999 rezultate për

lokale

Rusia nis vaksinimin e të pastrehëve Dyzet njerëz të pastrehë u vaksinuan sot kundër Covid-19 në Shën Petersburg, qyteti i dytë më i madh i Rusisë. u bë i nj
Zbulohet data, ja kur do zhvillohen zgjedhjet lokale në Maqedoni Edhe disa muaj larg zgjedhjeve lokale në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Por me cilën datë do të mbahen këto zgjedhje
18 makina, 10 vila e dy lokale! Kush është bosi nga Mirdita që iu sekuestrua pasuria Prokuroria e Tiranës i ka sekuestruar pasurinë shtetasit Sokol Marku. Shtetasi Sokol Markut nga Mirdita, i është sek
Stuhia e dëborës godet autostradën japoneze, përplasen 134 automjete (FOTO LAJM) Të paktën 134 makina u përfshinë në një aksident në Japoni të martën, kur një stuhi dëbore goditi një pjesë të autostrad
Lumi Mirusha del nga shtrati, uji merr para lokalet në Malishevë (VIDEO) Vërshime të mëdha ka edhe në qendër të Malishevës. Lumi Mirusha ka dalë nga shtrati dhe ka marrë lokalet, shtëpitë e
Çfarë do të vendoset për orarin e lokaleve në MV? Flet Ministri i Shëndetësisë Ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe, deklaroi se në mbledhjet e ardhshme do të shqyrtohet kërk
Gjoba nga 3 mijë deri në 30 mijë euro për lokalet që punojnë pas orës 18:00 (VIDEO) Kush I mban hapur lokalet dhe objektet hotelierike pas orës 18:00 do të dënohet nga 3 000 deri në 30.000 euro, ndërsa ob
Vazhdon mbyllja e lokaleve në Tetovë që nuk respektojn masat anti-Covid Nata e dytë me radhë kur policia në tetove po hasë në lokale të cilat punojnë pas orës 21:00 duke thyer kështu masat ant
MAQEDONI/ Lokalet të mos punojnë pas orës 18! Në qendër hapen kioska druri për shitjen e pijeve (VIDEO) Objektet hotelierike janë rrezik serioz për përhapje të koronavirusit, prandaj e kufizuam orarin e tyre të punës deri në
Zjarr masiv në Shkodër, digjen plotësisht tre lokale Një zjarr masiv në qytetin e Shkodrës ka përfshirë tre lokale, duke i djegur plotësisht. Ngjarja ka ndodhur ne afërsi
Nuk pyetën për rregullat e reja, gjobiten 692 qytetarë dhe 9 administratorë lokalesh Me anë të një njoftimi, Policia e Shtetit thekson se gjatë 24 orëve janë ndëshkuar me masë administrative 692 qytetarë s
Zbulohet skenari, policia sonte pushton rrugët, lokalet e restorantet pas orës 22:00 Mbrëmjen e sotme në orën 22:00 të mbrëmjes së sotme hyjnë në fuqi masat kufizuese kundër koronavirusit. Përmes një nj
"Plasin" gjobat: 10 milion lekë për 4 pronarë lokalesh, sa qytetarë e pësuan për mosmbajtjen e maskës Në 24 orët e fundit janë gjobitur me 10 milionë lekë të vjetra secili, katër pronarë lokalesh, të cilët nuk zbatuan prot
Rastet e shtuara, qeveria paralajmëron mbylljen e lokaleve në Ish-Bllok Baret dhe restorantet në zonën e ish Bllokut mund të mbyllen për shkak se në këtë zonë është një vatër e madhe e infekti
Masat e reja mbyllin lokalet në orën 23! Qytetarët: Një masë e këtillë është e pa nevojshme Ora 23:00. U mbyllën të gjithë lokalet në Kërçovë. Disa minuta para se të mbyllen, rrugët e qytetit u mbushën me vetura.
"Gostiste" me kanabis nëpër lokale, arrestohet i riu Policia e Lezhës ka arrestuar një 20-vjeçar, i cili u kap në një lokal duke shpërndarë lëndë narkotike. Gjatë kontrol
Fillimisht shikoni motin, pastaj bëni planet e fundjavës Fundjava në vend pritet të sjellë mot pjesërisht të vranët dhe me riga lokale shiu. Ndërkohë do të bien temperaturat
10 apartamente dhe lokale, Spiropali i përgjigjet akuzave: Në Londër ika me bursë të plotë Elisa Spiropali është një nga figurat më të komentuara të Partisë Socialiste për shkak se i ngjiti shkallët shumë shpejt
You Tube merr vendimin drastik, fshin nga kanali këto video YouTube ka njoftuar se do të heqë videot që ngrenë pretendime në lidhje me vaksinat Covid-19 që "kundërshtojnë konsensus
Qytetet që patën më shumë reshje gjatë natës, si pritet të jetë koha në vazhdim Meteorologët thonë se prej orëve të mesditës së sotme, reshjet do të humbin intensitetin dhe do bëhen më lokale. Njëkohë