999 rezultate për

liza

Organet që prek e dëmton: Çfarë i shkakton COVID-19 trupit tonë? Mbetet ende e panjohur tërësisht se çfarë dëmesh mund t’i shkaktojë koronavirusi trupit të njeriut, por diçka është e si
Feston ditëlindjen, e gjeni dot sa vjeç mbush sot Eliza Dushku? (FOTO LAJM) Aktorja shqiptare me famë botërore, Eliza Dushku feston sot ditën e saj të lindjes. Për të gjithë ju që jeni kuriozë
Ekspertët zbulojnë sa kohë qëndroni të mbrojtur pasi keni kaluar Covid-19 Një studim i ri i Institutit për Imunologji “La Jolla” në Kaliforni, pretendon se pacientët e shëruar nga koronavirusi,
Pas 32 vitesh, shërbëtorja e Mbretëreshës Elizabeth jep dorëheqje Njëra nga shërbëtoret personale të Mbretëreshës Elizabeth ka dhënë dorëheqje pas 32 vitesh punë. Patricia Earl, 56, dha
Laboratori në Laç "ia kalon" edhe OBSH: Zbulon nësë ke COVID-19 në 30 sekonda?! Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës veprimet e një laboratori privat në Laç i cili për 30 sekonda të nxjerr përgjigje
Shkencëtarët zbulojnë shenjën paralajmëruese të formës më të rëndë të Covid-19 Studiuesit kanë identifikuar qeliza të pazhvilluara të gjakut që mund të sinjalizojnë ndërlikimet e koagulimit tek të in
E vështirë për tu besuar, zemra e Maradonës peshonte 2 herë më shumë se një zemër normale Vdekja e Diego Armando Maradonës vazhdon të shkaktojë diskutime. Ndërsa futbolli ende e vajton, në Argjentinë po puno
Sa ngjyra arrini të dalloni në foto? Ky test tregon shumë detaje për ju Njerëzit nuk i dallojnë të gjithë njësoj ngjyrat dhe kjo vjen për shkak të qelizave konike që të gjithë ne kemi brenda n
Hamilton do të dekorohet nga Mbretëresha Elizabeth Lewis Hamilton, do të dekorohet nga Mbretëresha Elizabeth. Kampioni i botës në Formula 1, do të dekorohet me urdhrin
Reagon Ministria e Jashtme për kërkesën e Vuçiç: Ofendim! “Kërkesa e Vucic, Vulin, Gjuric e Petkovic për të vizituar Kosovën, në një kohë kur Kosova përballet me rihapjen e plagë
Nuk e priste të ulej në fron, jeta e Mbretëreshës Elizabetë Mbretëresha Elizabetë e Anglisë, në historinë e monarkisë angleze, ajo ka mbajtur fronin më gjatë se kushdo tjetër. Ajo
Leonora Jakupi-Eliza Hoxhës: Atë që po e bën ti sot, e kam bërë prej 20-vitesh (FOTO LAJM) Këngëtarja e dashur për publikun, Leonora Jakupi, i është përgjigjur paksa ashpër ftesës së koleges dhe deputetes së PDK
Nuk zgjat shumë gëzimi i Kosovës, barazon Sllovenia (VIDEO) Sllovenia ka arritur të barazojë rezultatin përballë Kosovës. Vetëm pesë minuta pasi shënoi Kosova, sllovenët arritën
Hani çokollatë dhe pini verë nëse doni të jetoni më gjatë Sipas një studimi të ri, personat që konsumojnë verë dhe çokollatë rigjenerojnë qelizat e vjetra të tyre prandaj jetojnë
"Do të kemi një nëntor të zymtë", analiza e DW për pandeminë Më herët se mendohej gjermanët duhet të përballen me kufizime të reja të forta. Për shkak të infektimeve në rritje të sh
E vërtetuar shkencërisht, kjo "gjë" po ju thinj para kohe! Shkencëtarët mendojnë se mund ta kenë zbuluar arsyen përse stresi sjell thinjen e flokëve, si dhe mënyrat sesi mund të f
Mbretëresha nuk pyet për moshën, 94-vjeçarja fotografohet duke drejtuar "Range Rover" (FOTO LAJM) Mbretëresha Elizabeth e Anglisë, Elizabeth II, ndonëse 94-vjeçe, duket më në formë se kurrë. Ajo është filmuar nga papar
94-vjeç, Mbretëresha Elizabeth II fotografohet duke ngarë një “Range Rover” Mbretëresha e Anglisë, Elizabeth II, ndonëse 94-vjeçe është tejmase në formë. Ajo është fotografuar së fundmi në timo
Rihanna "nominohet" për të zëvendësuar Mbretëreshën Elizabeth II Të martën, qeveria e ishullit Barbados në Karaibe njoftoi se ata po planifikojnë të lenë plotësisht të kaluarën e tyre k
13 fakte interesante për mbretëreshën Elisabeth II të Britanisë Mbretëresha Elizabeth ka lindur në 21 Prill 1926 në Londër dhe u bë mbretëresha e Britanisë së Madhe dhe Irlandës Verio