999 rezultate për

lloji

A do ketë shtrëngim të masave në Maqedoni? “Për momentin nuk ka shenja se duhet të ketë shtrëngim të masave. Edhe më tej bëhen analiza intensive të llojit të virus
Lloji i ri i COVID-19 mbërrin në Greqi, pritet shtim i masave shtrënguese Në Greqinë veriore deri më tani janë zbuluar tre raste të llojit të ri të koronavirusit, që thuhet të jetë më i transmet
Lloji i ri i COVID-19 ka mbërritur në Kosovë?! 30 mostra nisen për tu testuar në Berlin Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë të ditur se varianti i ri i COVID-19 është përhapur në 60 vende të botës. Der
Një tjetër shtet shënon rast me variantin e ri të COVID-19 Mutacioni i ri i koronavirusit , i cili po përhapet me shpejtësi në Britani, është identifikuar për herë të parë në Viet
Zgjerohet vatra, lloji i ri i koronavirusit infekton dhe disa shtete të tjera Varianti i ri i Covid-19, i zbuluar për herë të parë në Mbretërinë e Bashkuar po gjen shtrirje të gjerë. Zyrtarë të Izra
Evropa i "mbylli derën" pas variantit të ri të koronavirusit, Britania kërkon zgjidhje Më shumë se 40 shtete kanë byllur kufijtë për mallra dhe udhëtarë nga Britania e Madhe, duke i anuluar fluturimet nga ky
Alimehmeti flet për llojin e ri të COVID-19 në Britani: Është një ndër 4 mijë mutacionet Epidemiologu Ilir Alimehmeti, tha per Fax news se lloji i ri i koronavirusit që është shfaqur në Britani nuk përbën asnj
Është e dëmshme t'i krihni flokët të lagur dhe cili është lloji më i mirë i krehrit (FOTO LAJM) Nëse i kushtoni vëmendje këshillave të zakonshme të kujdesit për flokët, me siguri keni dëgjuar, të paktën një herë, që
Sa herë duhet t'i prisni flokët, bazuar tek forma dhe lloji i tuajve? Flokë kaçurela dhe të trashë Për flokët kaçurel këshillohet një prerje një herë në tre muaj. Në fund të kësaj periudh
Aksident në Vlorë, raportohet për dy të plagosur Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë, në zonën e plazhit të vjetër. Një automjet i llojit Benz është për
Ky është vendi i parë në botë që fut robotët për të luftuar pandeminë India, vendi i dytë me më shumë raste nga COVID-19 në gjithë po bën pjesë të luftës ndaj COVID-19 edhe robotët. ‘Invento
Nuk është miqësi, por as dashuri: Situationship, lloji më i ri i lidhjeve Nuk është miqësi, por as lidhje dashurie. Çfarë është “situationship” fenomeni për të cilin nuk ka fjalë në asnjë gju
Situationship, çfarë duhet të dini për llojin më të ri të lidhjeve të kohëve moderen Nuk është miqësi, por as lidhje dashurie. Atëherë çfarë është “situationship” fenomeni për të cilin nuk ka fjalë në asnj
Bota është e çmendur? Vërtetojeni me fotot e pazakonta (FOTO LAJM) Ndonjëherë kur shihni fotografi nga përdorues të ndryshëm të internetit, menjëherë filloni të pyesni veten, “çfarë ndodh
Nëse vuani nga dhimbjet e kokës, shmangini këto ushqime Djathin Sasia e tiraminës që gjendet në djathë varet nga lloji i produktit. Gjithashtu varet nga lloji i përpunimit,
Gjëja e parë që shikoni në këtë foto zbulon llojin e lidhjes që bën për ju Për të mësuar raportin e duhur të dashurisë që bën për ju, ndonjëherë mjafton një zgjedhje fare e thjeshtë! Shikoni këtë
Gjëja e parë që shikoni në këtë foto zbulon llojin e lidhjes që bën për ju Për të mësuar raportin e duhur të dashurisë që bën për ju, ndonjëherë mjafton një zgjedhje fare e thjeshtë! Shikoni këtë
Bota është e çmendur? Vërtetojeni me fotot e pazakonta (FOTO LAJM) Ndonjëherë kur shihni fotografi nga përdorues të ndryshëm të internetit, menjëherë filloni të pyesni veten, “çfarë ndodh
Tentuan të eliminonin vlonjatin duke i vendosur tritol në shtëpi, arrestohen dy persona (VIDEO) Policia e Vlorës ka finalizuar operacionin e koduar "Porositësi" duke arrestuar dy persona për vënie të lëndës plasëse,
Arrestohen 4 persona gjatë orëve të fundit në Tiranë Katër persona kanë rënë në pranga gjatë 24 orëve të fundit, njëri prej të cilëve ishte shpallur në kërkim. Policia e