999 rezultate për

listuar

Mund të jemi më të varfërit, por Tirana ka jetesën më të shtrenjtë në Ballkanin Perëndimor Tirana është kryeqyteti më i shtrenjtë për të jetuar në Ballkanin Perëndimor. Indeksi “Mercer” mat kostot e jetesës n
Dalin emrat e veteranëve mashtrues të listuar në Aktakuzën e Blakajt (FOTO LAJM) Prokuroria Speciale e Kosovës ka dërguar në Gjykatën Themelore në Prishtinë listën e plotë me 20 mijë emrat që cilësohen
Përfshihet nga flakët masive vendi i populluar me shqiptarë në greqi Një zjarr i madh shpërtheu në pyllin pranë fshatit Salakos në Rodos-in perëndimor. Një total prej 34 zjarrfikësish,
Çmendet Adnan Januzaj, shënon super gol (VIDEO) Adnan Januzaj ka shënuar një gol spektakolar kundër Anglisë në ndeshjen që përcakton vendin e parë. Me këtë fitore Be
Raporti i Progresit pasqyron 254 probleme për Kosovën Qeveria i ka identifikuar ngecjet që janë prezantuar në Raportin për Kosovën, i publikuar javën e shkuar nga Komisioni E
U zgjodh e preferuara e publikut, reagon Eni Çobani (FOTO LAJM) Që njerëzit e duan Eni Cobanin kjo nuk ka pikë dyshimi. Një avokate ka rritur të kryesojë listën e moderatoreve më t
Shqiptarët votuan , kush u zgjodh moderatorja më e mirë ? (FOTO LAJM) Që njerëzit e duan Eni Cobanin kjo nuk ka pikë dyshimi. Një avokate ka rritur të kryesojë listën e moderatoreve më t
Shehi thumbon Ramën: Ai mund të thotë dhe që ka ulur numrin e budallenjve Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi ndër të tjera, ka komentuar mbrëmjen e sotme në Opinion, edhe për arritjet e listuara ng
Hebrenjtë kërkojnë ndërprerjen e ndihmave amerikane për vendet që u radhiten me Palestinën Vota pro rezolutuës së Kombeve të Bashkuara për të mbajtur status neutral ndaj Jeruzalemit deri në zgjidhjen e konflikti
Deri më 2026 vështirë se do të fiket Kosova A Qeveria e Kosovës është përcaktuar që ta mbajë gjallë edhe për disa vite njërin prej ndotësve më të mëdhenj në vend, ter
Raporti për Lirinë e Medias, Shqipëria ngjitet 3 vende Në raportin e Reporterëve pa kufij, për vitin 2015, Shqipëria renditet në vendin e 82-të, nga 180 vende të listuara ndër
Rita Ora dhe Victoria Beckham të listuara si VIP-at më të rrezikshëm (FOTO) Sipas një studimi të realizuar mbi viruset kompjuterike, thuhet që për disa të famshëm është mirë të mos kërkoni në Goog
As Duka, as De Biasi/ Dikush tjetër e parashikoi grupin më saktë Përpara hedhjes së shortit disa nga anëtarët e delegacionit shqiptar hodhën në letër parashikimet e tyre. Kjo kuptohet q
12 personalitetet që kanë shenjuar historinë e Kosovës (FOTO LAJM) Ata kanë qënë personazhe shumë të dashura gjatë dhe pas luftës në Kosovë. Disa prej tyre edhe sot kujtohen me dashuri dh
Samsung dhe IBM kompanitë që kanë sjellë më shumë risi për 2015-ën Samsung dhe IBM janë listuar si kompanitë të cilat kanë sjellë më shumë risi teknologjike në këtë periudhë.Të dy këto ko
5 arsyet pse Shqipëria e Madhe do të ishte një ide e mirë (FOTO LAJM) Shumë njerëz në Ballkan, kryesisht politikanë, i frikësohen idesë së Shqipërisë së Madhe. Por një gjë e tillë nuk ka pse
Telefonat më të mirë të javës (FOTO LAJM) Pjesë e listës së telefonave më të kërkuar të javës sërish është linja e telefonave Samsung, ku Galaxy S6 nuk e ka ndërm
Top 10 transferimet që duan në Angli për 2015-ën (FOTO LAJM) Kur jemi në ditët e fundit të vitit 2014 tifozët dhe klubet e Premier League-s kanë filluar punën për të gjetur futbolli
10 makinat më të shtrenjta të 2014-ës (FOTO LAJM) Viti 2014 është cilësuar si viti më i mirë për shitjen e koleksioneve të makina. Në listën e makinave më të shtenjta të
10 talentet më frymëzues në Europë (FOTO LAJM) Megjihtëse numri i tyre nuk është aq i madh sa sezonet e shkuara, sërish futbolli europian dhe ai botëror po nxjerrin vi