999 rezultate për

londra

Manchester United ofron 60 milion euro për yllin e Fulham Manchester United po punon për të përforcuar mbrojtjen duke nisur nga sezoni ardhshëm. Daily Expres raporton se Djajtë
Lori hedh foto nga Londra, ndjekësit e kritikojnë për studentët: Pse nuk i mbështet (FOTO LAJM) Lori Hoxha trashëgimtarja e televizionit Top Channel, njihet për jetën e saj luksoze që bën. Lori prej disa muajsh n
Londra apo Prishtina? Ky është qyteti më i dashur për Dua Lipën Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa është shëndërruar në një nga yjet më të pëlqyer në të gjithë botën e muzikës. Dua së
Uruguai-Brazil, Londra pret miqësoren e luksit Uruguai-Brazil është një ndër ndeshjet më të mëdha sa i përket rangut të kombëtareve. një përballje që ka brenda saj një
Londra për Brukselin: Mos ngatërroni mirësjelljen me dobësinë “Mos ngatërroni mirësjelljen britanike me dobësi”. Kjo është këshilla që Sekretari i Jashtëm britanik, Jeremy Hunt i jep
Çfarë po ndodh me marrëveshjen me Greqinë? Flet nga Londra Rama Kryeministri Edi Rama ka folur për marrëveshjen me Greqinë nga Lodra për agjensinë e lajmeve ANA. "Siç e dini, ne po
Londra kërcënon hapur Beogradin: Kujdes me Kosovën, ndryshe ju shkatërrojmë Durimit të shteteve perëndimore për luftën diplomatike që po bën Serbia ndaj Kosovës duket se i ka ardhur fundi,shkruan
Pas 69 viteve, Londra shënon ditën më të nxehtë Në disa pjesë të Londrës, temperaturat kanë kaluar 29 gradë Celsius të enjten, duke e bërë atë ditën më të nxehtë të pri
Kuksianët kërcënojnë Ramën nga Londra: Jemi gati të kthehemi! Ndalimi i 23 protestuesve të cilët protestuan kundër tarifës prej 5 euro të rrugës së Kombit, ka shkaktuar zemëratë të m
Përfundoi ultimatumi, 23 spiunët rus largohen duke qarë nga Londra (FOTO LAJM) Sot ishte dita e fundit kur 23 diplomatë rus duhej të largoheshin nga ishulli pasi ishin akuzuar nga Britania e Madhe pë
Hungaria tërheq rezervat e arit nga Londra Hungaria tërheq rreth 3 tonë të rezervave të arit nga Londra. Vendimi për kthimin e rezervave të arit në Hungari, në vl
Surreli si Londra, pamje magjike nga fundjava e Ramës e Zahos (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të kalojë këtë fundjavë pranverore në Surrel. Pranë banesës së tij lukzose, ai ka
Këto katër skuadra mund të bojkotojnë Kampionatin Botëror "Rusi 208" Ish-spiuni rus, Sergei Skripal dhe vajza e tij Yulia u gjetën pa ndjenja pasditen e së dielës në Salisburi të Britanisë
PSG hedh sytë nga Londra, kërkon sulmuesin spanjoll PSG është vënë pas sulmuesit të Chelseat, Alvaro Morata. Sulmuesi më i mirë i të gjitha kohërave për Paris Saint Germ
Londra dënon me burgim të përjetshëm autorin e sulmit pranë një xhamie Personi, i cili mori përpara me një kamionçinë një grup myslimanësh në afërsi të xhamisë në Finsbury Park në Londër në k
Londra bëhet gati për protestën më të madhe në histori! Londra po përgatitet të mbajë "protestën më të madhe në historinë e Britanisë" kur Donald Trump të mbërrijë për vizitë z
Kuksiani përshëndet nga Londra: Mos u hapni b*thësh me lekët e babait (VIDEO) Prej disa vitesh mijëra shqiptarë kanë udhëtuar drejt Anglisë për një jetë më të mirë. Një i ri nga qyteti verior pë
2600 km nga Londra në Tiranë me ZIL, ky shqiptar do t'ju habisë (FOTO LAJM) Pas 20 vitesh në Angli, shqiptar Gent Jakupi ka vendosur të kthehet në vend. Por në mënyrën më unike të mundshme. Si
Londra bëhet gati, derbi i javës Arsenal - Chelsea luhet sonte Premier League nuk rresht së ofruari përplasje të mëdha dhe këtë të mërkurë vjen me derbin e Londrës Arsenal – Chelsea,
Ajsbergu katër herë më i madh se Londra po noton në det të hapur Një ajsberg gjigant, katër herë më i madh se Londra, ka filluar të notojë në det nga Antarktiku. Madhësia e tij është