999 rezultate për

lojĂn

Në Llojan votimi zgjat deri në orën 23:00 Në fshatin Llojan të komunës së Likovës ka pasur ndërprerje të procesit zgjedhor që ka zgjatur afër dy orë. Shkak pë
Telat Xhaferi jep lajmin e keq për shqiptarët e Kumanovës dhe Likovës Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi është shprehur skeptik për hapjen e kufirit Miratoc-Llojan. Kjo para
PDSH mbajti mitingun e fundit elektoral në Llojan Partia Demokratike Shqiptare mbajti sonte tubimin e saj përfundimtar në Llojan të Likovës. Para një numri të madh të
Arrestohet shqiptari nga Llojani, mbante ilegalisht 35 refugjat në stallë Në një kontroll të kryer mbrëmë në fshatin Llojan përkatësisht në shtëpinë e Q.A.(46), janë gjetur 35 refugjatë të fsheh
Plaku nga Llojani i përgjigjet premtimeve boshe të Ermira Mehmetit (VIDEO) Po qarkullon një video ku shihet deputetja e Bashkimit Demokratik per Integrim, Ermira Mehmeti, teksa premtin hapjen e k
Hoxha nga Llojani: ISIS dhe al Bagdadi nuk kanë lidhje me Islamin ISIS mund të jetë gjithçka, por jo shtet islamik, ndërsa lideri i saj Abu Bakr al Bagdadi nuk ka lidhje me teologjinë dh
Forca të mëdha policore në Vaksincë e Llojan të Likovës Forca të mëdha policore janë vërejtursot pasdite në afërsitë fshatrave Llojan dhe Vaksincë të Komunës së Likovës në Kuma
Serbët bllokojnë rrugën Llojan - Kumanovë Banorët serbë të Reçicës së Kumanovës mbrëmjen e kaluar kanë bllokuar rrugën që lidh fshatrat e banuara nga shqiptarët t
Edhe Valon Saraçinit i erdhi rradha të bëjë premtime: 300 vende të reja pune në Llojan! Miniera e fshatit Llojan të Komunës së Likovës, e mbyllur prej 40 vitesh, do të hapet shumë shpejt ndërsa aty do të punë
Saraçini në Llojan: Do hapim 300 vende të reja pune duke aktivizuar minierën Miniera në fshatin Llojan të komunës së Likovës do të aktivizohet. Megjithëse kjo minierë qëndron e mbyllur prej 40
Aksident në Zvicër, humb jetën 23 vjeçarja nga Llojani Pasditen e djeshme në një pyll afër St. Gallenit ka ndodhur një aksident tragjik ku ka humbur jetën një vajzë 23 vjeçare
FNDLNJ reagon ndaj kontrolleve policore në Llojan Për ndërhyrjet policore gjatë ditëve të fundit në fshatin Llojan me pretendimin kapjen dhe ndërprerjen e emigrantëve të
Arrestohen 34 persona në Llojan Update- MPB në aksionin e realizuar sot të quajtur “Sitë”, qëllimi i së cilës ishte pengimi i migrimit ilegal ka arrestu
Beneluksi llojanas! Deri kur shqiptarët do të jenë besnik në pagesën e TVSH-së, sigurimin e veturave, tatimi
Në Llojan janë 150 emigrantë afgan Në komunën e Likovës, gjegjësisht fshatin kufitar Llojan vazhdon të jenë të pranishëm emigrantë afgan dhe nga vendet e t
Kujdes! Fshati Llojan nën kontrollin e të verbërve Penda e fshatit Llojan asnjëherë nuk arriti të mbushet me ujë, ngaqë murin që pritej t’i thotë NDAL ujit, dyshohet ta ke
Maqedoni-Serbi, tjetër kalim kufitar Deputetët ratifikuan sot Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Maqedonisë dhe të Serbisë për rregullimin e regjimit për komu
Maqedoni, Qeveria vendos hapjen e vendkalimit Llojan-Miratoc Qeveria e Maqedonisë ka vendosur hapjen e një vendkalimi të ri kufitar me Serbinë në rajonin e