999 rezultate për

lobimit

Basha jep "llogari" në Uashington për kontratat e lobimit Kreu i PD, Lulzim Basha gjendet në Uashington ku ka dhënë një intervistë për VOA. Ndër të tjera ai është pyetur edhe
PS thellon akuzat ndaj PD: Rusët financuan "çadrën" Kryetari i grupit parlamentar socialist Taulant Balla ngre dyshime të financimin e protestës tremujore të opozitës, para
Kontrata e lobimit të PD, çfarë do hetohet nga Prokuroria Lajmi se Prokuroria ka nisur hetime për një kontratë të lidhur nga kryedemokrati Lulzim Basha me një kompani Amerikane l
Kontrata e lobimit të PD, kërkesa e deputetit të PS-së Lajmi se Prokuroria ka nisur hetime për një kontratë të lidhur nga kryedemokrati Lulzim Basha me një kompani Amerikane l
675 mijë dollar nga kontrata e lobimit të PD, Prokuroria nis verifikimet Në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Partia Demokratike e udhëhequr nga Lulzim Bas
Lobimi i Shqipërisë në Bruksel Valbona Zefi Shqipëria është një vend kandidat i BE-së prej Qershorit 2014. Që rruga për t'u bërë një shtet an
Serbia ia nis lobimit kundër Kosovës Diplomatët serbë kanë nisur lobimin kundër Kosovës në qendrat më të mëdha botërore. Një gjë e tillë bëhet për të peng
Berisha paguan paradhënie kompaninë e lobimit Podesta Ish kryeministri Sali Berisha paguan kompaninë e lobimit Podesta Group, edhe për muajin tetor, kur ajo nuk parashikohet
Pas lobimit për shtimin e njohjeve, Pacolli i kthehet lobimit për partinë Pas lobimeve për njohjen e Kosovës, Behgjet Pacolli është kthyer për të lobuar për partinë e tij, Aleancën Kosova e Re.
Kosova dhe Serbia angazhojnë kompani lobimi në SHBA Kosova dhe Serbia kanë angazhuar kompani lobimi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në përpjekje për të fituar sa më shu
Zbehet interesimi në fushën e lobimit Institucioneve të Kosovës duket se u është zbehur interesimi në fushën e lobimit. Njohjet për vendin kanë stagnuar sëris
Përplasjet diplomatike minojnë njohjet Procesi i njohjes së Kosovës po ecën me ritme të ngadalta edhe pse aktiviteti diplomatik i qeverisë së Kosovës kohët e f