E FUNDIT/ Gjendet i vdekur në breg një 70-vjeçar tek Shkëmbi i Kavajës
999 rezultate për

loja

Flet djali nga Berati: Ishte loja ime, babai nuk më mbante peng Pas ngjarjes në djeshme Berat ku u raportua se babai 43-vjeçar, kishte marrë peng, e mbante të mbyllur djalin 17 vjeçar
Ditari i pabotuar i ushtarit italian: Nga bodelloja ne Elbasan tek netët në "Tomorr" (FOTO LAJM) Një histori aq sa e pabesueshme eshte mjaft informuese se çfarë ndodhte në Shqipëri gjatë luftës së Dytës Boterore ka ar
Messi i pafat, loja e mirë nuk i mjafton Argjentinës për tre pikë Ndeshja e parë e grupit D, midis Argjentinës dhe Islandës sapo është mbyllur me një barazim 1-1. Argjentina ka kalua
SHBA, ndalohet videoloja që simulonte një sulm në shkollë Simulimi i një sulmi në shkollë nuk është më në dyqanin “online” të kompanisë “Steam”, pas reagimit të ashpër që kjo loj
Loja e "pisët" e Ramos, goditi edhe portierin (VIDEO) Sergio Ramos ka qënë në qendër të kritikave mbrëmjen e djeshme pas ndërhyrjes së diskutueshme ndaj Mohamed Salah, që u d
Luana për revistën e huaj: Më zgjodhën krejt rastësisht teksa po rregulloja flokët Revista e huaj ONN ka vendosur që këtë herë ti dedikojë një shkrim moderatores shqiptare Luana Vjollca. “Luana Vjollc
Duhet ngrënë apo jo lëkura e peshkut? Shkenca flet A duhet ngrënë lëkura e peshkut? Mësojeni njëherë e mirë. 1 Në rastin e peshkut kur ne i lyejmë me miell dhe i sku
Paralajmërimi i frikshëm i Aviciit: Unë do vdes Avicii ndërroi jetë në moshën 28 vjecare duke shkaktuar hidhërim në të gjithë miqtë e tij dhe fansat e panumërt. Në f
Loja me letra, metoda kreative për zhvillimin e fëmijës Bruno Munari është themeluesi i metodës edukuese Munari që u bë publike që në vitin 1986 dhe është ende e vlefshme edhe
Xavi zbulon ndryshimin taktik në fitoren 6-2 të Barcelonës kundër Realit Mprehtësia e mendimit taktik e Pep Guardiolas është lavdëruar nga ish-kapiteni i Barcelonës, Xavi, i cili e ka zbuluar a
Si macja me miun, zbulohet loja e rrezikshme mes nëndetëses ruse dhe asaj britanike Mediat britanike kanë zbuluar një detaj interesant nga sulmi i dyt ditëve më parë ndaj regjimit të Asad. Mësohet se d
Nuk shënoi dhe as nuk asistoi, ky është lojtari i javës në Champions League Nuk është as Mandzukic as Ronaldo dhe as Salah. Lojtari i kësaj jave në Champions League është Sadio Mane. Loja e tij
Telat Xhaferi jep lajmin e keq për shqiptarët e Kumanovës dhe Likovës Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi është shprehur skeptik për hapjen e kufirit Miratoc-Llojan. Kjo para
Zinedine Zidane tregon arsyen se pse largoi Ronaldon nga loja Zinedine Zidane tregon se pse largoi nga loja Cristiano Ronaldon në pjesën e dytë pasi ka edhe shumë ndeshje deri në fu
Allegri i kënaqur me gjithë rrethanat që solli loja, madje edhe me golin e Bonuccit Allegri pas fitores 3-1 kundër Milanit beson se Juventusi është në rrugën e duhur dhe vlerësoi inteligjencën e Sami Khed
Vazhdojnë dhimbjet e kokës për Juventusin, Khedira del nga loja me barel Nuk kanë fund lajmet e kqija për Juventusin, në prag të supesfidësme Realin lista e dëmtimeve sa vjen dhe po zgjatet. Ed
Fillon loja e fortë në sfidën Holandë-Angli, shënohet një gol (VIDEO) Është shënuar edhe goli i parë në miqësoren Holandë – Angli. Është asi i Manchester United, Jesse Lingard i cili ka s
Fati i Kosovës varet nga loja e Hashim Thaçit, të gjithë sytë nga ai Koment nga Ervin Shkulaku Pas një përpjekje të gjatë dje Kosova e miratoi marrëveshjen për shënimin e vijës ku
Lika tregon objektivat e mbetura: Vetëm këtë gjë i kam kërkuar ekipit Luftëtari mposhti Kukësin me rezultatin 2-1. Trajneri i gjirokastritëve, Hasan Lika vlerëson lojën e skuadrës dhe për he
Loja me shqipen, absurdi i shqiptarëve në Maqedoni Parlamenti i Maqedonisë sot pritet të votoj Ligjin e gjuhëve, përmes të cilit theksohet se do të avansohet përdorimi i g