999 rezultate për

listat

Hajdari del nga mbledhja e Këshillit Politik: Listat duhet të hapen 100% Rudina Hajdari doli e para nga mbledhja e Këshillit Politik që po vijon akoma në Pallatin e Kongreseve. Hajdari u shpreh
Kryemadhi gati të "përveshë mëngët" në zgjedhjet e ardhshme: Do t'a thyej në mes Ramën Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi mbrëmjen e sotme ka folur në lidhje me listat e kandidatëve të partisë që ajo drejton.
Këshilli Politik gati të rikthehet, ç'do të ndodhë me listat e hapura Këshilli Politik i Reformës Zgjedhore, me përfaqësues nga të gjitha palët politike, pritet që të rikthehet pas datës 8 s
Mbi 70% e votave të numëruara në Mal të Zi, sa mandate fitojnë shqiptarët Parashikimet e para të mandateve në 72.5% të votave të numëruara tregojnë se DPS e Milo Gjukanovic ka 29 mandate, koalic
PS: Ndryshimet kushtetuese, listat e hapura janë vendim i pakthyeshëm Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla nga Saranda theksoi se listat e hapura janë një vendim i pakthyeshëm.
Vetëvendosje do të angazhohet si lëvizje politike në Shqipëri Lëvizja Vetëvendosje duket se i ka qëllimet e qarta në Shqipëri për t’u bërë pjesë vendimmarrëse në politikën vendase. A
Drejtoresha e famshme e Ramës i doli kundër, deputetja socialiste: Grerëz! "Jam për lista 100% të hapura. Jo për këto metodat e hedhura rishtazi nga Rilindja. Listat e hapura do të sillnin disa a
Gjiknuri-opozitës: Kushtetutën do e ndryshojmë, listat do i hapim 100% Damian Gjiknuri u ka kthyer email kolegëve të tij në Këshillin Politik, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili, me të cilët d
Meta flet për listat e hapura dhe bën deklaratën e fortë: Populli t'më zgjedhë edhe mua! "Bashkë me deputetët populli duhet të zgjedhë drejtpërdrejt në të ardhmen edhe Presidentin e Republikës..." President
Murrizi-Gjiknurit: Prano propozimin e Bardhit dhe Bylykbashit Deputeti i opozitës Myslim Murrizi ka reaguar pas propozimit të Partisë Demokratike për hapjen 100% të listave të kandid
Bylykbashi: Rama dashurinë për listat e hapura e ka vetëm alibi Oerd Bylykbashi deklaroi pas mbledhjes së Këshillit Politik se maxhoranca ka refuzuar të diskutojë për propozimin e Opoz
Hajdari e lumtur: Kemi tre palë politike që mbështesin listat e hapura Deputetja Rudina Hajdari ka folur pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik, e cila zgjati afërsisht për dy orë
Vjen reagimi i Kryemadhit për listat e hapura: Askush të mos i fshihet popullit Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Intergim Monika Kryemadhi ka reaguar pas propozimit të opozitës së bashkuar për hapj
Rama ua thotë troç Bashës e Monikës: Me apo pa ju, Parlamenti vendos! Kryeministri Edi Rama nuk ka ndërmend të presë Opozitën e Bashkuar për të renë dakord në lidhje me listat e hapura dhe h
Rudina Hajdari thumbon Bashën: Demokratët janë të zhgënjyer! "Çdo njëri që është i zhgënjyer nga kjo mënyrë të bashkohen dhe të mbështesin listat e hapura..." Deputetja e opozitë
Rama flet pa bërë asnjë studim: Listat e hapura i donte populli Kryeministri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij nga Kuvendi ditën e sotme. Ndër të tjera ai ështe shprehur se me 30 kor
Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, Hajdari: Të hapen 100 përqind listat! Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Politik për ditën e sotme e thirrur pas firmosje së marrëveshjes nga opozita parlamen
Hajdari thirrje opozitës jashtë parlamentare: Pranoni propozimin tim Deputetja Rudina Hajdari ka kërkuar prej opozitës jashtë parlamentare të pranojë propozimin për listat e hapura. Në n
Murrizi flet për listat e hapura: Kjo Kushtetutë nuk e ka votën e gjysmës së shqiptarëve” Deputeti i opozites parlamentare, Myslim Murrizi foli në emisionin “Real Story” të gazetarit Sokol Balla, në News24, për
Hajdari nga Kuvendi: Nuk besoj te Edi Rama, listat duhet të hapen 100% Deputetja Rudina Hajdari ka mbajtur fjalën e saj në Kuvend nga ku ka deklaruar se ajo nuk beson te kryeministri Rama dhe