E FUNDIT/ Formacionet zyrtare, Parma-Inter
999 rezultate për

liter

Ulet çmimi i naftës në Maqedoninë e Veriut Në një seancë të jashtëzakonshme Komisioni Rregullator për Energjetikë ka vendosur që të lirojë çmimet e derivateve të n
Shqipëria, vendi më i varfër i Europës me çmimin më të lartë të naftës COVID apo jo Shqipëria si një nga vendet e varfra në botë vazhdon të renditet ndër vendet me çmimim të lartë të karburan
BMW M8 GC kundrejt RS6, E63 S dhe Panameras, kush mendoni se fiton? (VIDEO) Kur vije puna te prodhimi i veturave familjare me performanca të super veturave, askush nuk mund të krahasohet me prodhu
Kjo pije pastron mushkëritë më shpejt se çdo gjë tjetër Të gjithë janë të njohur me rreziqet që vijnë nga pirja e duhanit, e sërisht vazhdojnë të tymosin duke pretenduar se aj
5 efektet surprizuese të pjeprit për të cilat nuk keni dëgjuar më parë I pasur me ujë fosfor, kalcium, kalium, vitamina dhe fibra pjepri, fruti më i dashur i verës është një alernativë e shkë
16 mijë dollarë një litër gjak, kjo krijesë e veçantë mund të na shpëtojë jetën Gaforret “Patkua” kanë jetuar për 450 milionë vite, gjatë të cilave toka ka parë katastrofa nga më të ndryshmet, që nga
Paradoks i tmerrshëm: Çmimi i karburantit ulje në gjithë botën, në Shqipëri tre herë më shtrenjtë Ekonomia botërore po pëson krizë si pasojë e pandemisë. Teksa çmimi naftës dhe benzinës ka pësuar një rënie drastike në
Nga mesnata çmime të reja, lirohet dizeli, shtrenjtohet benzina Komisioni Rregullator i Energjisë publikoi çmimet e reja të derivateve të naftës që do të hyjnë në fuqi pas mesnatës.
Nevoja për ujë ndryshon sipas peshës trupore, sa gota duhet të pini Uji është burimi i jetës… dhe kjo nuk është mësë e vërtetë. Për asnjë lëndë tjetër ushqyese, nuk kemi nevojë në sasi aq
Një tjetër miliarder vjen me jaht të kursejë milionat e karburantit në Shqipëri Ndërkohë që fermeri e blen naftën me më shumë se 170 lekë për litër, qeveria shqiptare ka zgjedhur që miliarderëve që ka
Milionat që Shqipëria e varfër u fal miliarderëve nga Klodian Tomorri - Ne Itali, cmimi i naftes per jahtet sot eshte 1.72 dollare per liter. Dhe Italia eshte nje nga
Maqedoni, rritet çmimi i naftës Çmimi me pakicë i dizelit dhe vajit ekstra të lehtë për amvisëri prej nesër do të rritet për 0,50 denarë për litër, ndër
Karaburantet drejt 200 lekë/ litër, taksa e re që shtohet Qeveria ka përfunduar sëfundmi nismën e një viti më parë për të dhënë me koncension personave pranë saj shërbimin e kont
Vendosen sot çmimet e reja të karburanteve në Maqedoni Komisioni Rregullator për Energji sot në mesditë do të bëj të ditur çmimet e reja të derivateve të naftës. Javën e k
Shtrenjtohen karburantet në Maqedoninë e Veriut Komisioni Rregullator për Energjetik i publikoi çmimet e karburanteve që do të vlejnë në dy javët e ardhshme. Sipas ç
Rriten çmimi benzinës në Maqedoninë e Veriut Çmimi i benzinës do të rritet për 1,5 denarë, gjegjësisht 1 denar për litër, derisa çmimi i dizelit do të ulet për 0,5 d
Shtrenjtohen karburantet Çmimet e naftës kanë shënuar rritje ditët e fundit, pasi kishin rënë dy herë radhazi. Në pikat kryesore të shitjes me pa
Rriten çmimet e karburanteve në Maqedoninë e Veriuut Benzinat në Maqedconinë e Veriut, prej sonte në mesnatë, shtrenjtohen për dy denarë, ndërsa për një denar nafta dhe vaji
Gëzoni të vegjlit tuaj, s’i të bëni vetë tollumbaca me helium Ju mund t’i përgatisni vetë këto tullumbace së bashku me të vegjëlit tuaj dhe do shihni se sa shumë do të kënaqen. Përve
Flet doktori që operoi Ina Nukën: U ndërhy me një metodë që nuk gjendet në literaturë Ina Nuka, efektivja 26 vjeçare e cila u plagos gjatë protestës për ndërtimin e Unazës së Madhe, mësohet se është operuar