999 rezultate për

lojtarit

"Vdiqa për 78 minuta, por mjekët më rikthyen në jetë", rrëfimi i veçantë i ish-lojtarit anglez “Unë vdiqa për 78 minuta, por mjekët më rikthyen në jetë… tani duhet t’i shpëtojmë ne”. Kujtimi i 17 marsit 2012, kur Fa
Rasti pozitiv i lojtarit "trondit" sërish futbollin në Gjermani Skuadra gjermane e nivelit të dytë FC Erzgebirge Aue ka kaluar në izolim pasi një anëtar i ekipit të tyre testoi pozitiv
Arsenali nuk do ta ketë të lehtë, Atletico i ofron rinovimin e kontratës mesfushorit Thomas Partey është një nga objektivat kryesor të Arsenalit për merkaton e verës, mirëpo Atletico nuk ka ndërmend të heq
Pjaca kërkon rikthimin te Juventus, flet agjenti i lojtarit Marko Pjaca është i vendosur që të fitojë një vend në formacionin e Juventus. 24 vjeçari që aktualisht është i huazua
Sezoni i parë te Tottenham, Ndombele drejt largimit për shkak të Mourinhos Tanguy Ndombele është një nga blerjet më bujshme në historinë e Tottenhamit, por avnetura e tij te "spurs" mund të jetë
Kriza nga koronavirusi, klubi i prish kontratën lojtarit shqiptar pasi nuk pranoi uljen e pagës Futbollisti i kombëtares shqiptare, Besir Demiri do të larohet nnga klubi i tij, për shkak të krizës financiare të COVID
Smalling gati të pranojë ulje page për të qëndruar te Roma Mbrojtësi anglez, Chris Smalling, dëshiron qëndrimin në Romë. Smalling ka kaluar një sezon të mrekullueshëm me skuadr
I infektuar me koronavirus, e dashura e Ruganit komenton në profilin e lojtarit (FOTO LAJM) Koronavirusi ka paralizuar botën e normalisht edhe fotbollin. Infektimi me koronavirus i lojtarit të Juventusit, Dan
Manchester United "trullos" Grealish, i ofron trefishin e pagës Manchester United po bën maksimumin për të nënshkruar me yllin e West Ham, Jack Grealish. United shpresojnë të siguro
Hazard i dëmtuar, mbledhje emergjente në Madrid Situata e Eden Hazardit nuk është aspak pozitive në Madrid. Sulmuesi belg u dëmtua sërish në ndeshjen e fundit ndaj
Messi fiton çmimin e lojtarit të vitit, por e ndan me Hamilton Një çmim i parë për dy persona. Lionel Messi është vlerësuar me çmimin Laureus si sportisti më i mirë i vitit 2019, por
Panik në kampionatin rumun, dy ambulanca futen në fushë për ti shpëtuar jetën lojtarit (VIDEO) Në ndeshjen e kampionatin rumun mes Dinamo Bucurstit dhe FC FCSB është krijuar një panik i madh pasi lojtari i Dinamos p
"Derbi" anglez në garë për yllin e Real Madridit Edhe pse po aktivizohet nga trajneri Zindine Zidane në pjesën e dytë të sezonit me fanellën e Real Madrid, Isco me shumë
Dëmtimi do ta mbajë jasht fushave për disa javë, Bayerni vendos për të ardhmen e lojtarit I huazuari nga Interi te Bayern Munchen, Perisic pëson dëmtim që do ta lerë 2 muaj jashtë fushave. Ky dëmtim duket se ka
Milani përgatit transferimin e rradhës, një danez përkrah kapitenit Stefano Pioli pret përforcime në merkato dhe drejtuesit e klubit po punojnë në shumë fronte. Matteo Politano është dëshi
Milani arrinë marrëveshjen me Barçën, gjithçka në dorën e lojtarit Raportohet se Milan ka arritur marrëveshje me Barcelonë për Todibon Sipas “Calciomercato.com” dhe “MilanNews.it”, med
Fyerje raciste ndaj lojtarit të Man Utd, arrestohet personi i dyshuar Një burrë u arrestua të dielën në mëngjes në lidhje me akuzat e abuzimit racist gjatë derbit të Manchester të shtunën në
Milanit i soset durimi, gati të nënshkruaj me yllin brazilian Milan është vënë pas lojtarit brazilian Everton Soares. Në ndeshjen e fundit mes Gremio dhe Sao Paolo të pranishëm n
Familja e ish-lojtarit të Premier Ligës akuzon gruan e tij për "falsifikimin" e vdekjes Familja e Jlloyd Samuel, ish-lojtarit të Premier Ligës akuzon gruan e këtij të fundit për ‘falsifikimin ’e vdekjes së ti
Iker Casillas thumbon FIFA-n dhe UEFA-n Pas deklaratës, se vendimet e mëdha nga ana e VAR duhet të shoqërohen nga një ish-futbollist profesionist për të sigurua