999 rezultate për

liza

Studimi: Ky ësht fruti që vret qelizat kancerogjene Në zbulimin, i cili mund të ketë rëndësi të madhe për fushën mjeksore, shkencëtarët kanë gjetur armikun e fuqishëm natyr
Dalin përgjigjet e analizave për shëndetin mendor të Donald Trump Presidentit amerikan, Donald Trump, i është kërkuar javën që shkoi t’i nënshtrohet një testi për të parë gjendjen mendor
Arnold Schwarzenegger i del në krah Eliza Dushkut për abuzimin seksual: Jam krenar! Aktori i njohur Arnold Schëarzenegger ka reaguar publikisht pasi Eliza Dushku denoncoi se është përdhunuar në moshën 12-
Analiza e "The Economist", Kosova vazhdon të jetë vend i zymtë "The Economist" në një artikull thotë së zyrtarët e Kosovës po fajësojnë Serbinë që ekonomia e vendit ka ngecur ngase po
Eliza rrëfeu abuzimin seksual në moshën 12 vjeçare, flet e përlotur nëna e aktores Statusi i Eliza Dushkut, ku rrëfen se në moshën 12-vjeçare është abuzuar seksualisht nga një 36-vjeçar, tronditi opinion
E RËNDË/ Eliza Dushku është abuzuar seksualisht në Hollywood që 12 vjeç Aktorja me origjinë shqiptare, Eliza Dushku, me anë të një postimi në “Facebook” ka rrëfyer një nga momentet më të vësht
Studimi i ri, zbulohet virusi që trajton tumoret e trurit Tumoret agresive të trurit janë trajtuar në mënyrë efektive duke injektuar viruse tek pacientët. Trajtimi, i cili për
Amerikanja që imiton Mbretëreshën Elizabet, tregon përvojën e saj të hidhur (FOTO LAJM) Një grua që u përpoq të jetonte si Mbretëresha Elizabeta II për një javë, ka mbetur shumë e pakënaqur nga stili i jetesë
Gjërat e mrekullueshme që i ndodhin trupit kur pini çaj Çaji mund ta ulë rrezikun e sulmit në zemër dhe vdekjes së qelizave të trurit. Mpiksja e gjakut e formuar nga kolesterin
Shëroni kancerin me spec djegës Sipas një studimi të ri, Kapsaicina, komponenti përgjegjës për djegies , një ditë do të mund të shndërrohet në një trajt
Këshilltarja e kryeministrit Haradinaj i del në mbrojtje Kurtit Ish-liderit të Vetëvendosjes Albin Kurti i ka dalë në mbrojtje edhe këshilltarja politike e kryeministrit Haradinaj, Mel
Urdhër i prerë: Policët të japin shenjat e gishtave dhe analizat e gjakut Të gjithë efektivëve të Policisë së Shtetit që kanë hyrë në radhët e kësaj organizate pas vitit 2013, do t’u verifikohen
Studiuesit zbulojë se aspirina parandalon kancerin dhe diabetin Dy studimet e bëra së fundimi, kanë zbuluar se aspira, është një tip droge që ndihmon në parandalimin e kancerit.
Çfarë është kanceri i trurit dhe sa i rrezikshëm është ai KANCERI I TRURIT Tumoret e trurit nuk janë një problem shumë i rrallë. Me mijëra e mijëra njerëz diagnostikohen çdo dit
Shqiptari që gatoi për Mbretëreshën Elizabet tregon historinë që do t'ju bëjë krenarë Ismet Shehu është një kuzhinier shqiptar që i ftuar në Opinion ka rrëfyer se ka pasur fatin të gatuajë për Mbretëreshën
Pijet e gazuara vrasin ngadalë? Arsyeja: pijet e gazuara të sheqerosura i inkurajojnë qelizat që të plaken më shpejtë dhe të replikohen më pak. Studi
Kush është aktorja 52- vjeçare që po “çmend” Instagramin (FOTO LAJM) Elizabeth Hurley ka arritur numrin e 100,000 ndjekësve në Instagram. Ylli i Royals festoi popullaritetin e saj, duke
Zbulohet taktika e re për zhdukjen plotësisht të kancerit, trajtimi nga viti i ardhshëm Një trajtim i ri rrënjësor e radikal i kancerit mund të testohet vitin e ardhshëm. Teknika, e frymëzuar nga pacientë
Duket e pabesueshme, por ky ësht fruti që vret qelizat kancerogjene Në zbulimin, i cili mund të ketë rëndësi të madhe për fushën mjeksore, shkencëtarët kanë gjetur armikun e fuqishëm natyr
7 gjëra që do të ndodhin kur të vdesë Mbretëresha Elizabetë (FOTO LAJM) Duke qenë se Mbretëresha e Britanisë së Madhe, Elizabeta e Dytë, është në moshë të shtyrë, Mbretëria tashmë ka bërë përg