999 rezultate për

lojerave

Studentët shqiptarë organizojnë eventin GameZone (VIDEO) Klubi studentor "Innovators" në Universitetin Epoka po organizon eventin GameZone, një trajnim 5 javor rreth fushës së z
Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e këndit të 15 të lojërave në zonën e Kombinatit Tirana është qyteti i mundësive, edhe për fëmijët me aftësi të veçanta. Bashkia e Tiranës ka nisur ndërtimin e një këndi
Bashkia e Tiranës nis ndërtimin e këndit të 14 të lojërave në Njësinë Nr. 5 Bashkia e Tiranës ka nisur ndërtimin e këndit të 14 të lojërave dhe sheshit rekreativ në Njësinë 5, investim i cili vjen
Nis ndërtimi i këndit të 13 të lojërave dhe sheshit sportiv te ish Fusha e Aviacionit Parku te ish-Fusha e Aviacionit po kthehet me shpejtësi në një hapësirë argëtimi e rekreacioni për fëmijët, të rinjtë dh
Përfundojnë punimet për këndin e dhjetë të lojërave në lagjen Ali Demi Fëmijëve të Tiranës u është shtuar edhe këndi i dhjetë i lodrave, i cili është konceptuar si një hapësirë argëtimi për t
Pas Lojërave Olimpike, shikoni si është katandisur Rio (FOTO LAJM) 6 muaj më parë sytë e botës ishin të kthyera të gjitha nga stadiumet olimpike të Rios. 12 Miliard dollarë u shpenzuan pë
Bashkia e Tiranës përuron këndin e nëntë të lojërave për fëmijë në Rr. “Sulejman Delvina” Krahas investimeve madhore në kryeqytet, Bashkia e Tiranës vijon t’i kushtojnë vëmendje të posaçme hapësirave dhe shtimi
Policia mbyll 10 lokale të lojërave të fatit në Kosovë Në një aksion të gjerë kundër krimit të organizuar të zhvilluar në Prishtinë, Pejë, Gjakovë e Mitrovicë, dje në orën 14:
Bashkia përuron këndin e tetë të lojërave,Veliaj: Do të punojmë që qyteti të jetë më i mirë për fëmijët Edhe viti 2017 do t’i kushtohet ndërtimit të shesheve sportive dhe i këndeve të lojërave për fëmijë. Bashkia e Tiranës k
Paguan dy fëmijë për të shkatërruar këndin e lojërave rivalit, arrestohen dy të rinjtë Dy persona kanë rënë në prangat e policisë së Elbasanit, pasi kishin paguar dy të mitur për të shkatërruar pronën e shte
Bashkia e Tiranës përfundon ndërtimin e këndit të 7-të lojërave Një tjetër hapësirë kushtuar qytetarëve më të vegjël, fëmijëve, i është shtuar Tiranës. Falë investimit të Bashkisë së T
Samsung me ekran të ri të lakuar për adhuruesit e video-lojërave Gjigandi korean i teknologjisë, Samsung pritet që së shpejti të sjellë ekranin e ri të lakuar, CH711. Ekrani i ri do
Fillojnë punimet për sheshin rekreativ dhe këndit të lojërave në Rr. "Sulejman Delvina" Një tjetër shesh rekreativ do t’i shtohet shumë shpejt kryeqytetit, duke krijuar një hapësirë të re për qytetarët, si dh
Ndalohet administratori i lojërave të fatit, iu gjetën bileta bingoje false Një shtetas 56 vjeçar është ndaluar nga ana e policisë, pasi i janë gjetur bileta false. Administratori i një aktiviteti
“Play Station Plus“ konfirmon titujt e lojërave që do të ofrohen falas në nëntor të 2016 Sony ka konfirmuar sëfundmi njësitë e lojërave falas që do të ofrohen për anëtarët e “PlayStation Plus” muajin e ardhshë
Kryeministri i Japonisë shndërrohet në Super Mario (FOTO LAJM) Përpos reshjeve të shiut, Brazili u dha përshëndetjen e fundit Lojërave Olimpike në një festë shumëngjyrëshe dhe ritmike
Kina me 2 medalje ari në ditën e 12 në Lojërat Olimpike Në ditën e 12 të Lojërave Olimpike të Rios, Kina siguroi 2 medalje të arta. Njëra prej tyre ishte në ping-pong për skuad
Fshati olimpik i Hitlerit hapet për vizitorët (VIDEO) Në periferi të kryeqytetit gjerman ndodhet fshati olimpik i Lojërave të 1936-s. Afro 4 mijë sportistë nga 40 vende u mbl
Rio 2016/ Momenti kur skuadra anti-bombë shpërthen çantën e dyshimtë (VIDEO) Ekipet speciale të policisë braziliane kanë kryer një shpërthim të kontrolluar të një bombe-çantë në ditën e parë të Loj
Shpërthen një tjetër skandal në Olimpiadën e Lojërave Olimpike Komiteti Olimpik Ndërkombëtar ka, zbuluar një tjetër skandal që lidh 46 atletë, të cilët kanë qenë të pra nishëm në Olim