999 rezultate për

londra

Ajsbergu katër herë më i madh se Londra po noton në det të hapur Një ajsberg gjigant, katër herë më i madh se Londra, ka filluar të notojë në det nga Antarktiku. Madhësia e tij është
Londra në panik, pritet një shpërthim i dytë terrorist (VIDEO) Mëngjesin e sotëm në Londër ndodhi një shpërthim në një metro, nga i cili mbetën të plagosur rreth 20 persona, ndër to e
Bërnabiç e shihte nga Londra humbjen e Kosovës E përditshmja britanike “The Guardian”, ka realizuar një intervistë me kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiç. Orienti
Tronditet sërish Londra, 5 sulme me acid brenda natës Dy të dyshuar kanë tronditur sërish Londrën duke kryer pesë sulme brutale me acid. Pesë sulme brutale me acid kanë tr
Londra sërish në flakë, zjarr i madh në një nga zonat më të famshme turistike Vetëm pak orë më parë, një zjarr i rëndë ka pushtuar sërish Londrën. Kësaj here, ka rënë në zonën e quajtur “Camden
Dhimbja kthehet në zemërim, Londra në protesta pas tragjedisë në kullën “Grenfell” Protesta e qytetarëve të Londrës për zjarrin që shkrumboi kullën “Grenfell” nuk ishte e qetë. Dhjetëra manifestues ç
Pamje të rëndë nga Londra, terroristi i vrarë me eksploziv në trup (FOTO LAJM) Janë publikuar foto nga sulmi i mbrëmshëm në Britani ku një nga terroristët duket i mbështjellë i tëri me eksploziv dhe
Londra tronditet nga sulmet terroriste, 3 atentate me 9 viktima e 48 të plagosur Londra është tronditur sërish nga tre sulme terroriste, nga ku raportohet se 9 persona kanë vdekur ndër to edhe 3 terror
Londra në panik, tjetër alarm për bombë në avionin Dubai-Londër Londra është tronditur sërish mëngjesin e sotëm pas sulmit në "Manchester Arena" ku mbetën 22 të vdekur dhe mbi 50 të tj
Merkel: Dalja e Britanisë nga BE do të ketë pasoja! Bashkimi Evropian do të sillet në mënyrë të drejtë ndaj Britanisë së Madhe pasi vendi të braktisë bllokun, por Londra du
Treni i parë nga Londra arrin në Kinë Treni i parë i mallrave që lidh direkt Londrën me Kinën arriti të shtunën në destinacion pas një udhëtimi tre javor duke
Londra, në protesta të dhunshme kundër terrorizmit (FOTO LAJM) Përleshje masive kanë shpërthyer mes policisë dhe protestuesve në një demonstrim kundër terrorizmit në qendër të Londrës
Londra në protesta kundër largimit të Britanisë nga BE (FOTO LAJM) Mijëra njerëz kanë marshuar në rrugët e Londrës të shtunën për të kundërshtuar largimin e Britanisë së Madhe nga Bashkim
Blindohet Londra, ja automjetet super të sofistikuara që po patrullojnë nëpër qytet (FOTO LAJM) Pas sulmit terrorist në “Westminster”, nëpër rrugët e Londrës janë dislokuar automjetet më të rënda të patrullave polico
SULMI/ Londinezët mesazh terroristëve, ja çfarë i shkruajnë (FOTO LAJM) Një ditë pas sulmit terrorist i cili tronditi Londrën, pasi 5 persona humbën jetën dhe rreth 40 të tjerë mbetën të plago
Alarm në qiell, aeroplani i linjës Londër-Oslo shpall emergjencën (FOTO LAJM) Një aeroplan i linjës Londër-Oslo ka shpallur gjendjen e emergjencës në bord në një lartësi rreth 8 mijë metra. Medi
Tensione në qiell, Rusia dhe Londra "zgjojnë luanët" (FOTO LAJM) Tensione në qiell, Rusia dhe Londra "zgjojnë luanët" Disa avionë luftarak rus kanë fluturuar shumë pranë hapsirës a
Vodhi energji elektrike, Londra dënon me 4 vite burg shqiptarin nga Kosova Autoritetet e Londrës kanë dënuar me 4 vite burg shqiptarin nga Kosova, Shaip Nimani, 52 vjeç, i cili kishte vjedhur ene
"Dua të vras myslimanë!" / Londra në terror, ka të vrarë Një person ka sulmuar me thikë një pasagjer në një tren në një stacion në jug të Londrës dhe ka bërtitur: "Dua të vrasë
Londra akuzon Moskën dhe Damaskun për bllokimin e përpjekjeve për paqe në Siri Shefi i inteligjencës sekrete të Britanisë, Alex Younger, tha sot se qeveritë e Rusisë dhe Sirisë po i bllokojnë përpjek