999 rezultate për

lr-pdsh

Veseli i RDK dhe Sela i LR-PDSH në "luftë" për vulat e partisë Partitë shqiptare ende pa filluar fushata elektorale kanë filluar të zihen për vulat e partisë. Vesel Memedi I RDK- që ë
Ostreni: "Aleancën për Shqiptarët" e përfaqësojnë RDK dhe Uniteti Në vigjilje të zgjedhjeve lokale në Maqedoni, LR-PDSH me vendim të kryesisë qendrore ndërroi emrin dhe tani quhet ”Alean
Ja sa drejtori do t’i takojnë BDI-së, LR-PDSH-së dhe RDK-së (VIDEO) Grupet negociatore të partive të koalicionit qeverisës po diskutojnë për ndarjen e posteve të drejtorive. Në kuadër
Vesel Memedi sulmon zyrtarët e LR-PDSH-së ​Vesel Memedi i RDK-së që doli si deputet falë votave nga Aleanca për Shqiptarët, sulmon rëndë Latif Arifin e LR-P
LR-PDSH më 9 korrik mban Kuvendin Qendror, vendime edhe për bashkëqeverisjen me Zaevin LR-PDSH e udhëhequr nga Ziadin Sela me 9 korrik do të mbajw Kuvendin qendror ku do të ketë prurje të reja në këtë parti,
Shpërbërja e Aleancës për Shqiptarët, flasin nga RDK, UNITETI dhe LR-PDSH Lajmet se kreu i Rilindjes Demokratike Kombëtare (RDK),Vesel Memedi bashkërisht me liderin e UNITETI-t, Gëzim Ostreni ja
Edhe turqit i bashkohen LR-PDSH-së së Ziadin Selës Mbrëmjen e së enjtes në fshatin Banjicë e Epërme të Gostivarit, Lëvizja për Reforma PDSH ka realizuar takim me akti
Këto janë emrat e zëvendësministrave nga radhët e LR-PDSH-së Lëvizja për Reforma në PDSH ka vendosur se kush do të jetë bartës pozitave në eshalonin e dytë dhe të tretë të qeverinë
LR-PDSH-ja do e përkrahë qeverinë e re, por me disa kushte Kreu i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, duke folur për zhvillimet e fundit në Maqedoni dhe për formimin e qeverisë
Sela i gatshëm të përkrahë qeverinë e re, por me disa kushte Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, i ftuar në emisionin “Rruga drejt” ka folur për zhvillimet e fundit në vend. Sa
Sela: Sistemi gjyqësor është selektiv, liroi ata që tentuan të më vrisnin Kryetari i LR-PDSH, Ziadin Sela është shprehur se sulmuesit në Kuvend janë figura politike, të cilët inskenuan këtë për
A do të jetë pjesë e qeverisë së re Aleanca për Shqiptarët? Grupi negociator i LR-PDSH, pritet të mbajë sot një mbledhje më grupin e punës nga Lidhja Social-demokrate, ku do të shp
Ja çfarë vendosi LR-PDSH për pjesëmarrjen në qeverinë e re të Maqedonisë Në mbledhjen e Kryesisë Qendrore të LR PDSH-së që u mbajt nën kryesimin e sekretarit të përgjithshëm të LR PDSH, Arben
Zoran Zaev takon Ziadin Selën në Tetovë Kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, është takuar me kreun e LR-PDSH-së në Tetovë. Ata pritet të diskutojnë për formimin e qeveri
Sulmi i ashpër ndaj Zijadin Selës, ja kur dëshmon kreu i LR-PDSH-së Kreu i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, i cili ndodhet në Tiranë për një kontroll më të specializuar pas sulmit në Kuvend më 27
Të rinjtë e LR-PDSH-së, manifestim kundër dhunës në Kuvend Me moton “Ndal dhunës dhe ndal urrejtjes”, dega e forumit rinor të LR-PDSH-së në Tetovë organizoi një aktivitet simbolik
LR-PDSH i dërgon letër të hapur Parlamentit Evropian LR-PDSH i është drejtuar përmes një letre të hapur Parlamentit Evropian me anë të së cilës i kërkon që të përshpejtohet
Taravari: I dimë emrat e sulmuesve të Zijadin Selës Sekretari i përgjithshëm i LR-PDSH-së, Arben Taravari, ka deklaruar se i kanë emrat e sulmuesve të kryetarit të kësaj pa
LR-PDSH: Sulmi ndaj Selës ka qenë cak kryesor (VIDEO) LR-PDSH-ja, me anë të një deklarate për medie ka njoftuar se gjendja e kreut të kësaj partie, Ziadin Selës, është e stab
Ivanovi i bën ftesë për takim, ja si ia kthejnë partitë shqiptare Pas kaosit të mbrëmshëm në Kuvendin e Maqedonisë, ku protestuesit "Për Maqedoni të përbashkët" e cila udhëhiqet nga njer