999 rezultate për

lsdm

Heqja e PCR testeve në kufi, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit
Lëvizja Besa ndahet nga LSDM-ja, në Kuvend do të veprojnë si të pavarur (VIDEO) Në një muaj e gjysmë pas konstituimit të Kuvendit dhe një javë pasi u formuan grupet e deputetëve, Besa vendosi që në të
Kush janë ministrat e propozuar të Qeverisë së re në Maqedoni? Koalicioni qeverisës në Maqedoninë e Veriut ka bërë publik emrat e anëtarëve të kabinetit qeveritar. I pari që bëri publ
Ali Ahmeti i "rrëmben" LSDM-së ministritë më kryesore (VIDEO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka prezantuar këtë të mërkurë emrat e disa prej ministrave në q
Qeveria LSDM-BDI, kush janë ministrat e rinj Pas arritjes së marrëveshjes, Lidhja Socialdemokratike dhe Bashkimi Demokratik për Integrim kanë ndarë edhe ministritë.
Zbulohen ministritë që do i kenë LSDM dhe BDl Koalicioni i LSDM dhe BDl tashmë kanë finalizuar marrëveshjen e bashkëqeverisjes. Burime nga partitë e koalicionit ka
HISTORIKE/ Shqiptarët e Maqedonisë do të bëhen edhe me Kryeministër (VIDEO) Arrihet marrëveshje historike midis Ali Ahmetit të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Zoran Zaevit të Lidhjes Sociald
Ahmeti: Koalicionin BDI-LSDM do të çojë përpara proceset integruese (VIDEO) Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti pas takimit me liderin e Lidhjen Social Demokratike, Zoran Zaev,
Bisedimet LSDM-BDI, Haxhiu: Hap pozitiv drejt avancimit të shqiptarëve Bisedimet LSDM – BDI janë pozitive, drejt fundit për formimin e qeverisë stabile, vlerëson analisti politik nga Kosova B
LSDM-BDI: Parimisht kemi arritur marrëveshje për qeverinë Ashtu si ditëve të kaluara, pa shpalosur më shumë detaje, dy partitë konfirmojnë se po vazhdojnë takimet konstruktive të
Arrihet marrëveshja LSDM-BDI: Zaev tre vite kryeministër, Naser Ziberi një Televizioni Kanal 5 raporton se LSDM dhe BDI kanë arritur marrëveshje për koalicion qeveritar. Sipas këtij televizio
Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re Presidenti i Maqedonisë, Stevo Pendarovski i ka dorëzuar pak minuta më parë mandatin kreut të LSDM-së, Zoran Zaev për fo
LSDM: Me BDI-në kemi rënë dakord për disa pika LSDM ka deklaruar se nga bisedimet e zhvilluara me BDI-në për formimin e shumicës parlamentare dhe krijimin e qeverisë s
LSDM: Qytetarët zgjodhën rrugën evropiane, ne do udhëheqim me vendin për 4 vite të tjera Nëpërmjet një njoftimi të LSDM-së thuhet se “me fitoren e LSDM-së në këto zgjedhje, qytetarët e zgjodhën rrugën në të ci
LSDM thërret të gjithë deputetët që t’i bashkohen asaj në qeverisjen e ardhshme të vendit LSDM-ja përmes një komtese për media ka bërë thirrje deri tek të gjithë deputetët e përbërjes së re parlamentare, të dal
Zaev me porosi për Ahmetin: Mandati i takon partisë së parë fituese të zgjedhjeve dhe jo asaj të tretë Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev hedh poshtë pritjet e BDI-së se mandati për formimin e shumicës mund t’i takojë partisë së
Zaev tregon kur do formohet Qeveria e re Muaji gusht do të jetë një muaj politik shumë aktiv kur vendi do të përfundojë procesin zgjedhor dhe do të vihet në funk
Pikat që mund ta afrojnë Zaevin dhe Ahmetin deri në marrëveshje për qeverinë e re Zgjedhjet parlamentare të 15 korrikut dhanë rezultate të ngushta mes partive politike, gjë që do t’i vështirësojë negoci
BDI koalicion me LSDM? Vijnë shenjat e para Nga BDI vijnë zërat e parë për kompromis me LSDM-së e Zoran Zaevit. Vetë kandidati i integristëve për Kryeministër,
Musliu: LSDM dhe BDI kanë lënë hapësirë për kompromis Pritjet janë që një qeveri me siguri do të formohet, ndërsa opsioni teorikisht më i pamundur është një përsëritje e zgje