999 rezultate për

lokaleve

Çfarë do të vendoset për orarin e lokaleve në MV? Flet Ministri i Shëndetësisë Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe, deklaroi se në mbledhjet e ardhshme do të shqyrtohet kërk
Vazhdon mbyllja e lokaleve në Tetovë që nuk respektojn masat anti-Covid Nata e dytë me radhë kur policia në tetove po hasë në lokale të cilat punojnë pas orës 21:00 duke thyer kështu masat ant
Rastet e shtuara, qeveria paralajmëron mbylljen e lokaleve në Ish-Bllok Baret dhe restorantet në zonën e ish Bllokut mund të mbyllen për shkak se në këtë zonë është një vatër e madhe e infekti
Hapja e lokaleve në ambiente të mbyllura, Manastirliu kujton rregullat Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka rikujtuar rregullat strikte për klientët dhe punonjësit tani që do hapen
Hapja e lokaleve dhe pishinave në ambjentet e brendshme, ekspertja e ISHP-së prezanton masat e reja Që prej 1 tetorit do të hapen ambientet e brendshme të lokaleve, restoranteve por edhe të pishinave të mbyllura nën masa
"Një martohet e 100 tërbohen", sërish gjoba të majme për pronarët e lokaleve Janë ndëshkuar me 1.000.000 lekë gjobë, administratorë dhe pronarë të 5 subjekteve në Durrës dhe Krujë dhe me mbyllje ak
Ushtruan aktivitet në lokalet e tyre në kundërshtim me aktin normativ, e pësojnë keq dy pronarët e lokaleve Dy pronarë subjektesh janë gjobitur me nga një milionë lekë gjobë për shkak se kanë ushtruar aktivitet në lokalet e tyre
Shkelën protokollet e sigurisë, e pësojnë pronarët e 4 lokaleve Ne vijim te kontrolleve për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19,
Të pandreqshëm! Vatër e re në Krujë, 11 dasmorë të infektuar me COVID-19 Shqiptarët e kanë të vështirë të ndjekin rregullat edhe në një kohë të vështirë si pandemia që po kalojmë. Dasmat vi
Policia "rëndon dorën", tre milion lekë gjobë lokaleve të dasmave në Tiranë Policia e Tiranës ka ndëshkuar me nga 3.000.000 lekë gjobë, pronarët e dy restoranteve, pasi u konstatuan duke ushtruar
Shqiptarët të fiksuar pas dasmave, gjoba të majme pronarëve të lokaleve Policia ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë një pronar të lokalit në fshatin Sallmone, Shijak si dhe në rrugën Berat-Uzn
Nuk zbatuan masat anti-COVID, 12 lokaleve në Prizren i vihet dryni Policia në Prizren dhe Inspektorët komunal kanë mbyllur 12 lokale afariste në këtë qytet, raporton Gazeta Express. Pë
Mbyllja e lokaleve të natës, ekspertja: Muzika është element grumbullues! Drejtoresha e ISHP, Albana Fico ka sqaruar në rubrikën "Opinion" në News24 se pse u ndalua hapja e lokaleve të natës.
Prishën qetësinë publike, e pësojnë dy pronarët e lokaleve në ish-Bllok (VIDEO) Policia e Tiranës ka prceduar penalisht dy administratorë lokalesh, për veprën penale "Prishja e rendit dhe qetësisë pub
Orari dhe hapja e lokaleve, Rama flet për masat dhe paralajmëron qytetarët Kryeministri Edi Rama ka shpjeguar lehtësimin e masave kundër koronavirusit, ndërsa ka theksuar se nga data 18 do të hap
Nuk ka marrëveshje për hapjen e lokaleve në Maqedoni Hapja e lokaleve i përplasi Ministritë e Ekonomisë dhe atë të Shëndetësisë. Takimi i djeshëm, në të cilin morën pjesë ve
Shoqata e lokaleve letër Ramës: Rihapje sa më parë, pa kufizim orari! (FOTO LAJM) Shoqata e Bareve, Restoranteve dhe Clubeve i ka drejtuar një letër publike kryeministrit Edi Rama. Në letër, Shoqata
Shkrumbohet tërësisht kafeteria në Maqedoninë e Veriut Pas zjarrit që kaploi mbrëmë pas mesnate kafiterinë “Fontana”, mëngjesin e sotëm shihet se objekti është shkrumbuar gat
Lokaleve dhe restoranteve i vihet "dryni" pa afat, Ministria jep njoftimin e rëndësishëm Jo vetëm për shkollat, por edhe një pjesë e mirë e bizneseve do vazhdojnë t'i mbajnë qepenët mbyllur pa afat. Kështu
REKORD! Shkelën masat, vetëm sot janë vendosur mbi 18 milionë lekë gjoba Policia u vendosi sot të paktën 18.5 milionë lekë gjobë qindra qytetarëve, të cilët shkelën masat e rrepta të lëvizjes d