999 rezultate për

lokomotiva

"Na bashkohet një prej talenteve më të mëdhenj shqiptarë", Lokomotiva prezanton Kallakun Sherif Kallaku prezantohet zyrtarisht te Lokomotiva e Zagrebit. Klubi kroat publikoi mirëseardhjen e futbollistit shqipt
Lokomotiva e Zagrebit në Champions, Uzuni dhe Kastrati largohen me nder Me 4 shqiptarë në fushë dhe Indrit Tucin në stol Lokomotiva e Zagrebit shkruajti historinë. Skuadra kryeqytetase arriti
Ky është shqiptari që krijoi "Bandën e shqiptarëve" te Lokomotiva (FOTO LAJM) “Banda e shqiptarëve”! Kështu janë etiketuar lojtarët shqiptarë të Lokomotivës së Zagrebit nga shokët e tyre të skuadrës
Lokomotiva po e luan futbollin më të mirë, dallimin e bëjnë shqiptarët Gara për pozitën e dytë në kampionatin kroat asnjëherë nuk ka qenë më interesante. Hajduku, Rijeka dhe Osijeku janë
Lokomotiva nën drejtimin e shqiptarëve, klubi kroat poston foton e "bandës" Lokomotiva e Zagrebit vazhdon të jetë e varur nga shqiptarët. Edhe në ndeshjen e djeshme ku kroatët triumfuan me rez
Autori i "Lokomotivës" dënon "Aventurierët": Përfaqësojnë Turpin! Seriali Lokomotiva i zhanrit komedi, aventurë, dramë i cili u shfaq në Kinema në Janar të këtijtë viti tashmë është hedh
Myrto Uzuni mbret në Kroaci, realizon dopietë (VIDEO) Lokomotiva e Zagrebit po bën një sezon mjaft të mirë këtë vit, ndërsa një nga protagonistët është edhe sulmuesi i Kombët
Lokomotiva kërkon ulje për Joao Marion, Interi shqyrton mundësi të tjera I huazuar në verë te rusët e Lokomotivës së Moskës, fantazisti portugez Joao Mario po bën mjaft mirë, por duket se ko mu
"Lokomotiva" ndihmon familjen e prekur nga tërmeti (FOTO LAJM) Seriali 100% shqip, Lokomotiva ka nisur rrugëtimin drejt familjeve të prekura nga tërmeti për t'i dhënë atyre ndihmën që
I ftuari surprizon Çanin, i bën dhuratën e paparë (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme të ftuar në emisionin "Zonë e Lirë" kanë qenë kasti i aktorëve të serialit "Lokomotiva" dhe autori i
Erdhi "Lokomotiva", seriali 100% shqip së shpejti në Kinema Nëse ju kanë munguar serialet shqip, kemi një lajm të mirë për ju. Një prodhim 100 % shqiptar është rrugës dhe shumë
"Lokomotiva na kapte në kundërsulm", Sarri tregon pse e zëvendësoi Ronaldon Mauricio Sarri është i lumtur me fitoren që mori Juventusi në Rusi, ku besoi deri në fund, por e pranon se ndaj Lokomoti
Juventusi - Lokomotiva e Moskës, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Rikthehen emocionet në kompeticionin më të rëndësishëm europian në rang klubesh, UEFA Champions Leagues. Juventusi pr
Aksident hekurudhor, raportohen mbi 50 viktima Mbi 50 persona kanë gjetur vdekjen, si pasojë e një aksidenti hekurudhor në Republikën Demokratike të Kongos Sipas ra
Talenti kosovar mund të transferohet në Bundesligë Paraqitjet e mira me skuadrën kroate Lokomotiva Zagreb kanë bërë që shumë skuadra evropiane të vihen pas për të kërkuar
Ka gol në ndeshjen Atletico Madrid - Lokomotiva Mosca (VIDEO) Atletico Madrid ka kaluar në epërsi ndaj skuadrës ruse Lokomotiva e Moscës në "Wanda Metropolitano". Goli është shën
Vihet në punë treni superluksoz në Japoni (FOTO LAJM) Kur projektuesit e Ferrarit vendosin të krijojnë një tren, ky është edhe rezultati mahnitës. I quajtur treni Shiki-Sh
Deputetja e Ramës flet për koalicionin me LSI-në: Ne jemi lokomotiva, të tjerët… Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, pranon se brenda maxhorancës ekzistojnë përplasjet mes Partisë Social
Rrahmani s'do të luajë për Dinamon e Zagrebit, ja ku do të huazohet Amir Rrahmani është transferuar në ditën e fundit të të merkatos te skuadra e madhe e Dinamo së Zagrebit, që i pagoi 1.6
Veseli: PDK ishte lokomotiva e procesit të liberalizimit Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli me rastin e marrjes së rekomandimit për heqjen e vizave për Koso