonisë Gjorge Ivanov i ka dorëzuar kreut të LSDM-së Zoran Zaevit mandatin për formimin e qeverisë së re
VMRO: LSDM-ja po i shtyn zgjedhjet nga frika e humbjes VMRO-DPMNE-ja, me anë të një deklarate për medie, ka thënë se Lidhja Social-demokrate ka frikë nga humbja, prandaj po i
VMRO: LSDM-ja mashtroi qytetarët për të arritur në pushtet VMRO-DPME-ja ka akuzuar Lidhjen Solcia-demokrate të Maqedonisë, duke iu referuar një deklarate të Shpëtim Pollozhanit, i
VMRO: Zaev s'do ketë sukses me Platformën Shqiptare VMRO-DPMNE-ja në një deklaratë për medie ka thënë se Zoran Zaev nuk do të ketë sukses në realizimin e Platformës Shqipta
LSDM-ja po përgatit spastrim partiak në institucione shtetërore Petar Goshev ka thënë se Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë po përgatit spastrim partiak nga institucionet shtetërore
VMRO: Po ta donte Maqedoninë, Zaevi nuk do e pranonte Deklaratën Shqiptare! VMRO-DPMNE-ja me anë të një deklarate për medie, ka akuzuar Lidhjen Social-demokrate se kjo e fundit po punon kundër vul
LSDM: E vërteta për "Lagjen e Trimave" do të zbardhet Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për shtyp, ka bërë me dije se e vërteta për zbardhjen e ng