999 rezultate për

logjike

Paralajmërimi i ekspertëve: Pajisjet e reja teknologjike po ju fshijnë mendimet "Ti nuk do të prekësh lirinë e mendjes time", shkruante dramaturgu John Milton në vitin 1634. Por pothuaj 400 vjet m
Thyen urdhërin e gjykatës dhe dhunon gruan, arrestohet 31-vjeçari Policia e Matit ka vënë në pranga shtetasin Ermal M., pasi ka thyer urdhërin e mbrojtjes dhe ka dhunuar bashkëshorten e
Si i zbatojmë sinjalet që na jep jeta (FOTO LAJM) Duhet ta pranojmë se shpesh jeta na dërgon sinjale me të cilat ne duhet të mësojmë se si të sillemi. Kjo na ndodh të
Dhunoi nusen, babë e bir përfundojnë në burg Pas një sherri në familje përfundojnë në pranga babë e bir. Burime nga policia bëjnë me dije se shkak është bërë nus
Çfarë po ndodh me koalicionin? PD-LSI bashkojnë votat pas deklaratës së Metës... Kërkesa e Ujësjellës Kanalizimeve për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm në masën 20 përqind në Durrës, është hedhur po
FIER/ Adoleshentja sheh babanë që tenton t’i vrasë mamanë me kaçavidë Një tjetër rast dhunë është shënuar në Fier ku një burrë pasi ka dhunuar gruan ka tentuar ta vrasë atë me kaçavidë.
Gërmimet për Velierën nxjerrin në dritë zbulime të reja arkeologjike Gërmimet e arkeologëve kanë nxjerre në dritë tre varre të periudhës mesjetare në sheshin Veliera, që pretendohet se dato
20 ton peshk vritet me dinamit, masakër ekologjike në liqenin e Fierzës (FOTO LAJM) Në liqenin e Fierzës ka ndodhur një masakër e vërtetë ndaj peshkut. Specialistët e zonës denoncojnë në media se janë të
Këto produkte teknologjike janë krijuar vetëm për vajza (FOTO LAJM) Kompani të teknologjisë, të cilat krijojnë produkte për vajza ose gra janë shumë të pakta. Por, për fat të mirë ka disa
LAJMI I FUNDIT/ Gjykata pezullon punimet në Velierën e Durrësit Gjykata e Durrësit ka vendosur pezullimin e punimeve të Velierës në Durrës në zonën arkeologjike A. Burime nga Gjyka
Çifti tmerron fisin, burri kërcënon me armë ndërsa gruaja dhunon vëllëzërit e tij Policia e Tiranës bën me dije se ka vënë në pranga një shtetas 35 vjeçar, Krenar L, banues në Tiranë si dhe proceduan në
Zbulohen këmbët e Velierës dhe plintat prej hekuri brenda zonës arkeologjike (VIDEO) Punimet e Velierës në Durrës kanë ngjallur reagime të ndryshme nga banorët e Durrësit, shoqërisë civile e deri tek polit
Vangjush Dako thyen ligjin, hedh beton në zonën ku e ndaloi Gjykata Kryebashkiaku i Durrësit thyen vendimin e Gjykatës Administrative, e cila pak ditë më parë vendosi që të ndaloheshin pun
Zbulimet arkeologjike në Durrës, gjykata pezullon punimet e“Velierës” Punimet e Velierës në Durrës për disa ditë rrjesht u bënë kryefjala e politikanëve opozitarë dhe shoqërisë civile të cil
Dëmet në Durrës, ja si u manipulua harta me zonën e mbrojtur Lejohet vendosja e konstruksioneve të lehta LARG mureve dhe strukturave të tjera të dallueshme apo të supozuara… Konstru
Skandali me objektet arkeologjike në Apoloni, në hetim drejtori dhe dy punonjës të Parkut (VIDEO) Policia e Fierit ka ndaluar përgjegjësin e Parkut Arkeologjik të Apolonisë Në Fier si dhe procedon penalisht Drejtorin d
Kapet banda e arkeologëve, trafikonin objekte të lashta të Apolonisë Policia e Shtetit ka finalizuar me sukses operacionin e koduar si “Apollonia” ku pas disa muajsh hetimesh janë arrestuar
“Horn” një nga vendet më të pasura gjeologjike që duket sikur vjen nga ndonjë planet tjetër (FOTO LAJM) “Horn” në Afrikë është një ndër vendet me pasuritë gjeologjike më të mëdha në botë. Temperatura është shumë më e nxe
Dhunë fizike dhe psikologjike në familje, në pranga dy shtetas në Kavajë Policia e Kavajës ka vënë në pranga dy shtetas për ushtrim dhune fizike dhe psikologjike në familje. Mësohet se të a
Armët e veçanta të superfuqisë teknologjike ushtarake të Izraelit (FOTO LAJM) Izraeli është sot një superfuqi teknologjike dhe një nga eksportuesit më të mëdhenj të armëve me shitje vjetore që arri