999 rezultate për

lokal

Po e tundte lokalin me dasmorë, policia shkon pa ftuar dhe gjobit me 1 milion lekë pronarin Administratori i një lokali dasmash në Fushë Milot është gjobitur me 1 milionë lekë pasi organizonte evente në kundërsht
Elbasani zgjohet me shpërthim, eksploziv në një lokal Një shpërthim me lëndë eksplozivi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të kësaj të marte në Elbasan. Abc News bën m
Nuk iu bind "shtetit", gjobitet rëndë lokali pasi nuk ndaloi muzikën pas orës 20:00 Policia ka ndëshkuar me 1 milion lekë gjobë një administrator lokali dhe me 3 milionë një tjetër, pasi u konstatuan duke
E rëndë në Shkodër, plagoset me thikë një person në lokal Një sherr ka ndodhur në Shkodër. Sipas informacioneve të para, mësohet se ditën e djeshme në një lokal në qytetin e
Nuk zbatuan masat anti-COVID, 12 lokaleve në Prizren i vihet dryni Policia në Prizren dhe Inspektorët komunal kanë mbyllur 12 lokale afariste në këtë qytet, raporton Gazeta Express. Pë
​Të rinjtë në Mitrovicë nuk pyesin për COVID-19 dhe mblidhen për t’u argëtuar Të rinjtë e Mitrovicës duket që nuk e kanë hallin e pandemisë Covid-19. Derisa në gjithë Kosovën, numri i të infektuarve
"Nuk do ta lë djalin pa dasmë", familjarë dhe pronarë lokalesh korruptojnë policinë Nëse ju ka qëlluar të shikoni foto apo video dasmash në rrjetet sociale këto ditë, dijeni që nuk jeni të vetmit. Edhe ps
SPAK shpërthen "bombën", mes 22 të arrestuarve edhe funksionarë lokalë Gjykata e posaçme ka firmosur disa urdhër –arreste me kërkesë të SPAK, nga të cilat janë ekzekutuar gjatë mbrëmjes së dj
Ishte "tapë", kapet vlonjati që qëlloi me armë në ambientet e lokalit Policia e Vlorës ka arrestuar një 36 vjeçarar, i cili në gjendje të dehur, qëlloi me armë zjarri në ajër në ambientet e
Rrënojat e tërmetit i morën jetën 2 personave, arrestohet pronari i lokalit shpallur në kërkim Tërmeti i 26 nëntorit do të mbahet mën si një nga tërmetet më të fuqishme që ka goditur vendin tonë, ku 51 persona humbë
Dasma dhe muzikë pa respektuar distancën në lokalet e natës, gjobiten 10 pronarë (VIDEO) Policia e Durrësit ka ushtruar kontrolle përgjatë vijës bregdetare në lokale, në kuadër të respektimit të masave për par
Muzikë jashtë orarit të lejuar, 4 lokale gjobiten nga Policia Katër subjekte që ushtronin aktivitet të shoqëruar me muzikë, në kundërshtim me Aktin Normativ dhe urdhrin e Ministrisë
Organizoi dasmë pa pyetur për COVID-19, lokali merr gjobën e majmë Një lokal në Durrës është gjobitur, pasi ka organizuar një dasmë. Policia e Durrësit ka ndëshkuar me masë administrat
"Pasi pinin kokainë thërrisnin balerinat për s*ks", çfarë ndodhte brenda lokalit të tallavasë “Kam parë klientë që ngriheshin nga tavolina dhe futeshin në dhomën pranë banakut . Ata thithnin përmes hundës pluhur të
Pëllumb Pipero: Virusi nuk ka fasha orari, muzika të shëron si dielli! Mjeku Pëllumb Pipero ka folur për vendimin për mbylljen e bareve dhe lokaleve të natës si dhe ndalimin e muzikës pas orë
Mbyllja e lokaleve të natës, ekspertja: Muzika është element grumbullues! Drejtoresha e ISHP, Albana Fico ka sqaruar në rubrikën "Opinion" në News24 se pse u ndalua hapja e lokaleve të natës.
Nisin gjobat! Nuk mbylli lokalin me muzikë pas orës 20:00, fierakut i bllokohet lokali për 1 vit Vijojnë kontrollet nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, në subjektet që ushtrojnë aktivitetin në kundër
Mbyllën lokalet e ndaluan muzikën, Rama reagon ashpër pas protestës së artistëve Pas vendimit të qeverisë për mbylljen e lokaleve të natës dhe ndalimit të muzikës në cdo lloj ambienti pas orës 20:00, k
Mbyllen lokalet e natës, Elton Deda ironizon:T'i bëjmë koncertet në mëngjes Lidhur me vendimin e marrë nga Ministria e Shëndetësisë për mbylljen e lokaleve të natës me qëllim parandalimin e përhap
Lokalet e natës mbushur me njerëz, gjobiten pronarët Procedohet penalisht pronari i një lokali, për veprën penale “Moszbatimi i masave të autoriteteve shtetërore gjatë gjend